» »

Mimovrste

Mimovrste

««
47 / 89
»»

bonanno ::

a je kdo te smrduhe mimovrste ze tozil, ker vedno napisejo da majo na zalogi izdelek in pol ga itak nimajo ?

broken/link ::

katere smrduhe točno pa?
ne vem, če jih je že kdo - ampak vedno si lahko ti prvi ;)

yabuk ::

se strinjam. res zavajajo. in to verjetno namerno, samo da opraviš nakup

Buggy ::

Na zalogi v skladiscu in na zalogi pri dobavitelju pac ni isto. Jaz se nisem imel tezav s tem. Ravno vceraj zvecer narocil motorno olje, danes ob 12ih ze SMS za prevzem.
Sel iskat v novo poslovalnico v BTC in je teklo kot dan in noc napram odprtju, ko so res imeli tezave.
Prevzel v treh minutah. Pohvalno.

Killermode ::

Jaz sem izredno zadovoljen z Mimovrste, vedno ko piše, da imajo na zalogi dobim isti ali naslednji dan, ali pa v ponedeljek. Ko pa je na zalogi pri dobavitelju, se pa tak ve, da se bo čakal 1 teden.

frke ::

Tale prevzem v BTC je pa res čuden.

Takoj ob vhodu je prevzemno mesto.
Vendar te najprej usmerijo, da vzami številko na drugem vogalu stavbe.
Potem greš s to števiko na blagajno, ki je v tretjem vogalu in tam ti naprinatjo papirnati račun. (ki je bil itak že prej plačan - podatki na računu so bili napačni, vendar jih ne morejo popraviti)
Potem greš s tem papirjem na začetek, tam kjer je prevzemno mesto. Tu sem čakal še cca 5 minut, da so iz ozzadja prinesli paketek.

Zaključek: "šetali" so me po skoraj praznem skladišču gor in dol.
Ko sem vstopil v objekt, da bom dvignil paketek, sem bil dobre volje, ven pa sem šel ves razdražen.

Slaba uporabniška izkušnja!
Izogibajte se "Mimo vrste", ker vrste res ni bilo, vendar sem v skladišču, proti moji volji, preživel med 10 in 15 minut.

D3m ::

Vsaj en ki skrbi za tvoje zdravje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

frke je izjavil:

Tale prevzem v BTC je pa res čuden.

Takoj ob vhodu je prevzemno mesto.
Vendar te najprej usmerijo, da vzami številko na drugem vogalu stavbe.
Potem greš s to števiko na blagajno, ki je v tretjem vogalu in tam ti naprinatjo papirnati račun. (ki je bil itak že prej plačan - podatki na računu so bili napačni, vendar jih ne morejo popraviti)
Potem greš s tem papirjem na začetek, tam kjer je prevzemno mesto. Tu sem čakal še cca 5 minut, da so iz ozzadja prinesli paketek.

Zaključek: "šetali" so me po skoraj praznem skladišču gor in dol.
Ko sem vstopil v objekt, da bom dvignil paketek, sem bil dobre volje, ven pa sem šel ves razdražen.

Slaba uporabniška izkušnja!
Izogibajte se "Mimo vrste", ker vrste res ni bilo, vendar sem v skladišču, proti moji volji, preživel med 10 in 15 minut.


Če prebereš gor vidiš da sem imel podobno izkušnjo z novim prevzemnim mestom.
Quack !

energetik ::

Buggy je izjavil:

Na zalogi v skladiscu in na zalogi pri dobavitelju pac ni isto. Jaz se nisem imel tezav s tem. Ravno vceraj zvecer narocil motorno olje, danes ob 12ih ze SMS za prevzem.
Sel iskat v novo poslovalnico v BTC in je teklo kot dan in noc napram odprtju, ko so res imeli tezave.
Prevzel v treh minutah. Pohvalno.
Točno tole. Če je v skladišču, boš dobil takoj. Pri dobavitelju je pa odvisno od dobavitelja. Sicer pa sem jaz mešano (skladišče + dobavitelj) naročil v pondeljek, zdajle me čaka na pošti. Zadnje čase kar naročim na našo pošto, ker je zastonj, pa 100m od doma imam, pa grem iskat ko mi zapaše.
Jaz še nisem imel hudo negativnih izkušenj z Mimovrste, je pa res, da ne naročam pred novim letom.

