» »

BarCode reader za J2ME telefone

BarCode reader za J2ME telefone

David1994 ::

Poznate barcode reader na nokii n95... jaz bi rabil nekaj takega, samo da bi bilo za j2me telefone kot je neprimer moja nokia 6288... ni vazno ce je aplikacija placljiva, samo ce bi kdo vedel za katero naj mi prosim pove

Loki ::

obstaja ja.
I left my wallet in El Segundo

David1994 ::

bi blo lepo tudi ce bi navedel, kako se program inemuje...:\

Loki ::

ne vem tocno vec, ima pa google nekaj. oz. sourceforge.
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

V-i-p ::

Dvomim da obstaja. Java programi ne morejo dostopat do drobovja telefona (fotoaparat)...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jest10 ::

Java programi ne morejo dostopat do drobovja telefona (fotoaparat)..
Aja? Le zakaj potem lahko z java MSN programčkom "IMHere" delam fotografije in jih pošiljam?

fiction ::

Jaz sem nekaj malega uporabljal J2ME in lahko potrdim da si z zmoznostmi Jave na telefonu kar dosti omejen.
Tako kot je rekel V-i-p: ne mores posneti slik.

Oz. obstaja Mobile Media API (JSR 135) - cesar pa ne omogocajo vsi telefoni (vsi novejsi imajo
praviloma ta API instaliran, medtem ko pri starejsih telefonih to ni nujno).
Ampak tudi s tem dejansko ne delas slik s kamero ampak kvazi snemas film in ga prikazujes v realnem casu na ekranu,
potem pa z getSnapshot() ob dolocenem dogodku (pritisk tipke..) dobis eno sliko iz tega "posnetka".
Razlika je v tem, da fotoaparat telefona ponavadi omogoca zajem slike v razredu locljivosti nekaj megapikslov,
medtem ko si pri videu ze vesel ce je 640x480 (in taka resolucija je samo na najboljsih telefonih).
Sicer getSnapshot() lahko ponavadi poves kaksno velikost slike hoces, ampak to pri vecini preizkusenih
aparatov pomeni samo, da bo sliko posneto z neko zelo majhno locljivostjo raztegnil na zeljeno velikost.
Kar pa izgleda dokaj porazno v primerjavi s sliko posneto z navadnim programom (recimo
pri Nokiji napisanem v Symbianu).

No ampak za barcode to najbrz ni tak problem. Za EAN-13 obstaja
ReadBarJ.
Je pa zanimiva zadeva QR code -
2 dimenzionalna barcoda, ki jo je bolj enostavno posneti. S tem lahko zapises
vec podatkov (uporabno je recimo za URL kaksne spletne strani - tako
da ga ljudem ni vec treba pretipkavati ampak ga samo slikajo).

jan01 ::

Mislim, da je za telefone j2me zelo zgrešena stvar(itak ni čiste prenosnljivosti!)

fiction ::

Ideja je kul, ampak v praksi se pa Java na telefonu, na zalost, razen za igre bolj slabo obnese.

Vsak proizvajalec naredi vse po svoje in za tisto kar ni standarizirano je treba
ponavadi napisati nek svoj wrapper - ker se na skoraj vsakem telefonu
naredi dolocena zadeva cisto drugace. Ze imena lastnosti so razlicna glede na proizvajalca.

Prenosljivost nekako pomeni, da se podpre samo najmanjso podmnozico funkcionalnosti.
Ce rabis to je ok, drugace se moras zanasati na neke razsiritve, ki pa niso kompatibilne med seboj, saj
jih proizvajalci dodajo bolj kot nek hack (in se pri tem nic ne zgledujejo po konkurenci).
Cez nekaj casa se to potem spet standardizira in podmnozica postaja vecja, problem je samo v tem,
da ti ponavadi takrat spet hoces nekaj vec (in proces standardizacije ni dovolj hiter za to).

Zebelj v krsto J2ME je pa se to, da je sedaj za napredne funkcije treba MIDlet podpisati.
To je sicer v redu, tezava je le v tem, da se ne da dobiti developer certifikata za
telefon na katerem preizkusas svoj software oz. niti ne mores gor instalirat
self-signed certifikata za code signing. Na emulator se pa tudi ne mores vedno zanesti.

David1994 ::

hvala za pomoc, in ja.. jaz sem iskal programcek za datamatrix kodo (2 dimenzionalno)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako sign-at Nokio aplikacijo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
303302 (1909) refosk
»

Apple prijazno onemogoča

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
425396 (2845) Ginginova
»

Google predstavlja novost: GPS Simulator

Oddelek: Novice / Windows Mobile
465254 (5252) mrkva1
»

Kaj menite o SGH-Z150?

Oddelek: Mobilne tehnologije
191816 (1173) kriko1
»

Hipno sporočanje na mobilnih telefonih

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
314514 (3571) KoKi

Več podobnih tem