» »

Mimovrste

Mimovrste

««
18 / 89
»»

Sssaga ::

@njyngs

+1

Arctander ::

jnovak je izjavil:

Ja, ampak zakaj posta ne zaracuna - zaradi dobre volje? Ne. Zato, ker ima tisto >pogodbo< s prodajalcem in po tej ze prodajalec pokrije znesek, ki ga posta pobere.
Nisem tega uporabljal, tako da tudi nisem vedel, da mimovrste krije (so krili) ta znesek ... ce drzi kar pravis, sedaj tega ne mislijo vec pokrivati.


Na srečo (ali žalost nekaterih tukaj) vem, kako smešno nizke tarife se da izpogajati s pošto, če si večja stranka. Npr. za paket, za katerega bi kot fizična oseba za pošiljanje plačal cca. 7EUR, po pogodbi plačaš manj kot 3EUR (alles inklusiv). Pa to velja za firmo, ki na dan pošlje 30 paketov. Verjetno, da se Mimovrste lahko izpogaja za še boljše pogoje.

njyngs je izjavil:

Škatla čikov je 4+ evre, pa še ni nikogar ustavilo višanje cene, da bi prenehal s kajenjem. Verjetno tudi ne bo prehudo dati en evro zraven pri tistih 5 nakupih na leto. Če je pa, pa verjamem, da ne bo težko skočiti v avto in v fizični trgovini kot je naprimer BigBang kupiti stvari za še dražjo ceno.


Neumni argumenti. Nekateri sploh ne kadimo.

Rade volje dam številko TRR vsakomur, ki mi je pripravljen na leto nakazati 5EUR.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Če bi se večina izdelkov podražila na mimovrste za eur bi tudi paradiral po forumih z vilami?

Master_Yoda ::

Se je ze komu zgodilo da ni dobil racuna v paketu z izdelkom ? Moram jim napisat mail in zahtevati racun, ker ga v skatli ni bilo.

Bellzmet ::

Heh verjetno še nimajo davčnih blagajn poštimanih pa si ne upajo zraven dati računa :)

Arctander ::

njyngs je izjavil:

Če bi se večina izdelkov podražila na mimovrste za eur bi tudi paradiral po forumih z vilami?


Če pazljivo prebereš moj prvi post, boš videl, da ni nobenega "paradiranja z vilami", ampak samo navajanje dejstev. Vse ostalo pa so odzivi na "paradiranje z vilami" raznih njyngsov. Over and out.

Master_Yoda je izjavil:

Se je ze komu zgodilo da ni dobil racuna v paketu z izdelkom ? Moram jim napisat mail in zahtevati racun, ker ga v skatli ni bilo.


Že nekaj časa dobiš račun na mail potem, ko jim pošta sporoči, da je bil paket prevzet.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Od kdaj te zakasirajo doplačilo za gotovinsko plačilo + 99centov??, če odpremijo preko pošte. Pri DPD ni doplačila.

Sem VIP kupec.

benx ::

Mislim da ima to pošta provizijo za plačilo po povzetju.

beta1 ::

Prej tega nikoli ni bilo. To je zdaj na novo. Zelo veliko kupoval. Sem Vip že 6+ let.

Dzhimen ::

Včasih če si kaj poslal po povzetju in je kupec paket prevzel, ti je poštar prinesel gotovino na dom. Sedaj se ta denar nakaže na TRR. Torej, če se ne motim, je ta dodatna provizija strošek pošte za položnico (nakazilo) in ni všteta v poštnino. Naj me kdo popravi, če se motim.

Če bi izdelek plačal po predračunu, tega stroška ne bi bilo. In to je povsod, ne samo na mimovrste. ;)

beta1 ::

nikoli ni bilo tega prej. imam 100 računov doma. Zmeraj plačal toliko, kolikor so bili artikli vredni v košarici.

al1976 ::

To je bila sprememba "po tihem", ker so ugotovili, da jih preveč stane. Prav tako je po moje ravno takrat zato stopil v igro še DHL.

Sam pri enem malem naročilu nisem bil pozoren in sem opazil šele po dostavi... zal..

beta1 ::

tak pač je. :(

LeQuack ::

Vsakič ko hočem kaj v Sloveniji naročit pogledam cene v Nemčiji in me mine. Nisem tako bogat, da bi doma kupoval.
Quack !

nekikr ::

Koliko daš pa potem za transport izdelkov v garancijsko popravilo?

