» »

Miza, ki napove prihodnost

Miza, ki napove prihodnost

««
21 / 22
»»

BuNNyKa ::

anyway,prebrala vse na to temo...
kaj že jo moramo vprašat?
drugač pa je bil tam moj foter, ki pravi, da je zlobna ...;(
potrebno je izpostaviti še vidik čisto nedolžnega običaja obdarovanja teh ljudi, ki tam živijo.
verjetno nam dokaj hitro potegne, da lahko tako nanese ogromno, malo samopromocije in folk kar hodi.
pa, a ni zanimivo, da sorodniki jo tud imajo? mogoče je to kakšna družinska obrt.
sem pa brala na enem drugem forumu, da obstaja nekje blizu Vrhnike v neki gostilni še ena podobna miza, le da se ta VRTI !?!
ve kdo kaj več?
in kdaj se bo izvedel ta double blind test?

pa še to: v Večeru je pisalo, da TheMiza "ne mara" vprašanj o denarju in smrti in da je v dvignjenem položaju ob takih vprašanjih ostala dlje časa (tudi pol ure) in tako zatrdno, da je niso mogli postaviti nazaj na tla niti 4 krepki možje.
to je ena "tistih zgodbic" pa še mediji ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuNNyKa ()

;-) ::

Me zanima kaj vec o mizi iz vrhnike bi jo obiskal.

poweroff ::

BuNNyKa je izjavil:

pa še to: v Večeru je pisalo, da TheMiza "ne mara" vprašanj o denarju in smrti in da je v dvignjenem položaju ob takih vprašanjih ostala dlje časa (tudi pol ure) in tako zatrdno, da je niso mogli postaviti nazaj na tla niti 4 krepki možje.

Ful dobro!

To bi se ziher dalo izkoristit za izdelavo kakšnega perpetuum mobile!
sudo poweroff

BigWhale ::

BuNNyKa je izjavil:


pa, a ni zanimivo, da sorodniki jo tud imajo? mogoče je to kakšna družinska obrt


U tole je pa pomemben podatek, ki ga lahko uvrstim v scenarih za film o TheMizi!

Hvala!

;-) ::

Nic podatek, baba cula baba rekla je pa se to samo ena oseba ve.

BigWhale ::

;-) je izjavil:

Nic podatek, baba cula baba rekla je pa se to samo ena oseba ve.


Kaj pa teb ni jasn?

energetik ::

dr.Akula je izjavil:

Tule je video o mizi (začne se na 8:00).
Nekdo ima v forumskem podpisu zapisano: "Folk je načeloma glup."
Po ogledu tega prispevka se povsem strinjam s tem.

Najboljši komentar v prispevku: "Neki jo vprašaš in se ti dvigne..." :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Yacked2 ::

Čeprav je tema že več kot 2 mesca neaktivna, a vseeno.
1.Naj gresta k mizi 2 vernika. Eden protestant in enden katoličan in naj "mizo" prašata ali je Marija spočela nedolžna. Stvar je v tem: protestanti verujejo, da Marija ni spočela nedolžna, katoličani pa da je nedolžna. Ko bo spraševal protestant bo odgovor ne, ko pa bo spraševal katolik bo odgovor ja. Kar je praktično nemogoče (če predpostavimo, da je Marija res obstajala), saj Marija v tistem trenutku ni izgubila nedolžnosti.

2.Vprašajoči naj mizi postavijo matematično enačbo (komplicirana), šele ko miza povi rezutlat naj jo gresta računat. Med čakanjem naj začneta premišljevati o številki napreimer 10 -deset zapovedi, deset prijateljev.....miza "se bo" dvignila 10x. Ko bosta enačbo računala, sploh komplicirano(kvadratna enačba, koreni) je malo verjetno, da bo izračun 10. Da bi se temu slučaju izognili dajta enačbo prijatelju, ki naj jo zračuna in pove neko x celo število, ki NI rezultat ali rezutatu NI podobna.

