» »

Miza, ki napove prihodnost

Miza, ki napove prihodnost

««
18 / 22
»»

Matev ::

a še niste pogruntal da tole mizo oglašujejo ljudje ki imakjo korist od nje obiskovanja

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Problem je v tem, ker telepatija ni edina možnost. Mogoče tisti, ki vidi kocke, po skrivnem mikrofonu sporoča številke tistemu, ki sedi za mizo. Ali z daljincem dviguje mizo. Če ne izključiš vsakršne možnosti goljufije, nisi nič dokazal, ker ti nihče ne bo verjel.

O.

Ok, štekam kje vidiš problem. Jaz sem šel na to, da skeptik v scenariju št. 1, ko kocke meče v naprej in jih nato zakriptira, nikakor ne bo šel sporočat rezultata tistemu, ki gre na obisk k The MiziTM. Ti pa si skeptik še naprej in ker ne poznaš odnosa med metalcem kock in osebo, ki obišče The MizoTM, še vedno predvidevaš možnost goljufije. Fair enough.

Pojavi se težava, kako takole po forumu speljat testiranje, ki bo tvojo skepso (in možnost goljufije) odpravilo. Če uporabimo kocke, bo namreč VEDNO nekdo vedel za izide, saj moramo izide nekako zabeležiti. Kako drugače lahko naknadno preverimo pravilnost napovedi?

Edina možnost bi bila, da bi naredil nek pseudo-random generator software, ki bi zabeležil rezultate v file, ga takoj zakriptiral in za pobrisal vse sledi nekriptiranih podatkov v RAMu in na disku. Tako rezultate "ve" samo SW, pa še ta jih takoj pozabi. Ampak potem se bo spet oglasil kdo, ki bo rekel, da zaradi narave pseudo-randoma ne moremo biti ziher, da je vse regularno. Ali pa, da obstaja backdoor in se še vedno da priti do rezultatov, ki jih zgenerira program.

V živo bi tak eksperiment lažje izpeljali; po forumu pa ne vidim druge, kot da se zadovoljimo s približkom double blinda tako, da rezultate prvega dela eksperimenta zabeleži oseba, ki ji zaupamo, da jih bo zadržala zase (najsi bo prvi del eksperimenta napoved The MizeTM in kriptiranje; ali pa kontra - prvi del eksperimenta so meti kock in kriptiranje).

Poleg tega gre šele za prvi korak. Če se izkaže, da je napoved The MizeTM zadela 8 od 10 metov, je to še vedno lahko statistična anomalija, čisto v skladu z random ugibanjem. Daje pa podlago, da stvar resneje raziščemo.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

;-) ::

Mene sploh ne zanima če ve prihodnost. Že to bi me fasciniralo da bi se miza dvignila. Zato bi rad videl mizo iz vseh strani, tudi da jo obrnem okoli in še tla. Če bi šel kdo zraven iz štajerske prestolnice ali okolice pogledat tole mizo mam še 3 place v avtu pa lahko pehnemo gor 1x.

imagodei ::

Jaz pa te fenomene tipa ouija board kar dobro poznam, zato me sploh ne veseli videt The MizeTM. Vsaj ne dokler se ne izkaže, da je nekaj na tem.

66+% uspešnost pri napovedi bi bil najmanjši namig, da je vredno izgubljat čas. 75% bi bilo boljše. 10 od 10 metov bi bil signal, ki ga ne bi mogel prezreti nihče. Slednja situacija bi zahtevala vsaj orenk zastavljen pravi double blind test on site, če ne kar prijavo na Randi Challenge.
- Hoc est qui sumus -

;-) ::

Kake točne napovedi, rajše razložite kaj dviguje mizo, vse ostalo je brezveze.

Timurlenk ::

miza se dviguje sama

imagodei ::

Ja, itak, tako kot ploščica na ouija board potuje po mizi sama.
- Hoc est qui sumus -

Timurlenk ::

pa mete kock sem tudi sam vedel, še preden jih je kolega vrgel ;((

imagodei ::

Ne verjamemo ti.