LeQuack ::

nekikr je izjavil:

Koliko daš pa potem za transport izdelkov v garancijsko popravilo?


To je irelevantno, ker če pri nas neseš karkoli v popravilo ti jo v 90% zavrnejo.
Quack !

nekikr ::

Dokument na to trditev?

al1976 ::

computeruniverse.net vraca poštnino, ko pošlješ v garancijo v obliki dobropisa.
Tam do zneska 60EUR. Vse skupaj traja kot pri naših servisih, kak mesec, dva. Ampak do sedaj se je vse rešilo kot mora.

MarioMisaron ::

Niso zastonj dobili vzdevka Mimokrste....
https://www.misaron.si/

njyngs ::

Kaj naj bi Mimokrste pomenilo? Da se izogneš krsti/smrti? To niti ni tako slabo

Machete ::

Dzhimen je izjavil:

Včasih če si kaj poslal po povzetju in je kupec paket prevzel, ti je poštar prinesel gotovino na dom. Sedaj se ta denar nakaže na TRR. Torej, če se ne motim, je ta dodatna provizija strošek pošte za položnico (nakazilo) in ni všteta v poštnino. Naj me kdo popravi, če se motim.

Če bi izdelek plačal po predračunu, tega stroška ne bi bilo. In to je povsod, ne samo na mimovrste. ;)


O ČEM ti to? Motiš se. Dodatno se plača 'strošek storitve prenosa denarja' ca 8% od zneska odkupnine. Verjetno različno za različne velikostne razrede zneska.
Poštar pa čisto lepo prinese gotovino na tvoj naslov oz. kamorkoli si zmenjen z njim osebno. Nikakršnih nakazil na TR (??!). Ko izpolniš obrazec, če si opazil, nikjer ne vpisuješ TRjam kako naj ti potem nakazujej?
Verjetno pa pošta ponuja tudi to možnost, mogoče celo samo za pogodbene stranke, tega ne vem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

Dzhimen je izjavil:

Včasih če si kaj poslal po povzetju in je kupec paket prevzel, ti je poštar prinesel gotovino na dom. Sedaj se ta denar nakaže na TRR. Torej, če se ne motim, je ta dodatna provizija strošek pošte za položnico (nakazilo) in ni všteta v poštnino. Naj me kdo popravi, če se motim.

Če bi izdelek plačal po predračunu, tega stroška ne bi bilo. In to je povsod, ne samo na mimovrste. ;)


ne nabijaj, dejansko je ravno obratno. To da poštar prinesede denar na dom pomeni dodatno storitev. Če gre preko TRR (to zbere pošiljatelj) potem je dejansko ceneje.

oemdzi ::

njyngs je izjavil:

Kaj naj bi Mimokrste pomenilo? Da se izogneš krsti/smrti? To niti ni tako slabo

Mimo krste, direktno v luknjo, ker denar za krsto si njim preplačal :D
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

shadeX ::

Dzhimen ::

St235 je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

Včasih če si kaj poslal po povzetju in je kupec paket prevzel, ti je poštar prinesel gotovino na dom. Sedaj se ta denar nakaže na TRR. Torej, če se ne motim, je ta dodatna provizija strošek pošte za položnico (nakazilo) in ni všteta v poštnino. Naj me kdo popravi, če se motim.

Če bi izdelek plačal po predračunu, tega stroška ne bi bilo. In to je povsod, ne samo na mimovrste. ;)


ne nabijaj, dejansko je ravno obratno. To da poštar prinesede denar na dom pomeni dodatno storitev. Če gre preko TRR (to zbere pošiljatelj) potem je dejansko ceneje.


Zmotil sem se, oziroma narobe izrazil. Dejstvo je da je bil včasih strošek prenosa denarja od kupca do prodajalca vključen v poštnino za paket po povzetju (v račun je bilo treba vzeti samo vrednost paketa + poštnino). Sedaj se je očitno pojavil še dodaten strošek, in ko sem se s tem prvič srečal, sem na pošti vprašal za kaj dodaten strošek in mi je na okencu rekla da je to za položnico za nakazilo denarja (ali nekaj v tem stilu). Sedaj torej pride vrednost paketa + poštnina + tale dodaten strošek.