V obeh primerih miza 100% zataji, ker deluje na princim ČLOVEKOVIH možganov -->"če nekaj želiš, potem tudi to bo".
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

technolog ::

Ja, stric v zgornjem nadstropju si bo pa pomagal z Mathematico ali pa z Wolfram alpha.

Matako ::

Meni se zdi najpomembneje, ali je Miza bolj leva ali desna. Je za Zokija ali Jajota? Ker sicer je nima smisla spraševati, saj sovražni opciji valda ne boš zaupal!
/\/\.K.

;-) ::

technolog je izjavil:

Ja, stric v zgornjem nadstropju si bo pa pomagal z Mathematico ali pa z Wolfram alpha.

Še vedno nevem kak bo gospod od zgoraj dvigno mizo brez da bi jaz videl.

Rupa ::

Saj jo bo pa od spodaj. Irelevantno.
Mene še vedno najbolj zanima, kakšen codepage uporablja pri sporočanju besedila. In ko se trikrat dvigne.. je to tri? Al je to "C"? Meni že osnovni algoritem sporočanja ni jasen. ;)

JanezH ::

Gandalfar ::

Skoraj deset let po prvotnem razkritju, se je mize lotil tudi Val 202: http://val202.rtvslo.si/2017/06/frekven...

AtaStrudl ::

Pred leti je en tim slotechovcev planiral posneti film na to temo. So ga posneli?

Medtem sem tudi sam videl to mizo (v eni gostilni tam od Vrhnike priblizno proti Zaplani)
Ta miza je RES NEKAJ POSEBNEGA.

Namrec, vedno sem si predstavljal eno tako masivno kmecko mizo, in se mi je hecno zdelo, da jo lahko ideomotorne sile premikajo po kakih grobih kmeckih tleh...

No, ta miza je posebna, ker je narejena tako, da se zgornja plosca lahko vrti s cim manj trenja. Okrogla zgornja plosca je v sredi nataknjena na okroglo leseno palico, opira pa se na zglajeno krozno leseno povrsino, nekaksno "tracnico", ki ima precej manjsi premer od same plosce. Tezko bi ocenil njeno starost, cisto lahko, da je stara tudi 100 ali vec let, iz casov, ko so bili taksni spiritisticni party tricki popularni.

BigWhale ::

Tim slotehovcev sem bil pretezno jaz. Mal premal zanimanja je bilo. Ideja je se vedno ziva, scenarij je spisan in padl smo v development hell... ;>

prowb ::

Gandalfar je izjavil:

Skoraj deset let po prvotnem razkritju, se je mize lotil tudi Val 202: http://val202.rtvslo.si/2017/06/frekven...


Tole sm dans hotu poslušat - pa sm prehitro vozil in sem bil doma pred začetkom oddaje :D Hvala za link ;)

FireSnake ::

Kako je zdaj s tem?
Je še kdo šel?

Jaz bi mogoče celo šel poskusti to zadevo :)

Firbec.press
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

poweroff ::

Kakšna miza... film čakamo, film!

"Tha Mizza" 8-)
sudo poweroff

FireSnake ::

Hahaha, ja, raja bi drla v kino ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Cange ::

The mizi ni še noben ušou.

msjr ::

Ha, ta film lahko služi kot pilot: https://www.film-center.si/sl/film-v-sl...

 Tha Mizza

Tha Mizza



Glede na trende bi bila boljša serija:

S01E01 Tha Mizza - miza se predstavi
S01E02 Departure - Arrival - slo-techovci se odpravijo do mize, priprave, skepsa, navdušenje, pridejo do mixe
S01E03 First Encounter - slo-techovci preizkusijo mizo, skeptični se posmehujejo tistim ki verjamejo, miza napove da bo nekdo izginil
S01E04 Test - skeptični napravijo še en test, na poti res nekdo izgine, miza napove da bo še nekdo izginil
S01E05 Lost & Found - slo-techovci izginjajo in se pojavljajo kot druge osebe (e.g. zamenjava username-a)
S01E06 azziM ahT - najpogumnejši se vrnejo do mize, ni odgovorov, od domačinov zvejo, da obstaja še ena miza, na koncu najdejo drugo identično mizo
S01E07 Escape - druga miza jih opozori, da so v nevarnosti, da tistim ki so izginili ni pomoči, da naj zbežijo.... pa jim je uspelo? (odprto za S02)

poweroff ::

Ooo, pa so le posneli film. :))

We wantz torrentz!
sudo poweroff

PacificBlue ::

Vabljeni tudi na predavanje:
https://www.rav.sik.si/za-uporabnike/do...

martincek1 ::

Bodo prodajal BS al se splača prit pogledat?