Še če bi ti verjeli, bi bila lahko sreča. Ampak je problem, da ti ne verjamemo. :\

Eksperiment (scenarij 1 ali 2) ki bo skeptikom tle gor dal mislit, je bil že večkrat opisan. Če se vam da hodit do The MizeTM, se že lahko toliko potrudite, da ga opravite.

Timurlenk, če si toliko prepričan v tisti kos lesa, predlagaj lastniku, da kontaktirate Randija. Milijonček dolarjev je zagotovljen. Če vam lastna vest ali pa The MizinaTM pravila ne dovoljujejo, da bi ga zadržali zase, ga lahko poklonite Unicefu ali pa poklonite kakemu inštitutu, ki se ukvarja z razvojem zdravila proti raku. Fizikalnemu laboratoriju, ki se ukvarja z razvojem hladne fuzije... Ker je ziher skrajno nemoralno, da Randi ta denar ima na računu, pa nihče nima koristi od njega. Koliko lačnih afriških ustec bi lahko nahranil s tem denarjem... The MizaTM ziher ne more biti toliko nesramna, da bo odklonila ta deal.
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

Pri ouija board se lahko ploscica premika ko jo nezavedno premikamo z rokami, ni mi pa jasno kako se lahko miza dvigne, če so roke na mizi. Mislim, da primerjava s ouija board ni na mestu.

energetik ::

Je bilo že 100x povedano da se lahko dvigne zaradi visokega težišča (tanke, lahke noge) samo zaradi trenja rok ob površino.

Timurlenk ::

jaz sem se 1x zapeljal gor, nimam se časa vozit gor in dol po slo

imagodei ::

Prav. Potem nas brezveze prepričuješ.
- Hoc est qui sumus -

Timurlenk ::

5of5

imagodei ::

We don't believe you and you're trolling.
- Hoc est qui sumus -

;-) ::

energetik je izjavil:

Je bilo že 100x povedano da se lahko dvigne zaradi visokega težišča (tanke, lahke noge) samo zaradi trenja rok ob površino.


Dam za gajbo piva če mi dvigneš mizo bilokako za več kot pol sekunde z na tak način kot tu opisujejo-da so dlani položene nad mizo. Res bi rad videl to

Timurlenk ::

energetik in imagodei lahko brez problema dvigneta mizo visoko v zrak samo s položeno dlanjo na mizi

bsslo ::

Zakaj bi se šli kriptiranje in neke algoritme. Kaj ni bolj simpl če se vzameta dve kameri in kocko. Ena kamera snema metalca kocke zunaj hiše, druga pa "dvigovalca" mize in samo mizo. V nekem trenutku se obe kameri med snemanjem odneseta ena do druge. Na ta način izločimo tudi dejavnik da se dve osebi poznata in dogovorita o rezultatih.

imagodei ::

Kdo ti garantira, da se posnetka ne odvijata s 5-minutnim zamikom? Torej, najprej oseba A snema osebo B pred hišo, kako meče kocko, nato pa gresta oba v hišo do The MizeTM, oseba B snema osebo A, kako komunicira s kosom pohištva.
- Hoc est qui sumus -

BladE_ ::

Mislim... dejte že enkrat nehat provocirat s tem, da ne deluje in s to kocko... Tisti, ki ne verjame naj gre pogledat in naj se sam prepriča. Lahko se pa dobimo naključni tukaj iz ST, ki se ne poznamo in gremo preverit???
Akcija - Reakcija

jype ::

Ne splača se, ker so možnosti, da miza res napove karkoli, enake nič.

BladE_ ::

Če si res tako zelo prepričan, zakaj ne probaš zadeve in nam vsem skupaj dokažeš, da imaš prav? Se bojiš, da res deluje?
Akcija - Reakcija

;-) ::

BladE_ je izjavil:

Mislim... dejte že enkrat nehat provocirat s tem, da ne deluje in s to kocko... Tisti, ki ne verjame naj gre pogledat in naj se sam prepriča. Lahko se pa dobimo naključni tukaj iz ST, ki se ne poznamo in gremo preverit???

