» »

Windows XP problem (register, kernel debugger)

Windows XP problem (register, kernel debugger)

El Nino ::

LP
Kolega me je prosil za pomoč in tukaj se obračam na vas. Pred cca. 1 tednom se je odločil formatirati računalnik, ker se je pač nabralo preveč nesnage, itd...saj veste kako to zgleda:D . No, po formatiranju in reinštalaciji windowsov mu zdaj na par minut meče ven opozorila in obvestila o neki napaki v registru, in pa o nekem kernel debuggerju. Prilagam screenshote, da si boste lažje predstavljali:

1. problem v registru:

2. problem s kernel debuggerjem:

Jaz sem mu seveda najprej preventivno svetoval scan računalnika z antivirusnim programom (čeprav se mi zdi čudno po 1 tednu da bi bil že tak problem, pravi tudi da ni lazil po nekih x straneh) , zdaj me pa zanima, glede na to da je v obvestilu na drugi sliki, omenjen kernel debugger, mislite da je vzrok za to kak program ki se zažene ob startupu in podem zganja pi***rije po računalniku in zaradi njega meče ven ta opozorila?

Pa še nekaj, če bi mi kdo sploh povedal malo bolj natančno, kaj zaen program sploh je ta kernel debugger?

Hvala že vnaprej za čim hitrejše odgovore.

LP
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

bluefish ::

najprej tistega tvojega kolega vprašaj, kje je dobil CD oz. ali je kakšen "all in one ". Se problem pojavi takoj po namestitvi OS ali šele po nameščanju dodatnih programov?

Po nekajsekundnem gledanju googla se mi dozdeva, da se gre za neko smet. Že ime datoteke wxyz.sys ti lahko da misliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

El Nino ::

Na odgovor kolega še čakam, CD je pa s travnika...:\

bluefish ::

če je CD s travnika potem se lahko debata zaključi, saj je po vsej verjetnosti problem v tem. Naj si dobi čist CD brez dodatne nesnage, ki je niti ne rabi.

El Nino ::

Se mi je zdelo da bo kaj takega...;( no ja, še vedno pa me zanima, kaj je sploh tisti kernel debugger?

El Nino ::

Aja, pa še nekaj... bi bilo možno cd z nlite-om oklestit?

bluefish ::

Kernel debugger. Stvar skrbi za razhroščevanje (odpravljanje napak) v sistemskem jedru. Seveda je namenjen razvijalcem sistema.

Z nLite lahko oklestiš ta CD, vendar bo verjetno še vedno poln nesnage. Raje dobi popolnoma čist CD, nanj pa potem s pomočjo nLite vključiš SP2 in morebitne ostale popravke, programe,... po želji. Vsaj veš, kaj je res gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

El Nino ::

OK, blueFish, hvala. Bomo pa tako naredili. Če se moderatorjem zdi, daje ta tema zašla preveč na kriva pota, izbris po želji. blueFish, še enkrat hvala.

LP

ninjalee ::

 daemon tools

daemon tools



wtf is that do danes delal vse ok zdaj pa kar to javlja,pa nevem kak to odpravim ce kdo ve naj plis pomaga
pa ce lahko kdo to posle na mail edo_botonjic@t-2.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ninjalee ()

Maverick33 ::

Mene zanima kjeri so trenutno najnovejši xp-ji oz. najboljši october, če se ne motim in ali se splača nalagat SP3? Ker mi zajebava totalno net( Meče ven na 10min ali Random() TIME) in morm formatirat...


PS_: me pa preseneča, da nisem našel(ali nimate) nobene teme o XP-jih samo vista sem našel.

bluefish ::

offtopic: tema o Visti je še iz časov Beta verzije, ko je bilo nesmiselno odpirati nove teme za vsako najmanjšo težavo. Se pa že opaža, da uporabniki ustvarjajo svoje teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Black screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
122943 (2683) Twix
»

obnova nezaželjene datoteke?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51187 (1065) turist1
»

Data Execution Prevention (DEP)

Oddelek: Operacijski sistemi
71563 (1246) B_U_R_I
»

Predelava windowsa xp

Oddelek: Operacijski sistemi
363155 (2169) zee
»

nasvet za XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
241990 (1582) [t502]

Več podobnih tem