» »

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<<

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<<

««
6 / 10
»»

Urc ::

Že res da obstaja toliko programov za navijanje... Jaz in verjetno velika večina prisegamo na BIOS. Mogoče potem za kak superpi v Windowsu še kak Mhz iztisneš z uporabo setFSB.

Lp

smarty ::

Pa kaj bi moral spremeniti da bi varno prišel na 4000mhz?
Neki sem videl da se votaže spreminja, količnike, frekvenco itd?
A je kak screen kaj je treba spremenit? :)

Sba ::

Za 3600 bi verjetno moral spremeniti le fsb na 400, ostalo lahko pustiš na auto. Za 400, pa pač fsb na 450, samo bo pa potrebno nekoliko voltažo zvišati. Odvisno tudi kak ram imaš, če ne zdrži, ga daj na 1:1 ...

Tu pa je vodič za P5K in tu za C2D. Mal preglej ...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

PINki ::

V BIOSU najdi FSB, verjetno bo prej treba kaj nastavit na "manual" ali podobno in zvizuj fsb po 10-20, ko prideš v Windows uporabi program Orthos, ga odpri in testiraj čimdlje (1-2 uri), če bo stabilno nadaljuj, za ta proc nevem do kam gre z default voltažo, tako da jo pusti na Auto, če se bojiš spreminjat. Zravem pazi še na RAMe, ker se poleg proca tudi oni navijajo. Če ne bo stabilno ni nujno, da bo zaradi proca, ampak RAMa, takrat lahko zmanjšaš hitrost RAMu v BIOSu in tako ohraniš trenunto hitrost procesorja ali pa zmanjšaš FSB in dosežeš na stabilnosti, zraven imap pa še hitrjši RAM.

Svetujem ti, da si prebereš kakšen vodič na googlu o navijanju (je dost tud SLO navodil), in začneš sam določevati voltaže, saj "Auto" nastavitev določi večinoma dosti večjo vrednost, kot jo komponenta potrebuje.

Lp

PINki ::

Aja pa PCI nastavi na 33.33, PCI-e pa na 100!

smarty ::

Sem dal v biosu potem FSB frequency iz 333 na 400. Dobil sem 3600Mhz.
Sistem se mi v Ai Suite in PC probe greje, CPU in MB okol 40°C.
Če dam pa Ortos Start mi pa pride čez 75°C. Kaj je fora tle a se da kak ventilator bolj RPM spremenit al bi mogu kej druzga? V biosu sem sam FSB spremenu kot ste rekli za začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

PINki ::

Mal previsoko je tole 75°C.

Poglej malo tam pod "Fan" nastavitve v biosu, pa koliko ti kaže voltažo v CPU-Z, oziroma jo preveri v BIOSu.

smarty ::

Evo sem slikal na 333 ter 400FSB.

 Slika 1

Slika 1


 Slika 2

Slika 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

PINki ::

Temperature gledaj v RealTemp programu

smarty ::

Imam tudi ta program in tole rata.

 Slika 3

Slika 3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

PINki ::

Slab hladilnik ali pa prevroč procesor:D , zamenjaj hlajenje, če ti to ni dovolj, al pa sam nastavljaj voltažo, bi lahko še kej izstisnil iz proca.

smarty ::

Vent imam Mugen 1000
Voltazo imam 1,28 v biosu ker sem dal manual ter 400 CPU FSB. Rami so AUTO in jih nisem dal 801Mhz.
PCIE sem pustil Auto in ne 100.
A vse to kaj vpliva če bi spremenil?
Bios sem danes updatal na zadnjo verzijo P5K/EPU plate.
Zanimivo ko obremenim z programom orthos mi pride do 70°C. Ko laufa samo v winsih mam pa okol 30°C.
Imam 1x 120 vent spredaj ter 3 zadaj (napajalnik + 2x 120 zadaj)
Grafična ima 2x venta 3870x2.
Ne vidim logike zakaj bi slo slabo hlajenje vseeno...

 Mugen

Mugen

PINki ::

Verjetno gnila termalna, oziroma zgublja stik ali podobno.:\

Ponovno namesti hladilnik, pa lepo namaž termalno. pa PCI-E na 100 ker je to default vrednost, če ne nastaviš 100, se še grafično vodilo navije in je lahko sistem nestabilen, lahko pa tudi uničiš grafično.

smarty ::

Se bom še mal poigral.
Ko to testiraš nekaj časa bi to pomenilo da je na CPUju premal voltaže?

Urc ::

Odvisno. Lahko je tudi RAM krivec, premal V na NB itd...

smarty ::

Ajej kok je teh faktorjev pa še bojim se da bom kej zafural.
Škoda ker nima noben istih komponent pa bi samo prekopiral :)

Urc ::

Ma nimaš kaj zafurat. Če si vzameš čas, prebereš par člankov itd. ne pretiravaš z voltažo... Kater ram pa imaš sploh ? Daj množilnik na 9 pa probaj malo znižat voltažo, meri z Realtemp kot je že bilo omenjeno. Tudi če bi nekdo imel podobne komponente ti nebi mogel skopirat usega dobesedno :)

smarty ::

Take komponente imam.