Jaz sem za! Pa še pelem par komadov.

jype ::

BladE_> Če si res tako zelo prepričan, zakaj ne probaš zadeve in nam vsem skupaj dokažeš, da imaš prav? Se bojiš, da res deluje?

Zakaj pa bi? Na jugu Etiopije zastonj talajo snope bankovcev po sto evrov! Če si tako prepričan, da ne, pejt pogledat! Se bojiš, da jih res?

Seveda se ne.

BladE_ ::

Lepo prosim ne bodi neumen in ne drkaj... Jaz ne trdim, da jih ne ampak ti pa si 10000% prepričan, da je miza fake, ZATO te izzivam, da greš in se prepričaš... daj mi svoj TRR in ti nakažem 10€ za bencin in sendvič, kamero ali fotkič pa si sam priskrbi, da boš zadevo dokumentiral in dokazal?!

Mislim... kako si lahko v neko stvar tako prepričan in govoriš tistim, ki so tam bili, da to ni res in, da mizo premikajo sami?????
Akcija - Reakcija

Matev ::

Mislim... kako si lahko v neko stvar tako prepričan in govoriš tistim, ki so tam bili, da to ni res in, da mizo premikajo sami?????


halo

a misliš da se sama premika?

imagodei ::

Če jype pravi, da tam talajo snope 100 dolarskih bankovcev, je ziher res. In kdo ste vi, da boste trdili drugače? Jaz se jypetu pridružujem: izzivam vas, da dokažete, da ni res!
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Drugače je treba vprašati - zakaj ne greste takoj tja po denar, ki ga tam talajo. Evo, tule se morata javit in dobite toliko denarja, kolikor ga lahko nesete. Garant!
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=4.99...

O.

jype ::

BladE_> daj mi svoj TRR in ti nakažem 10€ za bencin in sendvič

Ne primanjkuje mi denarja, temveč časa, a morda vseeno lahko kako pomagaš: http://www.zemanta.com/jobs/

nurmaln ::

BladE_ je izjavil:

Lepo prosim ne bodi neumen in ne drkaj... Jaz ne trdim, da jih ne ampak ti pa si 10000% prepričan, da je miza fake, ZATO te izzivam, da greš in se prepričaš... daj mi svoj TRR in ti nakažem 10€ za bencin in sendvič, kamero ali fotkič pa si sam priskrbi, da boš zadevo dokumentiral in dokazal?!

Mislim... kako si lahko v neko stvar tako prepričan in govoriš tistim, ki so tam bili, da to ni res in, da mizo premikajo sami?????


Lej 10€ niti mojih stroškov ne pokrije, kaj šele mojega časa. Za kej podobnega bi sicer pričakoval plačilo vsaj 500€, da bi se mi izplačalo. AMPAK ker bom imel kar nekaj veselja z opazovanja face beliverjev sem pripravljen to opraviti in posneti za samo 200€.

Zdej pa predlog:

Nekomu za katerega se oba strinjava da je nepristranski, daš ti v hrambo 200€ jaz pa 1.000€. Potem grem (ali greva, ali gremo skupaj s še kakšnim interesentom) narest pravi test. Če miza prestane test ti dobiš 1.200€, če ne prestane testa dobim jaz 1.200€ iz hrambe. Po želji lahko znesek poljubno večava v enakem razmerju - jaz tvegam 5x več kot ti. Če si pripravljen tvegati 1000€ jih lahko zaslužiš 5000€.

Jurja lahko zaslužiš v enem dnevu, če pa se motiš pa jaz zaradi 200€ še ne bom imel slabe vesti, ker sem olupil naivneža.

Si za?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

stara mama ::

Nekoč sem doma pogruntal da mi WC školjka napoveduje dobre poslovne priložnosti.
Deluje tako, da se deska sama dviguje in spušča pod pogojem da školjke nisem splaknil po uporabi.
Sprva sem bil zelo skeptičen, ampak ko sem še večkrat opazoval, sem zapisoval vse skupaj ter odšel na stavnico.
Rezuiltati so bili naravnost neverjetni.
Če mi kdo ne vrjame mu lahko pokažem.