PacificBlue ::

Po moje se že knjižnico splača prid pogledat:)
Drugače pa samo delim. Tudi nimam žal takrat časa.

TheBlueOne ::

Ko sem bil v gimnaziji smo bili pri eni od miz in sem celo nasel "razlago" kaj naj bi zadeva bila. Me pa zanima, kaj pravi tale teta, da miza je.... Ce je kdo sel prosim za povzetek. :)

Miki N ::

Alternativno, za bolj črnoglede: userjite se na navadno mizo in imate mizo, ki napove prihodnost.

Timurlenk ::

kaj je s tem filmom brahs
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

BigWhale ::

Se vedno smo v development hell. Zal. :D

feryz ::

Matako je izjavil:

Meni se zdi najpomembneje, ali je Miza bolj leva ali desna. Je za Zokija ali Jajota? Ker sicer je nima smisla spraševati, saj sovražni opciji valda ne boš zaupal!
Matr, skoraj deset let pozneje, popolnoma iste dileme. Ti pajaci so neodstranljivi. Pomagalo bi edino, če bi vsakega enkrat fajn s to mizo opral.

A je še živa? Bi naredil en test. Če zna kakšen tuj jezik.

PacificBlue ::

S to mizo bi morali testirati vsakega novega PM.
Knežji kamen smo žal že izgubili, bomo pa uporabili TheMizo.

Del ustoličenja:
Kdo je tisti, ki se tam približuje?' Ljudstvo mu je odgovorilo: 'Deželni knez je.' Kmet vpraša dalje: 'Ali je pravičen sodnik? Ali mu je mar blagor domovine? Ali je svobodnega stanu? Ali je čestilec in varih prave vere?' Ljudstvo mu je odgovorilo: 'Je in bo vedno!' Zdaj vpraša zopet kmet: 'S kakšno pravico me more pregnati s tega sedeža?' Odgovor ljudstva se je glasil: 'Odkupi ti ga s šestdesetimi vinarji, z lisastima živalima in z obleko, ki jo ima na sebi, tvojo hišo pa oprosti vseh davkov.' Nato je udaril kmet vojvodo rahlo po licu, opominjajoč ga, da naj bo pravičen sodnik, potem pa je vzel obe živali in se umaknil s kamena

hr_natakar ::

Miza je iz lesa. Znano je, da so se do nedavnega v sloveniji, zlasti v odrocnih in hribovskih predelih ohranili ljudje, ki so na skrivaj prakticirali svoje stare obicaje. Pravijo jim staroverci. Staroverci so zelo castili drevesa, kot bogove. Objemali so jih in jim pripisevali posebne moci. morda je to kaj povezano s tem. Ne vem. Samo spekuliram. Drugac pa vas dost uporabnikov v tej temi omenja podzavest. mnogi ljudje, ki se spoznajo na podzavest, pravijo, da je povezana s spiritualnim svetom. Obstajajo tudi regresije, kjer se prek tega lahko celo spomnejo svojih prejsnjih zivljenj. Tudi to se nekako ujema s staroverci, ki so verjeli v reinkarnacijo. Kot zanimivost, v sloveniji so staroverci ziveli vsaj do leta 1980, seveda na skrivaj. O tem so pred nekaj leti napisali knjige. Dost materialnih dokazov pa je bilo prikazanih v muzeju.

