» »

Kaj menite o SGH-Z150?

Kaj menite o SGH-Z150?

Orbit89 ::

Odločil sem se da bom kupil ta telefon, za ceno 15k + naročnina.
Specihike:
- teža: 77 g
- velikost: 118x46,5x9,8 mm
- čas pripravljenosti v urah: do 200
- čas pogovora v minutah: do 132
- dvonačinsko delovanje UMTS/GSM (UMTS, 900/1800/1900 MHz)
- videotelefonija
- barvni grafični zaslon (262.144 barv)
- vgrajen digitalni fotoaparat
- snemanje videoposnetkov
- pretočne vsebine
- GPRS/UMTS
- MP3 predvajalnik
- Bluetooth
- zvočna beležka (diktafon)
- MMS
- koledar
- odjemalec e-pošte
- zapestni trak za GSM
- podatkovni usb kabel
- stereo slušalke (za poslušanje glasbe ali prostoročno telefoniranje)
- cd z gonilniki za PC
- usnjen ovitek (kot na sliki)
- cd z datotekami
Za tako ceno res dosit ponuja. KAJ NE?!

LP

PS: Komentirajte kaj!

mercutio ::

Tudi jaz sem si že mislil kupiti tale telefon, pa se nekako še nisem spravil k dejanjem :)

Sem pa že kar malo posurfal okoli tega telefona. Na forumu od MobiSux-a maš kar nekaj mnenj že napisanih. Telefon nima kakšnih velikih kritik (kot jih je svojčas imela famozna Motorola E1***), mogoče je za ljudi, ki se res veliko pogovarjajo, omejitev predvsem baterija. Drugače pa je telefon za svojo ceno super (ekran, teža, majhnost, ...). Malo me moti edino, ker očitno imajo vsi Samsungi Z-serije onemogočeno pošiljanje J2ME programov in iger na telefon preko USB kabla. Tako moraš le-te pretočiti iz interneta, preko Bluetooth-a ali pa se poslužit trikov, kako telefon vseeno prepričati, da stvar naloži preko kabla. Saj se da, ampak grenak priokus ostane.

Če pa ima še kdo kaj več izkušenj, naj pove.

Orbit89 ::

Hvala za pomoč.

Pogledal sem ta forum in izvedu veliko načinol za naložit igre.
Drugače bi ga lahko že danes kupil, toda ga niso imeli.
Jutri pokličem 13 trgovin in bom poročal sitoacijo.

LP

mercutio ::

Ti kar poročaj. A so mogoče že zmanjkali zaradi akcij?

Orbit89 ::

Sem ga dobil nekje bogu za hrber (v eni trgovini z TV).
Sedaj samo čakam da mi odklenejo internet in bom imel vse funkcije.
Vidjo klic dela normalno in lahko rečem da za tak denar ne dobiš boljšega mobitela.
KONČNO STANJE: USUPLIVO

LP

PS:Kaj vidjo klic je popolnoma zastonj ali ga plačaš kot navaden klic?

jest10 ::

Za študentski paket je do konca leta zastonj. Kako je pa drugje pa ne vem.

mercutio ::

A lahko malo poveš, kako kaj zdrži baterija. Pa če lahko sprobaš naložit kakšen Java program ali pa igro.

Hvala in LP.

Paramedic ::

Jaz ga imam zdaj že dober mesec. Sem prej nameraval kupit nekaj za 60k ampak mi ni bilo nič všeč, potem sem pa nabavil tega. Mislim, da je petnajstih tisočakov več kot vreden, ima pa kakšno pomanjkljivost v primerjavi s tadragimi.
Baterija ob občasnem 3G omrežju, zdrži med 3-4 dni, če je ves čas prižgan. Zaenkrat še nisem našel možnosti prenosa jave prek kabla ali BT. Vse ostalo dela že kar s privzetim BT klientom v windows, priložen CD pa ima precej uporaben in nezasmeten program za prenašanje datotek, kontaktov, urejanje zvoka in slik...
V vsak kontakt imaš veliko nastavitev, nima pa opozoril pri rojstnih dneh. Lahko pa jih vnašaš v meni za obletnice, kjer imaš opozorila za vsako leto. Pomnilnika je 37MB, kar je dokaj veliko, če sproti prenašaš posnete slike in video na računalnik. Kamera je do 176x144 (z zvokom ali ne), fotoaparat pa 640x480, s precej solidno kvaliteto za to ločljivost. Veliko ima učinkov in okvirjev. Zvok je prek priloženih slušalk že kot pri pravem mp3 playerju.
Nasploh pa sem presenečen s številom funkcij. Zaenkrat zelo zadovoljen, le baterijo sem bil prej navajen polnit na slab teden.
End transmission.

