» »

Mimovrste

Mimovrste

««
69 / 90
»»

Fsegula62 ::

BorutF je izjavil:

Danes sem poskusal placati s kartico, avtorizacija je bila zavrnjena.

Sem kontaktiral banko in so mi rekli, da so trenutno blokirani, ker preiskujejo sumljive transakcije.


In seveda, tebi ki si poklical na banko bodo povedali, da pri mimovrste preiskujejo sumljive transakcije? Prej verjetno pri tebi

BorutF ::

Fsegula62 je izjavil:

BorutF je izjavil:

Danes sem poskusal placati s kartico, avtorizacija je bila zavrnjena.

Sem kontaktiral banko in so mi rekli, da so trenutno blokirani, ker preiskujejo sumljive transakcije.


In seveda, tebi ki si poklical na banko bodo povedali, da pri mimovrste preiskujejo sumljive transakcije? Prej verjetno pri tebi


Zakaj ne?

Kartica dela drugje, tako da ..

tomlin ::

MV ni tisto, kar je bila, mnogi pravijo, da se je MV skvarila po prodaji in prevzemu drugih lastnikov. Ne vem.
Vem samo, da sem imel težave z njimi. Kakšne stvari še pogledam in tudi kupim, ampak izključno samo daj-dam in cash-carry sistem!
E.g.: relativno nizke cene ssd-ampak pazi na opombe: Razpoložljivost: Jutri predviden osebni prevzem.

Tole pa velik, ogromen ovinek, čakaš lahko mesece, resno!:
Razpoložljivost: Pri dobavitelju

GupeM ::

tomlin je izjavil:

MV ni tisto, kar je bila, mnogi pravijo, da se je MV skvarila po prodaji in prevzemu drugih lastnikov. Ne vem.
Vem samo, da sem imel težave z njimi. Kakšne stvari še pogledam in tudi kupim, ampak izključno samo daj-dam in cash-carry sistem!
E.g.: relativno nizke cene ssd-ampak pazi na opombe: Razpoložljivost: Jutri predviden osebni prevzem.

Tole pa velik, ogromen ovinek, čakaš lahko mesece, resno!:
Razpoložljivost: Pri dobavitelju

Jaz niti jutri predviden osebni prevzem ne naročam. Samo še :"takoj, v našem skladišču" to sem do sedaj še vedno dobil znotraj ene ure od naročila, večinoma pa kar znotraj 10 - 15 minut od naročila ali še prej mogoče.

BCSman ::

Kar piše "pri dobavitelju" je treba vzeti v zakup, da bo lahko tudi čez 1 mesec ali pa nikoli, čeprav piše predviden rok dostave čez 2 dni.

_Denny_ ::

tomlin je izjavil:

MV ni tisto, kar je bila, mnogi pravijo, da se je MV skvarila po prodaji in prevzemu drugih lastnikov.

Čisto vse naše trgovine so se, zahvališ se pa lahko vstopu v EU in just in time (JIT) sistemu. Praktično noben več nima skladišč z zalogo, nekateri so pa celo tako leni, da na paket tuje trgovine samo zalepijo tvoj naslov namesto, da bi prepakirali v lastno embalažo. Pogrešam čase, ko si lahko naročil tudi najbolj obskurno stvar v ponudbi trgovine in jo dobil že naslednji dan...

Btw "pri dobavitelju" večinoma pri Mimovrste pomeni, da se stvar nahaja nekje v CZ in ne pri enem izmed naših uvoznikov kot bi lahko človek to razumel.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

111111111111 ::

Spet so nateguni:
Akcija črni petek: 149,99
https://www.mimovrste.com/akumulatorske...
CEna brez akcije: 129,90€
https://www.bauhaus.si/akumulatorska-ve...

Pralni stroj gorenje:
Mimovrste: 529,90
https://www.mimovrste.com/pralni-stroji...

emundia:529,90
https://www.emundia.si/gorenje-pralno-s...

Previdno pri nakupih.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Horas ::

ja ampak žaga pr bauhausu ni na zalogi
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

6bt9hmDwY ::

Se strinjam, primerjava cen med ponudniki je potrebna, saj je enostavno preko weba (ceneje.si, pametno.si, dominvrt.si/mojikatalogi, amazon.de, poznate še vi kakšno?). Dodatna stvar je stanje zaloge in stroškov dostave in mogoče kakšne povezane prednosti. Kot je že kolega s fetišem omenil v sosednji temi glede zasebnosti za 30 let nazaj, koliko ti je vredno, da se registriraš v vseh teh trgovinah, četudi plačaš po povzetju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

predi ::

6bt9hmDwY je izjavil:

poznate še vi kakšno?
geizhals.de

111111111111 ::

Horas je izjavil:

ja ampak žaga pr bauhausu ni na zalogi

Evo merkur: 129,99
https://www.merkur.si/akumulator-verizn...