In za tale dodaten strošek pošta predvideva da pade v breme kupca (po mojih izkušnjah). Prvič ko sem poslal paket po povzetju po "ta novem sistemu", sem se zmenil z kupcem da plača vrednost paketa ter polovico poštnine. Paket je bil recimo 15€, poštnina je bila (recimo, na pamet) 3€, torej odkupnina za paket (na listku) je bila 16.5€, kar sem kupcu tudi sporočil. Drugi dan me kupec kliče da je za plačati skoraj 18€ in da se tako nisva zmenila. Naposled sva se sporazumno dogovorila da bo paket vseeno prevzel in tako sem jaz dobil samo 16.5€ ko je denar na posled prišel do mene. Torej tale dodaten strošek si pošta zaračuna polek poštnine za (očitno) prenos denarja nazaj do prodajalca).

Torej če kupuješ preko mimovrste (ali katere druge spletne trgovine) in izbereš plačilo po predračunu boš plačal ceno + poštnino (3.95€ na mimovrste), če izbereš plačilo po povzetju pa plačaš ceno + poštnino (3.95€ na mimovrste) + dodatni strošek (0,99€ na mimovrste).

Machete je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

Včasih če si kaj poslal po povzetju in je kupec paket prevzel, ti je poštar prinesel gotovino na dom. Sedaj se ta denar nakaže na TRR. Torej, če se ne motim, je ta dodatna provizija strošek pošte za položnico (nakazilo) in ni všteta v poštnino. Naj me kdo popravi, če se motim.

Če bi izdelek plačal po predračunu, tega stroška ne bi bilo. In to je povsod, ne samo na mimovrste. ;)


O ČEM ti to? Motiš se. Dodatno se plača 'strošek storitve prenosa denarja' ca 8% od zneska odkupnine. Verjetno različno za različne velikostne razrede zneska.
Poštar pa čisto lepo prinese gotovino na tvoj naslov oz. kamorkoli si zmenjen z njim osebno. Nikakršnih nakazil na TR (??!). Ko izpolniš obrazec, če si opazil, nikjer ne vpisuješ TRjam kako naj ti potem nakazujej?
Verjetno pa pošta ponuja tudi to možnost, mogoče celo samo za pogodbene stranke, tega ne vem.


Ko pošiljaš po povzetju imaš možnost (tudi kot fizična oseba) poleg običajnega obrazca izpolniti tudi položnico s svojimi podatki in TRR-jem, kamor ti potem denar nakažejo, večinokrat še isti dan ko kupec paket prevzame.

LeQuack ::

Dzhimen je izjavil:


Ko pošiljaš po povzetju imaš možnost (tudi kot fizična oseba) poleg običajnega obrazca izpolniti tudi položnico s svojimi podatki in TRR-jem, kamor ti potem denar nakažejo, večinokrat še isti dan ko kupec paket prevzame.


Tudi za položnico si vzamejo 1€ provizije.
Quack !

St235 ::

Dejstvo je da je bil včasih strošek prenosa denarja od kupca do prodajalca vključen v poštnino za paket po povzetju (v račun je bilo treba vzeti samo vrednost paketa + poštnino).

dejstvo je da še vedno nabijaš v tri dni. že iz časov ko smo po pošti prodajali diskete za amigo 500 je pošta zaračunala prenos denarja dodatno, kar je bilo razvidno iz ročno pripisanega zneska na kuverti.

SambaShare ::

Do pred kratkim je bilo teh 99c skrito nekam drugam. Če si naročil artikel ki je "brez poštnine" tega nisi plačal, zdaj pa plačaš.

St235 ::

To je bilo pri mimovrste, ker so imeli pogodbo s pošto.

SambaShare ::

Pri mimovrste ja, od česa pa misliš da (vsi ostali) debatiramo v temi z imenom Mimovrste :8).

al1976 ::

Ravno naletel še na češko in madzarsko varjanto "mimovrste":

https://www.mall.cz/
https://www.mall.hu/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

jusv ::

Pa saj so že precej časa pod istim lastnikom.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

St235 ::

SambaShare je izjavil:

Pri mimovrste ja, od česa pa misliš da (vsi ostali) debatiramo v temi z imenom Mimovrste :8).


Povej to dzihmetu ali pa vsaj preberi kaj je napisal preden pametujes.

