» »

acer in komentar big banga

acer in komentar big banga

dolenska ::

lp
sprašujem glede tega laptopa katerega imajo v big bangu. kot komentar je zapisano, da ni kompatibilen z windowsi xp. menim da to ni res, saj so vsi prenosniki dejansko kopatibilni...ima kdo kakšne drugačne izkušnje ali mnenje?
acer

R33D3M33R ::

Jaz bi rekel, da ti hočejo po vsej sili vsiliti Windows Visto -> poglej spodaj pod Dodatni izdelki >:D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

m.i.h.a. ::

že, da na prvi pogled deluje kompatibilen, ampak zadeva se zakomplicira, če se ne dobi gonilnikov za winXP
v firmi v kateri sem bil kar nekaj časa zaposlen ni bilo nikdar problemov z driverji, ampak s pojavom viste se je proizvajalec odločil, da z določenim modelom ne podpre winXP in je zato imel na voljo samo gonilnike za visto

Edit: na acerjevi support strani ni posebaj razdelka za winXP gonilnike tako kot pri drugih njihovih notebookih, ampak le za visto - čeprav imajo tejle malce dvoumna imena: *vistax32x64_XPx32

Edit2: en pack gonilnikov za winXP za dotični laptop - http://rapidshare.com/files/83865346/acer5315.rar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

sniffo ::

no, ne bluzit nekaj na pamet. zgornji odgovor drži.

amigo_no1 ::

m.i.h.a. ::

dej sniffo STFU.....če sam ne bi na lastni koži doživel takšnega problema se ne bi oglašal. Vem, da forsirajo visto, ampak če ni gonilnikov za XP se lahko kar lepo jebeš - z visto seveda :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

dolenska ::

mislim da resnično ni kompatibilen. no je pa zadeva taka, da v primeru viste, mi tale zadeva ni preveč všeč, ker potlej moramo dodati še nekaj denarja za visto in se že ne splača. no saj zame linux neb bil problem. težava je v bratu ker linuxa in viste ne pozna. niti ni preveč domač z računalniki.
je pa Acer Aspire 5315

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

Amdforce ::

no,jest sm točno ta komp kupu pri big bangu kake 2 meseca nazaj.v bistvu je tale post pisan na njemu pod windows xp-ji.je pa tako da če boš hotel naložit xp-je boš moral kar malo pogooglati ker je večina xp driverjev,vsaj takrat bila neuradnih in so bili linki do njih raztreseni.modem pa audio drajver sta najbolj problematična.

offtopic:komp je za svojo ceno izredno dober,ne glede na komentarje imetnikov "elitnih" hp-jev in vaiov in podobnih drazjih kompov.ohišje je resda plastično,vendar zato nič kaj bistveno slabše je pa zato veliko cenejše.
lp

bosmla ::

slab mesec sem se ravno "zabaval" z namescanjem XP na ta model - in zadeva deluje.

Sem pa nasel (sicer prepozno za mene) tudi eno stran z napotki - ti jo poiscem in dam link...

polde66 ::

http://support.acer-euro.com/drivers/no...

tukej maš vse gonilnike za tvoj acer
polde

DominusSLO ::

težava je v bratu ker linuxa in viste ne pozna. niti ni preveč domač z računalniki.

Taki subjekti so edina vrsta ljudi, za katere si upam trditi, da je vista boljša od xp-jev>:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

dukenukem ::

kako bo tak comp samo za visto ,če jo komaj poganja :D :D še za xpje je gnil :D

Amdforce ::

Za poslovno rabo je večina prenosnikov ok,če le baterija zdrži nekaj časa,tako da je zgornja pripomba res nevmesna.....;)
Za osebno rabo aka igranje igric je pa tako desktop!!
Edino proc zna mal pobremzat kako zahtevnejso operacijo,je pa tako nadgradljiv z Txxxx proci sam so ti žal dragi.

lp

bosmla ::

Tale link ti bo pomagal.

dolenska ::

hja moj brat bi imel ta računalnik za kakšne filme gledat, internet, musko poslušat, shranjevat slike in mogoče igrat kakšen nfs4. kaj več on ne zna na računalniku delat. itak mu pa bom moral še to pokazat kako se dela s tem prenosnikom. Za mene ni težava linux ali kakšnikoli sistem. Za njega je ta računalnik čisto dovolj močan.
najlepše se zahvaljujem za pomoč pri tej zadregi. mislim da ga bomo šli v ponedeljek iskat..
hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s povezavo na internet-omrežne kartice

Oddelek: Omrežja in internet
71815 (1731) rejven
»

Acer Aspire 5315 wireless driver

Oddelek: Omrežja in internet
3410506 (4494) amigo_no1
»

directX 10 in windows xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7012373 (8783) bluefish
»

acer in komentar big bang-a?!?

Oddelek: Kaj kupiti
202863 (2313) Zheegec
»

Microsoft najavil datum uradnega izida Viste

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
304926 (3334) 1fris

Več podobnih tem