Arzen28 ::

Pri vsakem izdelku imajo napisano v katerem prevzemnem mestu je zaloga, če je ni recimo v BTCju, jo iz drugega prevzemnega mesta pripeljejo takoj nasljednji dan dopoldne in tako lahko popoldne prideš iskat. Če je v tistem prevzemnem mestu, ki si ga označil, ponavadi še isti dan dobiš sms. Če je pri dobavitelju pa itak čakaš, tudi piše koliko dni in jaz sem vedno dobil prej kot je označeno.

99% vse robe dvignem v Črnučah, kjer so v redu. Meni je edina smotana stvar to, da tisto, kar imajo na zalogi, ne moreš kupit takoj na mestu ampak moraš naročit in pol lahko prevzameš. Ampak ej, to je pač spletna trgovina.

bonanno ::

ja potem če piše da je na zalogi pri dobavitelju naj napišejo, rok prevzema: neznano. Ne pa nek določen datum, samo da navlečejo da kupiš ker drugače itak nebi noben kupil.. in temu se reče zavajanje ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

darkolord ::

Piše PREDVIDENA odprema.

Buggy ::

darkolord je izjavil:

Piše PREDVIDENA odprema.


IMO razvajeni smo postali to je vse.

Vm1999 ::

darkolord je izjavil:

Piše PREDVIDENA odprema.


To je res, ampak potem pri naročilu piše dan dostave, recimo dan ali dva kasneje - to pa se po izkušnjah potem prestavlja.
Sem imel že naročilo, pri katerem sem en teden vsak dan znova dobival mail-e v smislu: "nov datum dostave: jutri".

dope1337 ::

Pa sej... Ce je prepozno za tvoj okus, lahko vedno preklices narocilo, ali?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Arzen28 ::

dope1337 je izjavil:

Pa sej... Ce je prepozno za tvoj okus, lahko vedno preklices narocilo, ali?

Kje, bolje je tu pljuvat. Če so tak slabi, lahko neha naročevat pri njih. Jaz osebno še nisem doživel, da bi mi prestavljal rok dostave.

Buggy ::

ah kje...sej si prebral, oni bi se tozili...to je tako milenijsko :))

Vm1999 ::

Arzen28 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Pa sej... Ce je prepozno za tvoj okus, lahko vedno preklices narocilo, ali?

Kje, bolje je tu pljuvat. Če so tak slabi, lahko neha naročevat pri njih. Jaz osebno še nisem doživel, da bi mi prestavljal rok dostave.


Hočem povedat samo to, da če ti še nisi doživel tega (in taki, ki zgoraj isto pišejo), še ne pomeni, da nihče ni.
Ne vem, a je ta tema namenjena lezenju v rit Mimovrste v smislu, kako jo popolna trgovina, v katero se najbolj splača zapeljat, ker ima toliko izpostav, da ne rabiš čakat dostave.
A to je poanta spletne trgovine? Da se ti voziš do njih?

bedarija ::

"A to je poanta spletne trgovine? Da se ti voziš do njih?"

Zame osebno ja. Da naročim prek spleta in ko se mimo peljem poberem in mi ni treba po štacuni hodit in naročevat. Nekak ne zaupam več dostavnim službam da bi v polni kapaciteti izkoriščal pojem spletna trgovina, ker njihovo ravnanje s paketi je otročje

Če smo natančni je speltna trgovina točno to nakup preko spleta. Kako pa paket do tebe pride ali dostava ali osebni prevzem je pa drugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

Vm1999 ::

V redu, ampak vsi pač ne živijo blizu prevzemnih mest...

roCkY ::

Bedarija je naročat prek neta in se vozit iskat četudi je le s ceste treba zavit.
Ko iščeš ugodno ceno prek spleta naročiš z dostavo. Ko na hitro rabiš ačo je robo nujno treba videti pa fizična trgovina brez prednaročila.

destroyer2k ::

roCkY je izjavil:

Bedarija je naročat prek neta in se vozit iskat četudi je le s ceste treba zavit.
Ko iščeš ugodno ceno prek spleta naročiš z dostavo. Ko na hitro rabiš ačo je robo nujno treba videti pa fizična trgovina brez prednaročila.