NA zalogi. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

GupeM ::

Horas je izjavil:

ja ampak žaga pr bauhausu ni na zalogi

HAHAHA, kot da na Mimovrste pa je? Če piše da je, še ne pomeni da je res. Na Mimovrste ponavadi ni in čakaš dlje kot robo s Kitajske.

Gregor P ::

Sam se ne spomnim, da bi kdaj kupil na Mimovrste nekaj zato, ker bi bilo cenejše, ampak ker naj bi imeli fizično tam na zalogi (in sem zato pripravljen plačati normalno drago ceno); a se je potem večkrat izkazalo, da niti temu ni tako.;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

6bt9hmDwY ::

GupeM je izjavil:

HAHAHA, kot da na Mimovrste pa je? Če piše da je, še ne pomeni da je res. Na Mimovrste ponavadi ni in čakaš dlje kot robo s Kitajske.

Sem sicer prepoznaven robantež glede mv ampak do sedaj ni bilo posebnih problemov (ali pa manj kot 10%, recimo) glede ocene datuma dostave. Preverim ceneje.si in amazon.de (pametno.si ni tako intuitiven) in, poleg cen, pogledamo tudi stanje zalog. Včasih ima celo petrol.si kakšno fino ceno s točkami, ki ti itak sicer propadejo. Ne vem, koliko moj input velja kot 'ožigosanemu' neanonimnemu predstavniku potrošniške družbe, ki plačuje s kartico v trgovinah in na spletu. Sicer imamo brezplačno dostavo (ne samo za ta mv-čp) ampak večkrat raje osebno prevzamemo, ker ni gotovo, da bo možno prevzeti (in podpisati prevzem). Včeraj so imeli eno prijazno blond trgovko, ki si je vzela čas zame (na žalost samo poslovno).

PS: Pri revolut je fajn pinkish online/disposable, tudi refund/chargeback pride, preverjeno večkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

Tilen88 ::

Kdo sploh še kupuje pri teh :))

6bt9hmDwY ::

Pri MV? Pa izgleda, da še kar kdo, menda, vsaj glede na bilanco med COVID sezono, če poenostavimo s primerjavo prihodkov za prejšnja leta.

Včasih imajo res kakšne nedoslednosti ampak to, očitno, razen enih par, nikogar ne moti dovolj.

Pri kom sicer kupuješ ti, kaj in kako si zadovoljen s ceno, kakovostjo, dostavo in, recimo, reševanje težav?
To bi bil pa potem res bil kar uporaben input, tale posmeh je bolj tako, kar nekaj.

Vsaj ime, če že ne direktne povezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

simonchelo ::

Jest sm bil z njimi vedno zadovoljen. Enkrat imel reklamacijo. Rešena. v 20.dneh denar vrnjen na račun.

Vse ostalo pa brez pripomb.
ciao

Tilen88 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Pri MV? Pa izgleda, da še kar kdo, menda, vsaj glede na bilanco med COVID sezono, če poenostavimo s primerjavo prihodkov za prejšnja leta.

Včasih imajo res kakšne nedoslednosti ampak to, očitno, razen enih par, nikogar ne moti dovolj.

Pri kom sicer kupuješ ti, kaj in kako si zadovoljen s ceno, kakovostjo, dostavo in, recimo, reševanje težav?
To bi bil pa potem res bil kar uporaben input, tale posmeh je bolj tako, kar nekaj.

Vsaj ime, če že ne direktne povezave.


Pri vseh drugih slovenskih trgovinah, ki imajo to stvar ,ki jo kupujem na zalogi, ponavadi ista v večini primerov cenejša cena(z vkjlučeno ceno dostave), dostava takoj, reševanje težav poteka brez problemov. Te "ugodne akcijske cene" na mimovrste si pa lahko nekam dajo, ker sej vemo kolk so dejasko ugodne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

6bt9hmDwY ::

Ok, razumem, bila je bolj splošna pripomba, nič kaj v smislu odgovora meni, ker jaz sem v enem (ali dvema) sporočiloma prej napisal...