(deluje vrjetno zato, ker je vsebina školjke enaka štoriji okrog mize)

jype ::

A si bik?

Ker ljudem bullshit običajno uhaja le skozi oralno odprtino.

stara mama ::

Ker ljudem bullshit običajno uhaja le skozi oralno odprtino.

Tvoj stavek me spominja na TOLE

Škoda ker ne razumeš pointa

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Drugače je treba vprašati - zakaj ne greste takoj tja po denar, ki ga tam talajo. Evo, tule se morata javit in dobite toliko denarja, kolikor ga lahko nesete. Garant!
http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=4.99...

O.


Jaz sem bil tam in sem res dobil denar! Prides tja, se mal pogovoris z ljudmi, ki so prijazni. Lepo ti povedo, da lahko dobis denar vendar ga ne smes uporabiti v zle namene. Potem z lokalnim vracem popijes se eno skodelico caja in on ti da denar.

Splaca se!

Matev ::

jaz tudi poznam enega ki je dobil dosti denarja tam

res ne vema zakaj ne verjamete nekateri...

pojdite in preiskusite pa potem govorte

poweroff ::

Tlele je še video:
sudo poweroff

jrtjtejtt ::

Da ne bo samo "majkemi, da je miza vse vedela..."

Tule je kriptirana datoteka, ki vsebuje 5 števil. Niso meti kocke ampak 5 števil, ki sem jih zapisal v txt datoteko. Poznam jih samo jaz in moj računalnik. Zraven je še checksum.

Datoteka GPG: http://www.datoteka.si/file/6599/miza-t...
Checksum: http://www.datoteka.si/file/6600/sha1su...

Vsak si lahko to sedaj shrani na comp in ko bo kdo šel do mize, ji lahko postavi vprašanje in javno objavi rezultate na forumu. Kako formulirati vprašanje, da ne bo izgovorov se lahko tu domenimo.

Predlagam seveda, da gre kak believer ali več, da ne bo obtoževanj o prirejanju.

LP!

sariki ::

Skoda da ze prej nisem videla te teme. Rada bi delila mojo izkusnjo. Ze prej sem vec krat slisala za to mizo, ampak nisem pripisovala nekega ogromnega pomena temu. Par dni nazaj pa sem bila pri kolegu doma na kavici in tema nanese na to mizo. Takrat mi je povedal, da ima on nekaj podobnega doma. Seveda sem sla iz golega fircba poskusit. Potekalo je nekako takole: Oba sva se vsedla na isto stran mize - sedela sva skupaj z ramo ob rami, roke polozene na mizo, dobrih 5 min. Na kar on vprasa nekaj v smislu ali bo odgovarjala (nisem si zapomnila natacnega vprasanja, ker nisem verjela da se bo sploh kaj zgodilo in nisem bila dovzetna za to). Ker sprva ni zelela odgovarjati, je rekel da ji bo pomagal. Pomagal ji je na tak nacin, da jo je malo dvignil takoj po prvem zastavljenem vprasanju, ce je za sodelovanje. Miza je nekaj trenutkov kasneje zacela pokati(?!). (Kasneje je pokala se vec krat). Takrat je rekel da zeli sodelovat, ker s pokanjem to pokaze. Prvo ji je rekel, da naj pove mojo hisno st. in ga ni "ubogala", nato je rekel da jo naj vprasam jaz. Postavila sem enako vprasanje in miza se je zacela dvigovat. Sprva sem mislila da to on pocne. Ampak mi je dokazal da ne.. Se je pa miza pri tem zlagala. Sicer se je za trenutek ustavila pri 32-udarcu (ali pa sem si to samo domisljala), ampak je udarjala dalje. No potem so se zacela vprasanja. Za preteklost sicer nisem nic vprasala, sem pa za prihodnost in res srcno upam, da se je zmotila. Oz zdaj po prebiranju te teme tukaj sem prepricana da se je ja :)
Je pa ena stvar, ki mi ni jasna. Takrat ko mi je kolega zelel dokazat da mize ne premika on, je mizi "ukazal" da se naj nagne na drugo stran, vstran od naju. Njegove roke je tisti trenutek imel na mojih .. V trenutku izrecenega ukaza sem dobila res mocan obcutek pod mojimi dlanmi, kot da mi neka energija oz sila vlece roke gor. Sploh vam ne znam drugace opisat tega, ampak kaj takega se nisem nikoli dozivela. In miza je bila tako dolgo nagnjena na drugo stran (cel ta cas sem imela tisti cuden obcutek pod dlanmi), dokler ji ni rekel, da se lahko nagne nazaj. Takrat pa kot da bi se mi vse pod dlanmi sprostilo in se je naenkrat ustvarila velika teza na zgornji strani mojih rok.
Ne verjamem v to ce je ugotovila kaj ali ne, ker je zdaj to ze menda jasno, sem pa resnicno mocno sokirana nad tem kako je mogoce da se dvignila na najini strani in nagnila na drugo stran, tisto kjer nisva midva sedela.
Kasneje je rekel, da bi to lahko posnela in skoda da mi tega ni rekel ze prej. Bom pa zagotovo naslednjic (upam da v kratkem) da vam pokazem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: iggy ()