Osnovna plošča ASUS P5K/EPU (P35 chipset)
Procesor Intel Core2Duo E8400
Hladilni ventilator Scythe Mugen SCINF-1000
Rami Corsair XMS2 4096MB 800Mhz KIT
Trdi disk Samsung 750GB 32MB SATA2
Grafična ASUS ali Club3D Radeon HD3870X2 1024MB
DVD-RW 20X SATA2
Ohišje NZXT Hush
Napajalnik Corsair TX650W

smarty ::

Aja termalna pasta je pa NOCTUA NT-H1.
A vam je kaj znano, al katero pasto naj bi rabil?
Kolega ma vse iste komponente le da ima čist tisti simpl ventilator gor na procu in 9800gx2 pa se mu na obremenitvi greje največ 55, men pa 65 pa mam Mugen hladilnik... Imava tud isto kišto...

GrimReaper ::

72°C za 3600MHz 1.24V je vsekakor preveč, pri meni 61°C za 3600 1.2V stock hladilnik, 53°C na 4000 1.336V Mugen hladilnik.
Najbrž si nepravilno montiral hladilnik, jest sem v prvo tud samo na tri zatiče, morš prevert vse 4.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

smarty ::

Imam že v planu preverit to, ker ni logike da se tok greje. Al ni prav fixirano gor al je pa kaka plata/senzor kej čudn :)
Katero pasto naj uporabim? A je NOCTUA NT-H1 ok? Baje po testih prva...

PINki ::

Je ena boljših past kolikor sem zasledil na googlu.

Veron ::

Mi je le ratalo cpu prepričat, da dela Orthos stabilno pri 400x9, FSB Terminal voltage je želel na 1.22v (najnižja vrednost pa je 1.20v). Cpu voltaža je 1.24v, rami 2.1v (4-4-4-12), ostalo najnižje vrednosti.

kmetek ::

no no ...

GrimReaper ::

dej povej max fsb tega proca.

Sprobal 6x490, pa dobil blue screen, moj najvišji FSB je bil pri 9x480 1.55V, sam takrat sem mel ostale voltaže na auto.
Nastavitve v BIOS-u, ram je bil na 981 CL5 1.9V:
CPU - 1.30V
PLL - 1.50V
FSB termination - 1.38V
NB - 1.41V
SB - 1.2V
clock over charging - 1.0V

Po telih nastavitvah sodeč, me omejuje plata, al pač procesor ne prenese visokega FSB-ja?
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Dr_M ::

Za visji FSB bos mogu NB napetost mal dvignit. Ubistvu mas sreco, da s tok nizko prides tako dalec.
Moja plata rabi 1.65V na NB za 500Mhz+.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

smarty ::

Problem rešen :D
Se mi greje stock na 40°C z obremenitvijo Orthosa.
Napaka? Smeh... zasčitna folija na coolerju je bila gor...

smarty ::

Na 3600Mhz 49°C lodano :)

Urc ::

hehe :D Dobra. Zdaj ti gre orthos pa to normalno skoz?

smarty ::

Ja dela vse na 3000 in 3600Mhz. Sam ko dam pa 445FSB mi pa ortos ustavi. Core sem dal na 1,375V PCIE 100, rame na 891Mhz. Verjetno bom mogel kaj spremeni še kako drugo voltažo ali kaj drugega da bo delal na 4000Mhz. Kaj moram še v biosu spremnit da bo delal?
Temperatura ni več problem :D

PINki ::

Voltažo ramov verjetno treba mal dvignt, začni z privzeto, nato pa zvišuj do 2.0 (za naprej morš met kako dobro prevetreno ohišje, ali kak ventilator usmerjen v RAMe). Tako priporočajo.

smarty ::

Evo tole je bios pa mi povejte kaj nej spremenim, bo najlažje tako.
Cilj 4000Mhz.
Prezračevanje mam sedaj OK, na rame bol dan še en vent tako, da ne bo problema.
Thx.



 null

null

PINki ::

DRAM je voltaža RAMa, poglej koliko ti nuca default na proizvajalčevi strani, pa nastavi pač da bo stabilno.

smarty ::

1.9 je default.

http://www.elektronika.si/product_info....

Tud če dam na 2.0 mi Orthos blokira "Stopper" pač.
Kaj lahk še spremenim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

PINki ::

Si probal še malo zvišati voltažo procesorju?

smarty ::

Cpu voltage sem dal v biosu 1,43V, kar pomeni v CPU-U 1,392 / 1,4V.
FSB imam na 445, PCI-E freq na 100, DRAM freq imam na 891Mhz.
Ostalo sem dal na AUTO.

Slika zgleda takole

 null

null



Zaenkrat laufa Orthos...
A kej spremenim al pustim tako?

PINki ::

Če bo stabilno nekaj ur, bo vse v redu.

GrimReaper ::

A kej spremenim al pustim tako?

Za 445 FSB-ja kr nastavi vse voltaže razen CPU in DRAM na najmanjše možne tam kjer maš zdej Auto, CPU voltažo postopoma vsak dan znižuj dokler bo še stabilno, RAM probaj tudi na 1068, najprej na 2.1V, nato probaj znižat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Kebab11 ::

smarty ::

A kej spremenim al pustim tako?