BCSman ::

Koliko časa te čaka artikel pri osebnem prevzemu? Pri Enaa-ju imaš 3 dni časa za it iskat.

koyotee ::

Preber si ****** pogoje na spletni strani, al pa poklici!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BCSman ::

Nikjer med pogoji nisem zasledil, da bi to pisalo. Bi ob 1:14 zjutraj kdo dvignil telefon?

jusv ::

Ne. Lahko pa zdaj poskusiš in nam javiš odg.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

opeter ::

St235 je izjavil:

Dzhimen je izjavil:

Včasih če si kaj poslal po povzetju in je kupec paket prevzel, ti je poštar prinesel gotovino na dom. Sedaj se ta denar nakaže na TRR. Torej, če se ne motim, je ta dodatna provizija strošek pošte za položnico (nakazilo) in ni všteta v poštnino. Naj me kdo popravi, če se motim.

Če bi izdelek plačal po predračunu, tega stroška ne bi bilo. In to je povsod, ne samo na mimovrste. ;)


ne nabijaj, dejansko je ravno obratno. To da poštar prinesede denar na dom pomeni dodatno storitev. Če gre preko TRR (to zbere pošiljatelj) potem je dejansko ceneje.


Tako je. In za to zadnjo (najcenejšo) možnost se uporablja UPN obrazec. Je pa res, da je v primeru nakazila na TRR večja kontrola tudi s strani FURS-a.

Pošta je en čas govorila, da bodo ukinili možnost, da ti "poštar prinese denar na dom", tudi zarad varnosti samih poštarjev. Samo kaj, ko v določenih primerih še vedno tako dostavljajo penzije, ker druge možnosti ni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BCSman ::

BCSman je izjavil:

Koliko časa te čaka artikel pri osebnem prevzemu? Pri Enaa-ju imaš 3 dni časa za it iskat.


Evo dobil v mailu:
Naročilo je potrebno prevzeti v roku 5 delovnih dni od prejema obvestila za prevzem.
Če artiklov v tem roku ne prevzamete, bomo morali pošiljko zaradi omejene kapacitete skladišča preklicati.

miraldi ::

Zdravo.

Naročil letne gume 205 55 R16. Dobil 2komada z DOT 0216, 1komad DOT3715 in en komad DOT4115 wtf. Kdo že kaj podobnega imel z njimi? Kaj mi bodo zamenjal za isti DOT če jih kontaktiram? Poštnino plača kdo?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dolenc ::

Drugače je za gume zdravo da pol leta odstojijo, tako da nisi nič na slabšem.

Rabijo ti jih ne zamenjat, pri motorjih je načeloma tretirana kot nova guma 3 leta, ni dvakrat za rečt, da pri avtu še več.

miraldi ::

To vem, da je fajn za pnevmatike če so skladiščene pol leta.

Me pa moti neenoten DOT na vseh štirih pnevmatikah.
Zgleda en šalabajzar od študenta vrgu skp kar je blo pri roki.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

D3m ::

Pa prilimaj tix čez DOT in napiši današnji teden/leto.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Matevz96 ::

Zato pa se gume pregleda pred nakupom, težko boš kaj dosegel.

aerox45 ::

Jaz sem naročil nove gume pa so mi poslali DOT2013. Uradno lahko prodajajo 5 let stare gume kot nove tako, da preveri prej ko plačaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aerox45 ()

VelkBla ::

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

"Predpisa, ki bi urejal, koliko so lahko stare pnevmatike, da se lahko prodajajo kot nove, ni. Razna nacionalna združenja distributerjev smatrajo, da se lahko pnevmatike prodajajo kot nove še 3 do 5 let po izdelavi. Proizvajalci avtomobilov pa običajno priporočajo menjavo pnevmatik nekje po 6 letih."


Na zalost se ne spomnim, ampak a lahko pri narocilu pustis kaksno opombo oz. "zeljo"? Poskusi jih povprasat, ampak kot so ti ze rekli, bi jih moral pregledati pred nakupom oz. prevzemom

njyngs ::

miraldi je izjavil:

Zdravo.

Naročil letne gume 205 55 R16. Dobil 2komada z DOT 0216, 1komad DOT3715 in en komad DOT4115 wtf. Kdo že kaj podobnega imel z njimi? Kaj mi bodo zamenjal za isti DOT če jih kontaktiram? Poštnino plača kdo?

Jaz mam tudi dot na 3 gumah isti, na 4. pa za par tednov zamaknjen, pa sem še vedno tukaj. >:D

D3m ::

Na kondomu je tudi "DOT" pa trenutno pričakujem avgusta :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

shadeX ::

I feel bad for you :)

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
18 / 89
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste zaračuna osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31751387 (17584) V-i-p
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349320 (30142) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029311 (20637) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170314 (155144) zoot

Več podobnih tem