PacificBlue ::

Se mi zdi, da sem o tem že nekje bral.>:D

lemur233 ::

hr_natakar je izjavil:

Miza je iz lesa. Znano je, da so se do nedavnega v sloveniji, zlasti v odrocnih in hribovskih predelih ohranili ljudje, ki so na skrivaj prakticirali svoje stare obicaje. Pravijo jim staroverci. Staroverci so zelo castili drevesa, kot bogove. Objemali so jih in jim pripisevali posebne moci. morda je to kaj povezano s tem. Ne vem. Samo spekuliram. Drugac pa vas dost uporabnikov v tej temi omenja podzavest. mnogi ljudje, ki se spoznajo na podzavest, pravijo, da je povezana s spiritualnim svetom. Obstajajo tudi regresije, kjer se prek tega lahko celo spomnejo svojih prejsnjih zivljenj. Tudi to se nekako ujema s staroverci, ki so verjeli v reinkarnacijo. Kot zanimivost, v sloveniji so staroverci ziveli vsaj do leta 1980, seveda na skrivaj. O tem so pred nekaj leti napisali knjige. Dost materialnih dokazov pa je bilo prikazanih v muzeju.


Saj še danes živijo. Najpogosteje jih vidiš ob kakšnem kurentovanju :) So pa to stara izročila, ki jih je potrebno ohranjati. Lepa tradicija je bila to, potem je pa pač judeo-krščanstvo vse to uničilo. Imaš drugače društvo starovercev v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemur233 ()

Egidij88 ::

A veste, zakaj si top znanstveniki ne gredo ogledat te mize? Zato, ker gre za nategancijo. Če se tale miza dviga sama od sebe, potem lahko rečemo, da se je Einstein motil i guess.

UniBra ::

PacificBlue je izjavil:

S to mizo bi morali testirati vsakega novega PM.
Knežji kamen smo žal že izgubili, bomo pa uporabili TheMizo.


KAj je tako tragično v izgubi najdenega ?
Knežji kamen je samo vrhnji del rimskega stebra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: UniBra ()

UniBra ::

hr_natakar je izjavil:

Miza je iz lesa. Znano je, da so se do nedavnega v sloveniji, zlasti v odrocnih in hribovskih predelih ohranili ljudje, ki so na skrivaj prakticirali svoje stare obicaje. Pravijo jim staroverci.


Let me guess - Iliri ?:D

PacificBlue ::

UniBra je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

S to mizo bi morali testirati vsakega novega PM.
Knežji kamen smo žal že izgubili, bomo pa uporabili TheMizo.


KAj je tako tragično v izgubi najdenega ?
Knežji kamen je samo vrhnji del rimskega stebra.


Ni tragična izguba kamna, kot kamna. Povezana je z njim naša identiteta in tudi velik del ozemlja, ki se nahaja sedaj v sosednji državi. To pa je tragično.

UniBra je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Miza je iz lesa. Znano je, da so se do nedavnega v sloveniji, zlasti v odrocnih in hribovskih predelih ohranili ljudje, ki so na skrivaj prakticirali svoje stare obicaje. Pravijo jim staroverci.


Let me guess - Iliri ?:D


Na vzpetini Ravelnik pri Bovcu so imeli Iliri gradišče že leta 600 pred. n. stetjem

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Nisem pa prepričan, da so staroverski obicaji zapuscina Ilirov. Okoli 5. stoletja pred našim štetjem so v te kraje prisli tudi Kelti. Njihova vera je temeljila na trojnosti. Kot so staroverci postavljali tročane.

http://staroverci.si/belin/

Zgodovina sprememb…

damyan33 ::

Ima kdo naslov od te mize? Hvala.

PacificBlue ::

Kmetija Kogelnik, Prevalje. Naslova ne vem, je pa malo naprej od gostilne Brančurnik, kater naslov pa najdeš na spletu.

dice7 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

hyuga ::

Ouija boards. Psychics. Tarot card readings. Necromancy (attempts to communicate with the dead). The list of spiritual antics and so-called parlor games share a common thread: encouraging people to place hope and find solace in people, spirits, and sources other than God.

Most people traditionally dive into these activities for entertainment's sake. But while many assume these actions are benign or comical, a brief look at Scripture offers a convicting and stirring reality: these practices are anything but games and can actually put us in profound spiritual danger.