Nekaterim nam ni problem stopiti 5 korakov in se tudi lahko sami odločimo kdaj imamo čas prevzeti. Če je tebi težko par korakov prehodit (če imaš blizu prevzemno mesto), še vedno ne pomeni da je za nas ostale "bedarija".

Arzen28 ::

Vm1999 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Pa sej... Ce je prepozno za tvoj okus, lahko vedno preklices narocilo, ali?

Kje, bolje je tu pljuvat. Če so tak slabi, lahko neha naročevat pri njih. Jaz osebno še nisem doživel, da bi mi prestavljal rok dostave.


Hočem povedat samo to, da če ti še nisi doživel tega (in taki, ki zgoraj isto pišejo), še ne pomeni, da nihče ni.
Ne vem, a je ta tema namenjena lezenju v rit Mimovrste v smislu, kako jo popolna trgovina, v katero se najbolj splača zapeljat, ker ima toliko izpostav, da ne rabiš čakat dostave.
A to je poanta spletne trgovine? Da se ti voziš do njih?

Lezenju v rit? Pač nimam še slabih izkušenj. Poanta je, da dobim izdelek ceneje kot drugje, da ne rabim it po 20 različnih štacunah ampak najdem vse na spletu. Njihovo prevzemno mesto mi je na poti med domom in službo, v 2min prevzem in je to to. Edino 23.12 ko sem šel po robo pa sem čakal ene 15min, bila gužva a to je meni razumljivo. Recimo v btc ne grem pa če je vse 50% off, ker gužve ne maram. In ja, tudi jaz ne zaupam dostavi, ker imam slabe izkušnje. Nazadnje sem jesen naročil zimske gume iz Koroške, pa so poslali preko dpd, ki mi gum nikoli ni pripeljal. Sem šel osebno k njim na firmo, kjer so končno ugotovili, da je njihov šofer očitno 2x zapored napisal, da nobenega ni bilo doma, ko je on robo dostavljal. A ga 100% ni bilo, ker 1. nisem imel listka, ki ga pustijo, če nobenega ne najdejo doma; 2. ko so povedali kdaj bi naj bil, sem bil ravno takrat doma in to cel dan; 3. Mojo telefonsko so imeli pa niti toliko ni bil, da me pokliče.

Pa je to samo en primer. Spletne trgovine so povečini top, dostava pa ne in mi ustreza, da imajo prevzemna mesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

DarwiN ::

Vprašanje: Če zadevo naročiš preko spleta in osebno prevzameš, ali imaš še vedno 14-dnevno pravico vrniti izdelek?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

DarwiN je izjavil:

Vprašanje: Če zadevo naročiš preko spleta in osebno prevzameš, ali imaš še vedno 14-dnevno pravico vrniti izdelek?


Da. Tako sem kupil 4K monitor pri njih, da ga stestiram in vrnem v roku enega tedna 8-)

destroyer2k ::

DarwiN je izjavil:

Vprašanje: Če zadevo naročiš preko spleta in osebno prevzameš, ali imaš še vedno 14-dnevno pravico vrniti izdelek?


Lahko

DarwiN ::

Thanks.. To sem se vedno spraševal, če grejo kupcem toliko na roko. Ker zakonsko najbrž niso tega dolžni.. Ali pač.. No, zdaj vem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Groot ::

DarwiN je izjavil:

Thanks.. To sem se vedno spraševal, če grejo kupcem toliko na roko. Ker zakonsko najbrž niso tega dolžni.. Ali pač.. No, zdaj vem.


Tudi zakonsko so še vedno dolžni, ker gre ne glede na osebni prevzem še vedno za nakup preko spleta.

zk_eu ::

V bistvu ne komplicirajo niti, če nekaj kupiš neposredno na njihovem prevzemnem mestu, brez da bi poprej naročil na spletu.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Furbo ::

bonanno je izjavil:

a je kdo te smrduhe mimovrste ze tozil, ker vedno napisejo da majo na zalogi izdelek in pol ga itak nimajo ?