6bt9hmDwY je izjavil:

...Preverim ceneje.si in amazon.de (pametno.si ni tako intuitiven) in, poleg cen, pogledamo tudi stanje zalog. Včasih ima celo petrol.si kakšno fino ceno s točkami, ki ti itak sicer propadejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

tommorrow ::

Na pomoč! Naročila sem pralni stroj, plačala za dostavo na izbrani datum - jutri - in odvoz starega. Dobila sem sledilno številko, a ob tej uri še ne deluje! Ali so me zafrknili in sploh ne bo jutri?

maticb492 ::

tommorrow je izjavil:

Na pomoč! Naročila sem pralni stroj, plačala za dostavo na izbrani datum - jutri - in odvoz starega. Dobila sem sledilno številko, a ob tej uri še ne deluje! Ali so me zafrknili in sploh ne bo jutri?



Malo počakaj, če piše da bo, verjetno bo, je pa v rokah pošte to zdaj.


Tilen88 je izjavil:

Kdo sploh še kupuje pri teh :))


Jaz kupujem skoraj vse na mimovrste. Redki, ki imajo pošlihtano prevzmeno mesto, ki je odprto cel dan do večera, če piše da je stvar poslana je tam, če imajo v svojem skladišču in naročiš dopoldan, lahko prevzameš še popoldan isti dan na kateremkoli prevzemnem mestu. Z reklamacijami na prevzemnih mestih tudi ni problema, zrihtajo vse.


Zato včasih plačam tudi premium cene zato da lahko grem še isti ali naslednji dan na prevzemno mesto po stvar. Vsepovsod drugje imam komplikacije, pa zajebavanje z poštarji ko sem v službi, pa prevzemni časi manjših firm do 16:00... fuck that, lepo naročim in grem kadarkoli popoldan po stvar, pa je :)


Probleme sem imel vedno samo z "partnerji", nazadnje so mi vrnili denar za letne gume, ker jih ni bilo, ampak je bila partnerska zaloga.

V 90% je prišlo takrat, kot piše, samo redke stvari so se zavlekle v 1-2 tedna dobave včasih. Če piše da imajo v svojem skladišču ali na prevzemnem mestu, potem je skoraj 100% tam.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

tommorrow, počakaj na jutri, najbrž te niso na 'malo sutra'... je pa lahko zoprno, če imaš to veliko reč vse tako izplanirano, to pa res niso 100% zanesljivi.

tommorrow ::

Ja, res imam izplanirano, zaradi službe. Si ne predstavljam, da grem samana pošto po stroj pa še starega naj jim pripeljem ali kaj?

GupeM ::

maticb492 je izjavil:

če imajo v svojem skladišču in naročiš dopoldan, lahko prevzameš še popoldan isti dan na kateremkoli prevzemnem mestu. Z reklamacijami na prevzemnih mestih tudi ni problema, zrihtajo vse.

Če imajo v svojem skladišču, to ne pomeni več, da imajo v Sloveniji. Bolj verjetno imajo na Češkem. Sicer smo pa to že debatirali. Nas je več, ki smo pripravljeni plačat premium ceno, da dobimo prej. Težava je, da piše dostava naslednji dan, ali čez 3 dni, pa čez 7 dni še kar ni. Plačaš "premium," ker pri konkurenci bi za nekoliko manj denarja moral čakati 5 dni. Ampak problem je, da je pri konkurenci 5 dni realnih, pri MV pa 1 dan ali 3 dni ni realnih. Pogosto traja več kot en teden. Pa tudi če traja 5 dni, tako kot pri konkurenci, naj to napišejo normalno. Seveda pa tega ne bojo naredili, ker ob enakem dostavnem času bi naročil pri konkurenci, kjer je cena nižja.

maticb492 ::

GupeM je izjavil:

maticb492 je izjavil:

če imajo v svojem skladišču in naročiš dopoldan, lahko prevzameš še popoldan isti dan na kateremkoli prevzemnem mestu. Z reklamacijami na prevzemnih mestih tudi ni problema, zrihtajo vse.

