» »

problem z novim PCjem

problem z novim PCjem

wind ::

Kolega je kupil novi PC brez namescenih windowsov.
Konfiguracija: Abit KT7A, TB 1000Mhz, IBM 40 Gb, Geforce2 MX-400, Sb Live, cdrw, cdrom. Problem je pri instalaciji w98 na PC. Ze ko prvic prides v win se pojavi okno: [Windows encountered an error accesing the registery. Windows will rapair the registery for you and restart the computer.] Kliknes OK pc se resetira in spet se pojavi to sporocilo. PC je drugace zelo nestabilen, pojavljajo se razni errori, kar na ekrat se vec ne odziva...
Instairal sem ze win98 SE in Me pa je oboje isto. Pri instalaciji w2k pa mi ze pri instalaciji ne morem prekopirat nekaterih *.sys datotek in javlja razne errorje.
Instalirane imam najnovejse VIA gonilnike[4.32] in najnovejse gonilnike za graficno kartico.

Ve mogoce v cem je PROBLEM? :)

Binji ::

Kasen RAM ima? Pri meni je bil zelo nestabilen, ker je bil RAM na CAS2, pa tega ni podpiral.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

wind ::

Problem je bil v zvocni kartici :)

MTB ::

Na takšne težave sem s SB live naletel tudi sam. Pomaga PCI Latency patch, ki ga najdeš na http://www.viahardware.com/download/via.... Mogoče bo to pomagalo še komu s podobnimi problemi.

RS

andrejc ::

Iz pca dej ven vse kar pri instalaciji ne rabis, tudi rama naj bo samo en slot, ce je mozno. Potem pa probaj se enkrat instalirat. Predlagam ti tudi, da si naredis prvo particijo cca 5 gb, ostalo pa se vsaj na dve particiji.
andrejc

OrlyTM ::

Pa pri KT7a morš bit pozoren, če je plata z raidom. 5 pci in hpt kontroler si delita IRQ in večkrat se zgodi, da je kaka kartica zadegana v 5 pci preveč zatežena, da bi delala v paru :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Binji ::

Eh spregledal Livea v postu:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Siluro ::

Wind , preveri verzijo Bios-a mora bit najmanj "ZT" in gonilniki za VIA čipovje morajo biti najmanj 4in1431V.Lahko pa si pomagaš še z pci latency drajverjem!
Dejstvo je da ti Live 5.1 dela probleme!
Howg govoril sem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna še kr škrta

Oddelek: Strojna oprema
191279 (1029) Matek
»

Pomoč pri inštalaciji SBLive!Platinum 5.1 na Abit KT7-raid. NUJNO!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101035 (904) Modri dirkač
»

Meni tud mašina zmrzuje, smrc...

Oddelek: Pomoč in nasveti
181226 (1053) Justy
»

freezing

Oddelek: Pomoč in nasveti
13825 (665) TheHijacker
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271256 (950) morphling1

Več podobnih tem