» »

računalnik se restarta

računalnik se restarta

sammy12 ::

Pozdravljeni,
potreboval bi vašo pomoč, če je kdo imel že podobno težavo oz. bi mi jo pomagal diagnosticirati.
Težava je v tem ko se windowsi naložijo računalnik dela 1-2 minute potem se pojavi moder ekran in računalnik se restarta. To se dogaja zaporedoma, ko se računalnik ponovno naloži mi izpiše error 100000d1
parameter1 0000002a
patrameter2 00000006
parameter3 00000000
parameter4 f7763afb

V "varmen načinu" računalnik deluje brez problema.
Potem sem posodobil driverje od matične plošče in grafične kartice vendar nič bolje.
Po prebiranju o javljenem errorju na različnih forumih nekateri navajajo RAM drugi pa zunanje enote priključene preko USB vodila.
Vse zunanje enote sem izključil in gonilnike izbrisal, vzel sem tudi ven en in drugi ram pa tudi ni nič bolje.
Računalnik sem potem formatiral in na novo naložil, brez kakršnih koli gonilnikov vendar se napaka še vedno pojavlja.
V biosu sem tudi izključil vse on board naprave.
Konfiguravija računalnika pa je:
matična plošča gigabyte Ga-7N400 pro2 dual channel, 2x 512Mb rama, procesor AMD athlon 2600+, grafična kartica geforce 9600, trdi disk maxtor 80Gb sata
Naložen windows XP z serivce pack 2 neposodobljen.

Hvala že v naprej
LP

cistmim ::

Pozdravljen!

Poskusi tole:
V oknu zaslon-lastnosti pojdi na zavihek DODATNO in tam odpravljanje težav. Tam je eno polje za OMOGOČI HKRATNO ZAPISOVANJE - ODKLJUKAJ GA. Računalnik ponovno zaženi.

Ali kaj pomaga?

lp

sammy12 ::

cistmim- hvala za pomočampak tudi to ne pomaga.
Menjal sem tudi že napajalnik in grafično kartico pa nič bolje.
Edino kar mi ne kgre skupaj je to, da če je osnovna plošča zanič zakaj potem dela v "varnem načinu"?
V biosu sem tudi že izklopil vse on-board naprave na osnovni plošči pa prav tako ni uspeha?Ali je še kakšna možnost, da odkrijem napako ali naj se kar poslovim od osnovne plošče?
Je pa socket A (462), kar bo kar zabava najti novo.

Duhec ::

Če imaš kaj navitega, odvij !
Testiraj sistem najprej s samo eno ram palčko nato še z drugo. Bo takoj jasno, če te eden od spominov malo heca.

sammy12 ::

Navitega nima nič procesor, grafična kartica in vse ostalo je serijsko ni bilo nikoli navito.
Poskušal sem tudi že tako, da sem najprej samo z eno in nato tudi z drugo "palčko" rama zagnal xp-je pa so se prav tako restartali.
Misli, da če bi bil kriv ram bi se potem moral računalnik restartati tudi v varnem zagonu ali se motim?
Eno stranico imam vedno odprto, da se računalnik bolj hladi in tudi nameščene imam dodatne ventilatorje, da pihajo na ploščo in jo hladijo.
Računalnik sem tudi spihal z kompresorjem, če bi bil slučajo to problem, da bi se kaj pregreval.
Preveriti moram edino temperaturo procesorja in matične plošče edino to še nisem poizkusil.

solatko ::

Instaliraj everesta in preveri temperature, verjetno je pregrevanje procesorja, razstavi, dobro očisti rebra hladilnika (glede na to, da imaš odprto stranico, je hladilnik verjetno poln), dobro očisti procesor, nato nanesi novo termalno pasto, namesti hladilnik in poizkusi. To vse moraš delat pri izklopljenem napajanju (20 in 4 konektorji). Poročaj!

amigo_no1 ::

Testiraj rame z memtest86 .

cistmim ::

Oj!

Poskusi nadgraditi bios. Če je pa že najnovejši pa vseeno izvedi "nadgradnjo" z istim biosom. Če tudi to ne pomaga pa malo variraj bios nastavitve predvsem video cache.

Če ti dela v varnem načinu ali ti delat tudi v VGA MODE?

lp

sammy12 ::

Najprej hvala vam za pomoč.
Namestil sem everesta pa se malo sprehodil po nastavitvah ampak mi pokaže samo temperaturo trdega diska (možno zato ker mi dela v varnem načinu), sem potem preveril tudi temperaturo v biosu in mi pokaže temperaturo procesorja 50 stopinj in pa sistema 26 stopinj.
Testiral sem tudi ram z memtestom in po kakšnih 2-urah mi je napisal

error confidence value:150
lowest error address: 000000004ea-0.0Mb
highest error address: 0003de37f00-990.4Mb
bits in error mask: fffe0002
bits in error total:16 min:1 max:8 avg:2

Ker sem že poskušal z eno in potem tudi z drugo "palčko" rama zagnati računalnik pa se mi je vedno restartal me zanima ali je možno, da sta obe "palčki" rama zanič ali je možno, da je zanič vodilo rama?

Za napetosti v biosu mi napiše, da so OK.
Biosa še nisem poskušal nadgrajevati in je še tovarniški.
Poskušal bom še z drugima dvema "palčkama" rama potem pa videl, če se bo še restartal je potem možno, da je plošča??

solatko ::

Lahko je plošča, vendar prej poizkusi z nadgradnjo bios-a, nadgradnjo driverjev, če tudi to ne bo pomagalo, pa po novo plato.

sammy12 ::

Sem zamenjal osnovno ploščo in zadeva deluje tako, da bo stara plošča šla v "mirovanje" :D
Zanima me sicer kateri procesi so v varnem načinu izklopljeni da računalik deluje, v normalnem načinu pa se mi restarta?
Ali je možno, da bi bilo potrebno posodobiti bios, ker ram mislim, da dela popolnoma enako kot v normalnem delovanju?

iztok4 ::

živjo,
imam isti problem, vendar pri meni ni modrega ekrana, enostavno se resetira, pride v winse in napiše "the system has recovered from a serious error" potem po nekaj minutah se spet resetira, računalnik je star cca. 6 mesecev, sumim, da je mogoče kakšen virus (bitdefender ne zazna zaenkrat nič), če se komu kaj sanja kaj bi lahko bilo, naj poda mnenje
hvala lp

comp je:
AMD 5600
1GB ram
geforec 7600gt
win XP SP2

podreberek ::

men se pa komp resetira ko se obremeni procesor ubistvu me zanima zakaj mi od začetka deluje normalno potem ga pa zabije CPU usage na 100% in ne pade ozr niha.
Menjal procesor amd athlon 3000+ z amd athlon 2400+ pa oba delujeta na 2000Hz se pa to najbol pozna med igricami . matična je a7n8x - e deluxe
ram 1gb kingstone
grafična ati radeon 9600 256 mb

napetosti so iste pri obeh procesorjih
nista bila nikoli navita.

Hvala za odgovore


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495415 (4876) CyberAD
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403236 (1948) Nesta
»

Overclock 8600 GT in E6750

Oddelek: Navijanje
352128 (1227) JC Denton
»

težava pri inštalaciji xp-ja

Oddelek: Operacijski sistemi
151229 (963) Kunte
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252974 (2709) Tea Time

Več podobnih tem