» »

Netgear WGR614v7 omejena hitrost

Netgear WGR614v7 omejena hitrost

wat56 ::

Pozdravljeni!

Imam problem s svojim routerjem. (Netgear WGR614v7)

Ko se priklopim nanj preko kabla (ima vgrajen 4 portni switch) je hitrost prenosa normalna (10mbit)

Če pa se priklopim brezžično pa je max hitrost prenosa nekje okrog 4mbit.

Dejstva:
- hitrost je omejena kjerkoli v hiši.
- na katerikoli brezžični kartici ( za svojo vem da deluje brez problema na 20mbit(eduroam))
- preko kabla deluje s polno hitrostjo 10Mbit
- testiral sem brez enkripcije etc.. torej cista linija (plug & play :) )


Router sem kupil v Comtronu. Vrnil sem ga nazaj in so ga poslali na servis. Šel sem ponj in mi je odrpl novo škatlo, ter mi dal isti model.

Problem je tudi z novim routerjem popolnoma isti, s tem da je prejšnji spustil čez do 410kbp/s, tale pa samo okrog 350.

Kaj lahko storim drugega, kot to da grem spet tja težit ?

Hvala za vaše nasvete

jan01 ::

Kaj se sploh silite z smotanimi routerji. Kot že v vsaki temi: priporočam buffalo whr-hp-g54 (le 50-55e) ali pa nekaj dražji linksys wrt54gL-60-65€(v poštev ppride še par routerjev, ki so na linuxu...). Nanj pa odličen tomato firmware oz kaj drugega(dd-wrt, xwrt, ...)
Nesi nazaj in zahtevaj denar nazaj! (comtron ima zgoraj omenjene primerne zamenjave precej dražje od drugih trgovin...)
(Se temu reče stvarno napako? Sploh lahko zahteva,ker je že uveljavljal garancijo?)

Frgazor ::

Meni je WGR614v5 delal odlično, prenosi čez steno okrog 3MB/s. Različne verzije imajo lahko različne čipsete, tako da lahko tudi to nekaj vpliva. Nikjer nisi omenil, da si nadgradil firmware, poskusi še s tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je router še dovolj dober?

Oddelek: Omrežja in internet
9989 (815) Bakunin
»

WiFi ruter-pozabljeno geslo

Oddelek: Omrežja in internet
1110468 (9612) lali12
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435564 (4361) KandazaR
»

problem z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
9868 (711) Tilen
»

Router

Oddelek: Strojna oprema
402559 (1636) wooted

Več podobnih tem