» »

Miza, ki napove prihodnost

Miza, ki napove prihodnost

««
22 / 22
»
»»

Aston_11 ::

hyuga je izjavil:

naj bi bila "inspired by God" .
Korektno.

hyuga je izjavil:

Prelistaj link, ki sem ga pripopal. :)
Kolikor sem jo bral in poslušal, znanstvenega v njej je koma nič.

hyuga ::

shadeX je izjavil:

bojis se necesa kar ne obstaja


Če ti ne vidiš, dojemaš, verjameš, razumeš, to še ne pomeni da nekaj ne "obstaja". Kaj sploh "obstaja" v tvojem kontekstu pomeni, ker je to lahko zelo širok pojem? Verjetno misliš da nekaj "obstaja", ko se gre za fizičen svet. To kar vidiš s tvojimi očmi?

Če gledaš samo skozi oči, potem imaš zelo omejen svet. 99.8% stvari ki "obstajajo" našim očem sploh ni vidnih.

Pa dajmo se spomnit, da živiš v svetu, ki so ga naredili ljudje, ki so premikali meje nemogočega (beri: So verjeli v stvari ki "ne obstajajo"). To da par tisoč ton jekla leti po zraku je čudež. 400 let nazaj bi te obesili če bi nekaj takega samo nekomu povedal.


se podpišem.
Bog se je v celi bibliji samo enkrat spustil v dialog s človekom (če odštejemo inkarnacijo v Jezusu).
Takrat je izjavil, da čes: " kako lahko dvomiš vame,kje si bil ko sem ustvaril vesolje " skratka hotel je povedati da so njegova "pota" misteriozna za nas in ga naj niti ne poskušamo dojeti, ker verjetno deluje v več dimenzijah in vidi stvari, ki jih mi ne vidimo.

Paradoks pa je.. da je v bistvu Bog v enem smislu Jobu dopustil, da podvomi v njega.

Napaka človeka je, da previsoko leta.
Mi mislimo da smo Bog i batina a smo samo pika v vesolju. A to še ne pomeni, da smo ničvredni za njega. Mi smo vse za njega.

Mimo so časi ko smo mi lahko zaupali Bogu! (stara zaveza).
Zdaj moramo poskrbeti, da lahko Bog zaupa nam.
tako nekako bi se glasilo sporocilo nove zaveze, če bi ga maksimalno oklestil.

Bodi to, kar misliš, da prinaša veselje tvojemu bližnjemu. S tem misljenjem pa res ni nič narobe.
Seveda v danasnjem casu se pa promovira obratno.
Posameznik je v ospredju. Vec imas vec veljas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

Egidij88 ::

Dej nehaj nakladat.

1) Les nima ušes
2) Miza se ne more sama od sebe dvignit.

Sploh ni point, kaj miza ve...ker se že prej zatakne.

poweroff ::

Ne se hecat z Tha Mizzo... da ne bo pobezljala. :))
sudo poweroff

hr_natakar ::

Egidij88 je izjavil:

Dej nehaj nakladat.

1) Les nima ušes
2) Miza se ne more sama od sebe dvignit.

Sploh ni point, kaj miza ve...ker se že prej zatakne.

ti prevec gledas na svet le skozi clovesko perspektivo. Usesa? lol kot da ne obstajajo drugi nacini za zaznavanje. Sicer ne vem za mizo ampak drevesa so ziva bitja. Imajo doloceno zavest. Je tudi dokazano da med seboj komunicirajo, prek korenin, opozarjajo na nevarnost, sporocajo, komunicirajo. Cloveski cuti so nepopolni. Se pa da razvijat cute, ne samo fizicne. Konec koncev fizicno oziroma materialno z vidika kvantne fizike sploh ne obstaja. Gre se za to, da so atomi zgrajeni iz manjsih delcev, ki so v bistvu energija. Potemtakem je vse materializirana svetloba, le da je v drugacnih gostotah in oblikah. Teorija strun pravi, da je vse povezano v celoto, v enost. Po tej teoriji ni fizicne meje med tabo in mizo.

hr_natakar ::

UniBra je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

Miza je iz lesa. Znano je, da so se do nedavnega v sloveniji, zlasti v odrocnih in hribovskih predelih ohranili ljudje, ki so na skrivaj prakticirali svoje stare obicaje. Pravijo jim staroverci.


Let me guess - Iliri ?:D

ni vazn kaj so, saj je podobno verovanje se zdaj ohranjeno v baltskih drzavah, kjer so bili zadnji narodi v evropi, ki so se pokristajnjevali. Zato se je tam tega ohranilo se mnogo vec. Tam je zelo veliko starovercev/rodnovercev in stevilo narasca.
Je pa tak obicaj zasledit tudi po drugih slovanskih drzavah, tam jim pravijo tudi rodnoverci. Kaze pa, da je to bila razsirjena kultura, ki je morda povezana z vedsko kulturo. Kar se tice ilirov, sej slovence lahko tudi imenujes z razlicnimi imeni kot so gorenc, dolenc, belokranjc, prekmurec, zabar, koliscar. Gre pa za en narod, le da imenuje z razlicnimi imeni.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Eli5? Kva se tle dogaja?

hr_natakar ::

Dejte vprasat mizo kdaj se konca tale pandemija, ukrepi? Miza, se bo pandemija koncala do konc leta tega in tega? Ali pa je morda bolje, ce se tega ne ve?