LOL, nekje si naroči Pravo za telebane.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lebang1 ::

 Slika 1

Slika 1


 slika 2

slika 2



Vse skupaj je že prav žalostno.
Poleg sms, dobivam še maile, kjer vsak dan znova, predvidevajo, da bodo jutri pa res odposlali...

D3m ::

Dobavitelj nima na zalogi. :)

Kaj si pa naročil?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Zakaj potem sploh kaže zalogo?

D3m ::

Ker je nekdo v .xml pustil zalogo "1" namesto "0".
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Ok, ampak da te potem nategujejo iz dneva v dan, zalogo pa še vedno kaže, je milo rečeno podlo.

Vm1999 ::

Kot so omenjali nekateri zgoraj, ko sem opisal podobne izkušnje - kupec naj bo zmeraj vesel storitve, če mu kaj ni všeč naj prekliče.
Ali pa še bolje, naj se kar odpelje do dobavitelja in sam prevzame, tako je najlažje. Na poti iz službe.

Nwanko ::

Jaz sem tudi za "black friday" naročil g512se ko so bili še 3 kosi "na zalogi" zadevo sem dobil komaj sredi januarja.

bedarija ::

če nisi zadovoljen z uslugo, prekliči naročilo in ne kupuj več na mimovrste, pritoževanje na forumu ne bo pohitrilo dostave paketa. lahko prideš sem in poveš svojo izkušnjo, vendar da se potem začne pregovarjanje kako zanič dostavo imajo je brez veze ker se tu rešilo ne bo nič. jaz vsakič ko grem na btc prevzemno mesto njim direkt povem da sem nezadovoljen z ureditvijo nove trgovine pa se samo smejijo in delo teče dalje. misliš da bo tvoje jamranje na forumu obrodilo sadove?

Han ::

V takšnem primeru bi bilo fer, da te vprašajo, ali želiš naročilo preklicati. Pa te ne, niti ni te možnosti v statusu samega naročila. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Killermode ::

Sej v email napišeš številko naročila in dodaš "odstopam od pogodbe" in je stvar rešena in naročilo preklicano.

Furbo ::

bedarija je izjavil:

njim direkt povem da sem nezadovoljen z ureditvijo nove trgovine pa se samo smejijo in delo teče dalje. misliš da bo tvoje jamranje na forumu obrodilo sadove?

Jaz bi jim poslal mail, tam so sami študenti & co.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Han ::

Pred kratkim sem jih opozoril, da se brskanje na telefonih in tablicah zelo zatika. Njihov odgovor: pri nas je vse ok, zamenjajte brskalnik. Po nekaj dodatnih sporočilih in dneh so zadevo 'poštimali', a napake niso priznali.

bedarija ::

Furbo je izjavil:

bedarija je izjavil:

njim direkt povem da sem nezadovoljen z ureditvijo nove trgovine pa se samo smejijo in delo teče dalje. misliš da bo tvoje jamranje na forumu obrodilo sadove?

Jaz bi jim poslal mail, tam so sami študenti & co.


sem v enmu mailu tudi napisal ko sem prekliceval naročilo. ne sem pa tam enmu kravatarju malemu (meter pa čevap) z brki ki je zgledal kot vodja reku da je katastrofa. ne jamram študentom, ker sem bil tudi sam študent ki je delal na kasi in vem da niso nič krivi.

Ales ::

Saj tudi ta "kravatar" ni "kriv", če že hočeš... OK, mogoče se bo pritožba njemu prej slišala na višji inštanci, a kljub temu jih to ne bo kaj dosti zanimalo, dokler sami ne zaznajo vpliva slabe uporabniške izkušnje na zaslužek.

To pa bodo prej videli, če se izkušnja opiše na forumu in se še drugi kupci spodbudijo k temu, da ali ne kupujejo ali pa da se vsaj pritožijo, kadar je potrebno.