Many Christians don't realize that the Bible explicitly prohibits believers from engaging in necromancy, divination (seeking the future), psychic readings, and other related activities. We are advised not to "practice divination or seek omens" (Leviticus 19:26), not to "turn to mediums or seek out spiritists" (Leviticus 19:31), and not to consult the dead.

Opozoril bi vas, da NAJ bi vsakršno napovedovanje ali drugo kontaktiranje z supernaturalnimi entitetami nevarno saj se mnogokrat predstavljajo za "angele" v bistvu so pa to demoni v preobleki, ki skozi odprte spiritualne portale hočejo priti v tvoje telo.

Bog je napovedal, da bodo na koncu časov ljudje posegali po marsikateri formi in spritualni praksi. Verjeli bodo šlogarcam, kontaktirali bodo mrtve (vem za pa žensk, ki se tem ukvarjajo), častili bodo planete, razčlenjevali in analizirali bodo človeka s pomočjo starodavnih astroloških znanj. Častili bodo staroegipčanske bogove ali majske koledarje, odkrivali bodo atlantido in kar je najhujše poskusili kontaktirati hudiča z nevem kakšnimi praksami vse. Naturalisti bodo častili naravo, sonce in luno ter druge planete zanikali pa bodo Njega!

Ljudje bodo prej verjelo v mizo iz lesa kot v Boga in njegova opozorila.
Torej, se je vredno z raznimi Ouija boardi in mizami igrat pa tudi če delujejo mogoče samo na ideomotornem efektu in niso "nevarne" ?

Je vredno reskirati? Govorim iz perspektive in učenj biblijskega Boga.

Podobno kot za mizo bi lahko rekel za stara egipčanska nihala. Zakaj se ziba v ravni črti ko ga recimo damo nad majonezo in zakaj se vrti v krogu ko ga postaviš nad zdravo sadje (kao pozitiva).

So to res samo mikro podzavestni gibi ali kaj več? Se je vredno s tem sploh ukvarjati?
Nekromanstvo recimo je zelo razširjeno in žalujoči ljudje bi se posluževali še tako nevarnih praks, če bi dobili kake povratne informacije, ki pa kot sem rekel lahko odprejo spiritualne portale.

zaključek: s tem se ni vredno igrat. Marsikdaj boš ugotovil le, kaj si že vedel. Zatorej, kakšno korist imaš sploh od tega?

Vem, da je zanimivo. Meni je tudi. Ampak po desetletnih študijah lahko trdim, da tu eksorcizem zagotovo obstaja.

Če verjameš v to mizo lahko tudi komot verjameš v to da je Prince-a hudič vzel.

Prince ima pesem v katerem poje: Dont let the elevator bring you down.

Njegov kolega je v intervjuju povedal, da ga je Prince enkrat vpraša, če ve kaj ali kdo je Elevator v njegovi pesmi.
kolega vpraša: "kdo?"
Prince: "Hudič."

Prince je umrl v dvigalu. In to je zelo redek pojav.

Ne pravim, da ima hudič kaj s tem ampak, zakaj se s tem igrati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

;-) ::

Tobogan, bojis se necesa kar ne obstaja in za kar ni nobenega znanstvenega dokaza.

shadeX ::

bojis se necesa kar ne obstaja


Če ti ne vidiš, dojemaš, verjameš, razumeš, to še ne pomeni da nekaj ne "obstaja". Kaj sploh "obstaja" v tvojem kontekstu pomeni, ker je to lahko zelo širok pojem? Verjetno misliš da nekaj "obstaja", ko se gre za fizičen svet. To kar vidiš s tvojimi očmi?

Če gledaš samo skozi oči, potem imaš zelo omejen svet. 99.8% stvari ki "obstajajo" našim očem sploh ni vidnih.

Pa dajmo se spomnit, da živiš v svetu, ki so ga naredili ljudje, ki so premikali meje nemogočega (beri: So verjeli v stvari ki "ne obstajajo"). To da par tisoč ton jekla leti po zraku je čudež. 400 let nazaj bi te obesili če bi nekaj takega samo nekomu povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hyuga ::

;-) je izjavil:

Tobogan, bojis se necesa kar ne obstaja in za kar ni nobenega znanstvenega dokaza.