Okapi ::

Kakšne vse finte se tipi ne spomnijo za osvajat punce.8-)

O.

poweroff ::

Pa še posnela bosta... :))
sudo poweroff

sariki ::

ah :) zakaj sem sploh sla pisat kaj .. :) Nic takega ni kaj si zdaj vidva domisljata :P

Okapi ::

Še ne. Kaj veš, kaj ti bo miza naslednjič napovedala.;)

O.

sariki ::

Daj nehaj .. malo si bistvo zgresil pri mojem postu :P Ce nebi bila totalno sokirana nad vsem tem kaj se je zgodilo, menda niti nebi sla raziskovat o tem in nebi naletela na ta forum. Ta moj prijatelj je sekundarnega pomena tu in punco ima, ce ze mores vedet :)

Rias Gremory ::

Punca ni ovira pri varanju :D
No čimprej posnemta, pa naj bo v 720p. Can't wait for a good homemade :D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sariki ::

No kaj se mene tice je ovira, za tebe pa ne vem kako imas ti poslihtano v zasebnem zivljenju .. Nebi bila na mestu od tvoje drage, ce tako razmisljas. Malo resnosti prosim

Rias Gremory ::

Vzemi to kot neokusno šalo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jype ::

Posodim spodobno opremo za 1080p, če ti uspe vprašat po navodilu Rokyja in prilepit sem rezultate.

Rias Gremory ::

To jype! Ti si naš, že od nekdaj so mi všeč bolj amaterski >:D
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sariki ::

Naslednjic ko bom sla tja (res ne vem kdaj bo to, ampak mislim da v kratkem) bom poskusila ja. Mene tudi zanima v cem je kec & nisem tako imenovani believer.
Ampak saj sem rekla, da meni ta doticna ni prav povedala hisne st. Je pa res da nisem cisto nic vec sprasevala o preteklosti, ker sploh nisem bila pripravljena na kaj podobnega ob obsiku. Torej ce drzi teza, da se lahko pri kaksnem vprasanju glede preteklosti zmoti, je ona ocitno pri tem prvem izkoristila svoj bonus :) Random vprasanja okoli prihodnosti so bila zastavljena, kar mi je pac padlo na pamet. Sem pa iz mbja in lahko gre kdo zainteresirani z mano tudi mogoce, da se sam preprica. To mislim, da bi se tudi dalo uredit.

jype ::

Tero ma čas.
««
18 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljše dvižne pisarniške mize? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34284912 (338) waits321
»

Miza, ki napove prihodnost - The Movie! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11318808 (12216) BigWhale
»

Kako najti vodo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527862 (20785) Vajenc
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227211 (24700) root987

iščem vedeževalca

Oddelek: Loža
367008 (5697) Gandalfar

Več podobnih tem