Za 445 FSB-ja kr nastavi vse voltaže razen CPU in DRAM na najmanjše možne tam kjer maš zdej Auto, CPU voltažo postopoma vsak dan znižuj dokler bo še stabilno, RAM probaj tudi na 1068, najprej na 2.1V, nato probaj znižat.


Torej kakor si rekel vse voltaže na minimum kar pusti bios (v biosu z minus tipko dokler gre). 445 FSB, CPU vsak dan znižujem dokler je stabilno. A testiram potem vsak dan z Orthosom, če gre skozi?
Dram voltage dam prvo na 2.1V in potem znižujem? Ram pa iz 891MHz dam na 1068Mhz in tudi pustim? Upam, da se ne bodo skurli...

Veron ::

itak....

https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

itak imajo tacho signal tako da regulira...

Moje vprašanje je bilo, kakšen 120mm vent moram kupit (poleg Asus Triton 75), da bo plata znala ta vent spreminjat hitrost obratov (glede na obremenitev in temperaturo).
Tale vent, katerega je kmetek predlagal žal ne dela tega, sm pa prišel do tega, da če želim to, morajo imeti venti oznako PWM, te bojo delal tak kot treba, da se bojo vrtljaji spreminjal.

smarty ::

A kej spremenim al pustim tako?

Za 445 FSB-ja kr nastavi vse voltaže razen CPU in DRAM na najmanjše možne tam kjer maš zdej Auto, CPU voltažo postopoma vsak dan znižuj dokler bo še stabilno, RAM probaj tudi na 1068, najprej na 2.1V, nato probaj znižat.


Evo sem naredu tko in mi po 2 min vrže ven Orthos (stopped).
Kaj lahko še naredim (greje se mi proc do max 60°C).
Slika biosa, če veš kaj bi lahko še spremenil...

 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

OZZY ::

Po mojem je kriv pri tebi ram. Ta ram ne bo laufu na 1000+...Vprašljivo je tudi okol 900. Sam bi dal vrednost, ki je označena kot 42 na 52+..mislim, da gre za trfc nastavitev. pa voltažo na 2.0-2.1V. Bi pa probal prvo laufat na 800mhz.
Pa NB + SB voltažo dvigni.Lahko tudi PLL če ti gre na 1.55V.
Go with the flow.

smarty ::

Če dam rame na 1068Mhz se mi sklopi comp.
A bo treba kake druge rame al delam kaj narobe? Al so kake čudne nastavitve...
Ali lahko bolj točno poveš kaj spremenim, ker ne razumem tisto trfc pa 42 na 52 :)

Pa še to... kaj je pa fora če ti orthos vrže ven po nekaj časa?
A ne moreš s takim sistemom laufat naprej?
Se lahk kej uniči al se ti sklaplja comp al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

PINki ::

Resetiral se ti bo PC, če ne bo dovolj voltaže.

GrimReaper ::

Evo sem naredu tko

Pozabi tisto kar sem napisu, bo treba dvignit voltaže, men dela samo Orthos CPU, sm mislu da je bil Blend, pri Blend se ustavi po par minutah.
DRAM Timing Control pa nujno na Manual, pa potem nastavi.

kaj je pa fora če ti orthos vrže ven po nekaj časa?

Pač sistem nebo 100% stabilen. Uničit pri teh voltažah nimaš kej, lahko dobiš samo blue screen pa se ti resetira, drgač pri telih ko jih maš zdej se men še ni, samo Orthos Blend ne dela. Sej morm tko jest sprobat kolko rabi za 445, najbrž mal več na NB, okol 1.4V.
Drgač pa ni problem, auto nastavitve lepo delajo, meni vse do 480 FSB-ja, edino vprašanje je kolko so te auto nastavitve.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

smarty ::

Sem zdaj laufal Orthosa na FSB 400 ter 1.3V core in 100 pcie in mi ni sklopu. Kolikor dam na 445 FSB pa pustim tisto auto mi pa blokira.
Ko boš še pri sebi stestiral Blend - Stress CPU and RAM na 445 FSB pa napiš kaj vse si spremenil v biosu, da probam še jaz isto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smarty ()

GrimReaper ::

Zdej pa dela na 445, Orthos Blend za 7 ur, NB 1.41V, SB 1.20V, ostalo najnižje, CPU in RAM je pa tako pri vsakem drugače, pa ram sem nastavil na 5-5-5-15.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

smarty ::

Moj je 5-5-5-18. A ga pustim tako?

Daj še CPU pa DRAM voltage povej kr tko da vidm kje sm prbližn...

GrimReaper ::

CPU mi za 445 rabi 1.36875V, ram pa za 1068 1.9V.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516755 (12105) barossa45
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624808 (20790) PrimozR
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706206 (4032) tinlad3n
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505093 (3550) TOP
»

Sami problemi z navijanjem 4-jedrnika

Oddelek: Navijanje
392473 (1605) Fr33man

Več podobnih tem