Jesus said to him, "Because you have seen me, you have believed. Blessed are those who have not seen, and have believed."

Si to ti Tomaž "the doubter"? (on je začel verjeti v Jezusa komaj ko je videl njegove rane na rokah)
Ni znanstvenega dokaza? ah pa še koliko jih je!

https://rationalwiki.org/wiki/Scientifi...

toliko o tem da kristjani mislimo da je Zemlja ravna. Jaz verjamem v biblijske zapise, ker je to najbolj znanstvena knjiga na svetu. Kdor ni bral ne ve.

en zelo off the table primer.

The Bible and the Immune System Comfort says the following: The Bible instructs that male babies are to be circumcised on the eighth day (Genesis 17:12). Medical science has now discovered that this is the day that the coagulating factor in the blood, called prothrombin, is the highest. It reaches its peak on the eighth day, then drops. Medical science has also discovered that this is when the human body’s immune system is at its peak.

ne samo da so razloženi si fizikalni zakoni (naprimer termodinamični), razloženo je tudi vesolje (svetloba, planeti, njihova gravitacija, medicinske prakse (higiena,bakterije), oceanografija (vrelci na dnu oceanov), arhitektura (zlati rez, gradnja noetove barke in Solomonovega templa), temelji cloveske psihologije (Knjiga o Jobu - Žižek jo je uvrstil med top 3 knjig na temo psihologije/sociologije), in stevilnih drugih. Lahko bi našteval ure in ure koliko znastvenih razlag je v bibliji. V bibliji je pisalo da je zemlja elipsasta in, da ne visi na "nicemer" ze preden so to ugotovili astronomi. Isto je s pitagorivim izrekom in ali veste kako dolgo so v bolnicah čistili rane s stoječo vodo - namesto s tekočo? tisoč let prej je pa v bibliji bilo napisano, da se naj uporablja tekoča voda (veliko manj bakterij).

Kar hočem povedati je, da najprej prosim preštudirajte zadeve in jih potem ovržite - ne delajte tega brez kančka znanja ker samo smešite samega sebe.

biblija je najbolj oblatena knjiga na svetu a sama po sebi si ni kriva da so jo institucije izkoristile za akumuliranje bogastva vseskozi zgodovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Aston_11 ::

hyuga je izjavil:

Lahko bi našteval ure in ure koliko znastvenih razlag je v bibliji.
Praktično pa ne moreš dati enega pametnega primera, ki ti ga ni treba interpretirati s sodobno znanostjo, da izpade znanstven. Napisalo so, kar so videli, tega pa niso razložili. Tako da nič od nič, pač času pisanja ustrezno.

hyuga ::

Aston_11 je izjavil:

hyuga je izjavil:

Lahko bi našteval ure in ure koliko znastvenih razlag je v bibliji.
Praktično pa ne moreš dati enega pametnega primera, ki ti ga ni treba interpretirati s sodobno znanostjo, da izpade znanstven. Napisalo so, kar so videli, tega pa niso razložili. Tako da nič od nič, pač času pisanja ustrezno.


Videli? odvisno, verjetno si ateist ampak biblija naj bi bila "inspired by God" .
Seveda so razložili ampak v glih pravšnji meri, da študent biblije razume. Prelistaj link, ki sem ga pripopal. :)

Vetrpiha ::

Prmejduš, če pa v bibliji, ki jo pišejo že tri tisočletja ne najdeš vsaj ene smiselnosti ali pa dveh, moraš pa biti res idiot. Idiot si tudi, če najdeš v njej same smiselnosti.
««
21 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše dvižne pisarniške mize? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34184478 (3489) vidko54
»

Miza, ki napove prihodnost - The Movie! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11318769 (12177) BigWhale
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527822 (20745) Vajenc
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227153 (24642) root987

iščem vedeževalca

Oddelek: Loža
366996 (5685) Gandalfar

Več podobnih tem