Tudi sam sem doživel, da so lagali glede zaloge in mi s tem naredili kup težav. Posledično bi še kaj kupil pri njih le če ne bi šlo drugače. Saj je dovolj drugih trgovcev, ki glede zalog ne lažejo.

broken/link ::

sej majo težave, recimo konci oktobra/november jih vsako leto presenetijo. pa prazniki, in se čaka material dlje kot je zapisano. Pa pride, kot pri vsaki trgovini, tudi do drugih problemov. Jst sm se pač navadu, da nobena trgovina ni perfect.

Recimo enim je osebni prevzem totalno zgrešen, meni je to super možnost. In da ponujajo to _možnost_ je super, ker jo lahko izkoristiš, lahko pa tudi ne - po želji.

danes smo na firmi recimo naročili disk, ki je bil na zalogi. In je pisalo, da je možen že danes osebni prevzem. Smo ga izbrali, ker se nam je mudilo. Rezultat pa tak:


EDIT: druga stran tega oz. negativna izkušnja je bila pa ta, da smo oktobra naročili printer. In so skorej 1mesec odlagali, da ga bodo poslali. Po malo manj kot 1 mescu pa so napisali, da ga ni na zalogi in da ga nikoli ne bo in da preklicujejo naročilo.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

broken/link je izjavil:

sej majo težave, recimo konci oktobra/november jih vsako leto presenetijo. pa prazniki, in se čaka material dlje kot je zapisano.

Niso oni nič presenečeni in ni nič slučajno narobe zapisano... Z vsem kar si sicer napisal se strinjam, a ne vidim razloga, da bi jim dajal potuho glede laganja.

Vse podatke imajo, da lahko navedejo precej bolj točne dobavne roke tudi med prazniki, če bi jih hoteli.

To, da se pa tudi sicer med letom lažejo, kaj je na zalogi in kaj ni, pa sploh...

Han ::

Takšen primer je tudi malo čuden: naročiš dva zelo podobna izdelka, eden je na zalogi pri njih, drugi pri dobavitelju. Predvidena razlika v datumu dobave je dva dni. Naročilo razdelijo na dve dobavi, prvi izdelek je na voljo za prevzem še isti delovni dan, dobava drugega pa se po predvidenem roku začne zamikati v naslednji teden. Ampak, mimovrste začne po dveh dneh od obvestila "groziti", da imaš za prevzem prvega izdelka na voljo le še dva dni, kar pomeni, da ga moraš prevzeti še predno bo dobavljen drugi izdelek iz istega naročila...

Machete ::

Jaz jih preprosto obidem, četudi so najcenejši. Samo za firmo sem nek zelo določen kos moral vzeti. Naj zavajajo, spamajo smse in 100 mailov komu drugemu. Itak je iz Nemčije roba prej dol, kot od njih iz ne vem katere province sovjetske zveze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bedarija ::

men je smešno da še vedno mislite da mimovrste za 15.000 izdelkov ročno cene spreminja. res mislite da vsakič ko izdelek prodajo kontaktirajo podjetje koliko jim ima na zalogi? dobavitelji so tisti ki lažejo o zalogah da slučajno ne izgubijo prodaje. raje napišejo 1 kot pa da ne bi imeli na zalogi in bi kupec šel drugam, kejr dobavlja po možnosti nek drug dobavitelj.
je pa res da jaz osebno težav z dobavo res še nikdar nisem imel, so še vedno najhitrejši, najcenejši pa vsekakor čisto skos ne več. naročam dosti tudi pri enaa, ki imajo nižje cene vendar tam pa res vse teče počasi.

puginho ::

Machete je izjavil:

Jaz jih preprosto obidem, četudi so najcenejši. Samo za firmo sem nek zelo določen kos moral vzeti. Naj zavajajo, spamajo smse in 100 mailov komu drugemu. Itak je iz Nemčije roba prej dol, kot od njih iz ne vem katere province sovjetske zveze.


Roba je s češkega skladišča. Ni nujno, da če piše da je zaloga pri dobavitelju da gre od njega. Gre tudi iz skladišča češkega lastnika.
««
47 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751011 (17208) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349081 (29903) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029163 (20489) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169830 (154660) zoot

Več podobnih tem