Če imajo v svojem skladišču, to ne pomeni več, da imajo v Sloveniji. Bolj verjetno imajo na Češkem. Sicer smo pa to že debatirali. Nas je več, ki smo pripravljeni plačat premium ceno, da dobimo prej. Težava je, da piše dostava naslednji dan, ali čez 3 dni, pa čez 7 dni še kar ni. Plačaš "premium," ker pri konkurenci bi za nekoliko manj denarja moral čakati 5 dni. Ampak problem je, da je pri konkurenci 5 dni realnih, pri MV pa 1 dan ali 3 dni ni realnih. Pogosto traja več kot en teden. Pa tudi če traja 5 dni, tako kot pri konkurenci, naj to napišejo normalno. Seveda pa tega ne bojo naredili, ker ob enakem dostavnem času bi naročil pri konkurenci, kjer je cena nižja.



Ja, včasih pride iz češke zdaj ko so dell tega "Mall", ampak jaz še nisem imel problemov, če piše da imajo, potem imajo. Imam pa 58 naročil v letu 2021.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

6bt9hmDwY ::

ja, meni je vseeno, vendar 'en dan' je riskantno za zamenjavo takšnega behemota, naj pač pokličejo pravočasno ali pa se zmeni za kakšen prevzem...

tommorrow ::

Ok, enkrat v zadnje pol ure zdaj kaže, da je sprejeto na pošti. Samo ali bo jutri?

xseki ::

Zgodaj zjutraj pokliči na pošto in se pozanimaj. Jaz mislim, da bo.

tommorrow ::

Ma groza, v Lj niso sploh usmerili še pošti. Ne bo danes. Meni so morali pa pomagati stari stroj odnesti dol po stopnicah v bloku. Nikoli več Mimovrste, žal.

Horas ::

take stvari se da na podarimo.si ali bolha podarim pa ti odpelejo maš mir. kupuješ pač tam kjer dobiš največ za svoj dnar.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

6bt9hmDwY ::

tommorrow je izjavil:

Ma groza, v Lj niso sploh usmerili še pošti. Ne bo danes. Meni so morali pa pomagati stari stroj odnesti dol po stopnicah v bloku. Nikoli več Mimovrste, žal.

V resnici ni tako slabo ampak mi lahko dočakamo kadarkoli, se pa je že zgodilo, da so kar s šleperjem pripeljali (so poklicali prej, ker niso mogli predevati) na hof (tu je še bila neka štorija, da je MV podaril en fajn kupon, ker sem jim nekaj spomnil, ker se sami niso). Enkrat pa so punce same naložile en pomivalnik v avto, še dobro, da se ni katera ponudila, da bi prišla kaj še nastavit, ker bi bil v zadregi potem. Torej, naučena lekcija - daj jim telefonsko in te naj pokličejo eno uro prej, ker za tako stvar ziher dobiš uro, dve izhoda, razen, če imaš katastrofo od šefa ali šefinje. Sem to menda že napisal včeraj ali kdaj...

Zgodovina sprememb…

mihor ::

Pa kaj se res v zadnjih 10 letih še kar niste navadili, da so šalabajzerji? :)

__Devil__ ::

Meni še vedno (spet) zavrne plačilo s kartico Visa. Prejšnje naročilo 2 tedna nazaj, ko sem na starem PC-ju plačal preko spleta je šlo, takrat prvič na način, da plačilo potrdiš v spletni mBanki, je delovalo super, pošlješ sms žeton in gre skozi. To zadnje naročilo pa spet ni sprejelo.. Tako, da moram praktično vedno z gotovino plačevat pakete, ko poštar pripelje.. Lahko je problem z mimovrste oz. s tem, da imam staro mastercard kartico shranjeno v brskalniku in pride do konflikta. Moram še poskusit preko aplikacije plačat naslednjič, upam, da bo delovalo, sicer bom moral spet pisat na mimovrste/banko, odkar imajo ta nov varni sistem, da je treba še dodatno v aplikaciji potrdit plačilo se to dogaja :D

6bt9hmDwY ::

Visa je odlično služila zadnjih N plačil preko spleta (tudi pri mv), pričakujem, da bo še naslednja, lahko ena sama kartica, lahko vsakič druga... Preglej izpis transakcij (ali poskusov transakcij), da vidiš, kaj je šlo narobe. Će prihaja do konfliktov, delaj na tem, da se jim izogibaš.