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

moramo si priznati.

naslov teme je pa legendaren:

Miza, ki napove prihodnost. :D

verjetno, če vržeš šunko pa kruh na mizo, še bolj sodeluje

OP je dogajanje opisal zelo doživeto. Kaj, če bi ponovil vajo in posnel stvar?

imam eno vprašanje. Ti si sedel pri mizi right? Kje si pa imel noge? si se dotikal mize?

hr_natakar je izjavil:

Dejte vprasat mizo kdaj se konca tale pandemija, ukrepi? Miza, se bo pandemija koncala do konc leta tega in tega? Ali pa je morda bolje, ce se tega ne ve?


nikoli - covidne ukrepe bodo zamenjali, drugi - podobni ukrepi. tudi, če se virusa rešimo na čaroben način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

hyuga ::

@V-i-p the OP

mizo na prikoli pa gas:

List of prizes for evidence of the paranormal @ Wikipedia

kakšen vaški posebnež ti jo bo ziher pomagal dvigniti za en špricer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

hr_natakar ::

prosim ne s takimi nagradami. Kako ves, da so posteni? lahko je to samo za to, da boste vi ljudje skepticni do paranormalnosti dokler ne bodo tile podeljevalci nekomu podelili nagrado? A ni to malo neumno? Zakaj pa rajsi ne preberete dokumente cie iz sedemdesetih leti, ki je objavila porocila o raziskavah paranormalnih iz sovjetske zveze? So jim ze podelili nagrado? Ali pa posameznikom iz bivse jugoslavije?

Zgodovina sprememb…

hyuga ::

hr_natakar je izjavil:

prosim ne s takimi nagradami. Kako ves, da so posteni? lahko je to samo za to, da boste vi ljudje skepticni do paranormalnosti dokler ne bodo tile podeljevalci nekomu podelili nagrado? A ni to malo neumno? Zakaj pa rajsi ne preberete dokumente cie iz sedemdesetih leti, ki je objavila porocila o raziskavah paranormalnih iz sovjetske zveze?


ne razumi me narobe, to je bilo mišljeno v hecu. Jaz verjamem v paranormalno / vendar se s tem ne nočem ukvarjati - poglej si moje prejšnje poste.
drugače pa priznaj.

Miza, ki napove prihodnost - sounds funny. ali? :)

to je samo dokaz kako zavajujoč je lahko vtis o uporabniku tukaj na slo-techu, če se ne pozanimaš s kom govoriš. ampak to je na forumih standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hyuga ()

hr_natakar ::

a morda kdo ve iz katerega lesa je narejena miza?

reeves ::

hyuga je izjavil:

Ni znanstvenega dokaza? ah pa še koliko jih je!

https://rationalwiki.org/wiki/Scientifi...

Law of Probabilities Confirms Genesis


Nope:

https://ncse.ngo/creationism-and-pseudo...

BigWhale ::

Bog je v tej temi off-topic, jezus tudi. Prosim, da ne skrunite Njenega Imena! Drugace bo zbezljala.

Ben Dover ::

Še BigWhale se ne more zadržat, epic. :))

hr_natakar je izjavil:

a morda kdo ve iz katerega lesa je narejena miza?


Če se ne motim naj bi bila bukev.

Zgodovina sprememb…

Meiniken ::

Slotech pod tole temo predlaga drugo temo z naslovom "Najboljše dvižne pisarniške mize?", tle pa je govora o lebdeči mizi :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Timurlenk ::

Mizza fo shizza

Od kje so se zdaj katolibani vzel btw?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

BigWhale ::

Meiniken je izjavil:

Slotech pod tole temo predlaga drugo temo z naslovom "Najboljše dvižne pisarniške mize?", tle pa je govora o lebdeči mizi :))


Ampak a je kdo slucajno preizkusil kaksno pisarnisko dvizno mizo, ce zna napovedovat prihodnost?

Horas ::

jao kake mate :)) vam izdam skrivnost: za mizo sedi en kmet, tam je ena joškasta fraulein, pride gost in vpraša mizo kar pač jo praša in potem nastopi ta fraulein z balkonom da se kmetu dvigne in posledično tudi miza :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

maldic ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Heh, kdo pa je rekel, da napove prihodnost?

nekateri uporabniki, ce gres brat od zacetka, od prve strani naprej, lahko preberes nekaj taksnih primerov.

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

Meiniken je izjavil:

Slotech pod tole temo predlaga drugo temo z naslovom "Najboljše dvižne pisarniške mize?", tle pa je govora o lebdeči mizi :))


Ampak a je kdo slucajno preizkusil kaksno pisarnisko dvizno mizo, ce zna napovedovat prihodnost?

Ja, na vladi in NIJZ jih imajo za določanje COVID ukrepov... :))
sudo poweroff

TheBlueOne ::

Mi smo si sli pogledat tako mizo pred ca. 20 leti. Tocno tole:

https://mojpogled.com/govoreca-miza-na-...

Naceloma deluje ampak ne najbolj ucinkovito. Ne vem, ce se jo se vedno da obiskati, takrat sploh ni bil problem.

poweroff ::

Evo, celo na IJS so jo odpeljali, pa "niso nič našli".

Od sile tale miza... :))
sudo poweroff

feryz ::

Ufff, to pa je referenca, IJS!!

O njihovi strokovnosti smo se lahko prepričali v zadnjih časih.
««
22 / 22
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše dvižne pisarniške mize? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34285069 (495) waits321
»

Miza, ki napove prihodnost - The Movie! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11318818 (12226) BigWhale
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527876 (20799) Vajenc
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227216 (24705) root987

iščem vedeževalca

Oddelek: Loža
367008 (5697) Gandalfar

Več podobnih tem