Orbit89 ::

Se strinjam z Paramedic.
Idina pomaklivost, ki jo lahko dodam je da ga ne dobiš praktično nikje.
V Kopru sem vse štacune prebrskal in šele v LJ sem ga dobil neke bogu za hrben.
Samo še rablene prodajajo in mogoče v kakšnem dugem kraju ga lahko dobil (le če imaš veliko VELIKO sreče).

LP

mercutio ::

A v mobitelovih centrih ga ni več?

medioc0re ::

mam ta telefon in sem zelo zadovoljen. prej sem imel siemens cx65, in moram povedat, da je na tem samsungu veliko boljsa baterija. nic bat, tak kot so povedli drugi, 3-4dni ce je nonstop prizgan, in se normalno veliko pogovarjam in poslusam zgoscenke preko slusalk.8-)

in se to: s programom audioconvert si pretvorim glasbene cdje v .wma datoteke, pri 64kbit/s in mi tako cel cd zasede priblizno 30mb, pa se glasba je cisto ok za posluslat(boljsa kvaliteta kot vcasih na walkmanih s kasetami:D...recimo ce se vozis z busom v mesto vsak dan, je ta telefon uporaben tudi kot mp3 player8-O, na katerem dejansko preposlusas glasbo, ki si si jo nalozil na telefon-in to je po eni strani celo bolje (vsaj meni), kot da mas 512mb placa, pa se ne mors odlocit, kaj bos poslusal....

lp.j.;)
I can't recover the spell I'm under.

Paramedic ::

Ja res, glede na to da je to telefon, ne HiFi, si lahko glasbo kar precej stisneš, edino stereo pustiš, namesto mono, ker so slušalke stereo. Jaz imam še nekaj spotov, ki jih stisnem (3gp) na 2-3MB in zgledajo zelo lepo na telefonu.
Java programe pa staknete kjer hočete (getjar.com) in če imate .jar na disku, hočeš ga pa na telefonu, ga uploadaš na waphq.net in potem greš s telefonom na to stran si .jar naložit na telefon.
End transmission.

motorc ::

Paramedic, a ti lahko urejas kontakte in smse s prilozenim programom preko usb kabla? Js mam namrec te opcije sive (ne morem kliknat). Siv je tudi gumb "compose multimedia messages".

Aja, kako pa spravis programe preko kabla na gsm?

Paramedic ::

Pravzaprav se ničesar od tega ne da.
Java programe lahk iz diska spraviš na telefon le preko strani kot je www.waphq.net, torej da jo uploadaš na net, downloadaš pa s telefonom. Škoda pa res, da se kontaktov ne da backupat.
End transmission.

motorc ::

Sem malo pogoglal in nasel nacin kako (baje) vklopis upload funkcijo

first type *#1546792*# then go to option 4
and type in as the password *#2456987*#

go to number 2 debug settings
go to number 2 again debug level and change to high
now go to number 1 chip and change to mega chips
now restart your phone
once restarted type *#123580#
go to option 1
now go to option 8
now go to option 6
and press option 1
upload is now on

Zadevo sem sprobal, upload funkcija je res enabled, ampak v samsung pc studio vseen ne morem java programov nalagat (ne pokaze taprave mape).
A bi se dalo to se s katerim drugim programom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: motorc ()

Paramedic ::

Si probal kar desni klik na .jar, Send To - Bluetooth, pa izbereš svoj mobitel. Če imaš BT na compu, se ve. Ali pa iz drugega BT telefona.
A lahko napišeš, kje si te kode najdel?
Jaz zdej že neki časa nisem iskal novosti, verjetno pa obstaja kak program.
End transmission.

motorc ::

Na voljo imam samo usb kabel.

Sej drgac lahko posljem kaksen jar na gsm (preko waphq.net npr.) ampak to ni to. Tiste kode sem nasel pa nekje na googlu pod geslom "samsung z-150 unlock function".

Paramedic ::

Sem vpisal te kode, probal prek BT, pa da .jar kar med druge datoteke, tak da s tem ni nič.
End transmission.

fastfury ::

A je že kdo ugotovil kako uploadat programe ali igre na telefon preko kabla?

kriko1 ::

Imam predelan sw, vendar mi ni uspelo. Tudi me ne zanima več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti: SAMSUNG SGH Z150 ali Sony Ericson K610i

Oddelek: Mobilne tehnologije
72025 (1713) kampdany
»

motorola v 360!

Oddelek: Mobilne tehnologije
482866 (1474) schranzek
»

motorola v975 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
515265 (3875) THX
»

Kateri UMTS telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
313185 (2477) PaJo
»

Siemens cx65 - java aplikacije in igre...

Oddelek: Mobilne tehnologije
101505 (1255) ToRnAdO-

Več podobnih tem