OK.d ::

Bomo videli, če se bodo stvari kaj popravile.
https://www.blog.uporabnastran.si/2021/...
LPOK.d

Han ::

OK.d ::

Verjetno res, ko že misliš da slabše ne more biti se prav to zgodi.:D
LPOK.d

tomlin ::

OK.d je izjavil:

Verjetno res, ko že misliš da slabše ne more biti se prav to zgodi.:D



Mogoče lahko še nižje, lahko jih kupi kak aliexpres :D:D;)

111111111111 ::

Han je izjavil:

Spletni trgovec Mimovrste od zdaj v poljskih rokah

Še slabše bo.

Hmmm... poljaki nas prehitevajo po levi in desni. Dobavljali bodo poceni robo in jo prodajali z dobrimi maržami.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tomlin ::

Čez MV sem jaz naredil že križ. Nekoč dobra firma je ratala šrot.

Wrop ::

Mimovrste pa res ni bila nikoli nek presežek. Če si primerjal s fizičnimi trgovinami, potem ja.

maticb492 ::

Ne vem s čim primerjate vi mimovrste, da vas tako moti in je tako zanič?

Glede nato da je to slo-tech forum seveda govorim predvsem o tehničnih zadevah. Vsaj v Mariboru večino stvari ne morem dobiti nikjer drugje in kolikor vem v Ljubljani ni ravno nekega večjega ponudnika tehnike da bi lahko šel in imel npr. izbor matičnih na voljo? Daleč najhitreje in najbolj praktično je naročit na mimovrste prevzemno mesto. Cene so pa zadnja leta (brez norije grafičnih kartic seveda) skoraj primerljive z nemškimi, osnonvo ploščo v podpisu sem dobil celo ceneje na mimovrste kot je bila na mindfactory z poštnino skupaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

Krištof matic492, fse je vredi, čuj. Žabari so malo na handle, čuj, ker nea dobijo fsega že kuj naslednji dan.

A tisti dolce gusto starbucks kapsule so za kaj ali moram raskirat in prvi probat? Samo bo trajalo, da pride, žal, smo jih pa naročali ene par trojnih paketov, hehe.

Zakaj ni kakšne teme 'z nasveti za brezupne trdojedrne potrošnike'?

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Starbucks je ok, malo boljše kot običajne. Ampak je pa to seveda le sladkan kavni napitek iz avtomata. Ni to sedaj isto, kot če si skuhaš pravo kavo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

maticb492 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Krištof matic492, fse je vredi, čuj. Žabari so malo na handle, čuj, ker nea dobijo fsega že kuj naslednji dan.

A tisti dolce gusto starbucks kapsule so za kaj ali moram raskirat in prvi probat? Samo bo trajalo, da pride, žal, smo jih pa naročali ene par trojnih paketov, hehe.

Zakaj ni kakšne teme 'z nasveti za brezupne trdojedrne potrošnike'?


Ne razumem fore, drugače mi je pa čisto vseeno kje kupujete in tudi za mimovrste, samo pač vsi nekaj kurcate vsepovprek, sam pa nimam problemov, tako da pač napišem.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

6bt9hmDwY ::

Matic492, np.

Mimovrste Mimogrede, pri koliko nakupih nad 100€ lahko vneseš tisto črno-petkovsko vip kodo za dodatnih -10€? Izgleda, da eno, ali, potem zavrača s 'Kupona, ki ste ga vnesli, ni mogoče uporabiti skupaj s predmeti v košarici.', čeprav so tudi v drugo pogoji izpolnjeni. Saj ni problema, samo toliko, da vem, sem skušal neke malenkosti 'inflacijsko učinkovito razparcelirati', pa, izgleda, ne dovolijo.

celje ::

jap, ta kupon je res cudno pogojen. ne pise, da je striktno samo enkrat uporaben. mislim da bi ta kupon prinesel mv vec trenutnih nakupov.

Bud_Bundy ::

Še kdo, ki naroča in ne more zaključiti nakupa? Mislite, da bodo vzpostavili do večera nazaj?

ParaEagle ::

Kakšni pajaci, za vsak črn petek imajo neke probleme. No zdaj sem končno pri načinu dostave, sem imel že kar odprt Big Bang, ker mi je že zmanjkovalo potrpljenja.
EDIT: Nič ne bo, tudi več ne morem zaupati, da bom uspešno zaključil naročilo, če pa vedno zamrzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ParaEagle ()

Bud_Bundy ::

Ja jaz sem naročil preko amazona. Pa so bli ob 160€. So jih meli že v žepu, pa so jim ven padli.
««
69 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751939 (18136) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349695 (30517) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029488 (20814) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170889 (155719) zoot

Več podobnih tem