» »

težava z diskom

težava z diskom

goplay2 ::

Imam sledeč problem:

V compu sem imel disk 80 gb IDE in SATA 320GB. Vse je delovalo normalno dokler nisem hotel namesto viste dat gor xp. Naenkrat so se pojavile težave s SATA diskom. Zdaj mi namesto 320GB kaže samo 130gb.
A ve kdo kako odpravit napako? Tudi ko zaženem inštalacijo windowsov mi pri formatiranju kaže samo 130GB.

Hvala

Shark-357 ::

Imaš WIN XP brez SP kater zazna samo 130GB, namesti SP1 ali SP2 pa bo zaznalo še preostali del diska ;) klik....

Zgodovina sprememb…

goplay2 ::

hvala ze delam na tem bom vidu v kratkem

goplay2 ::

sem dal sp2 gor in je isto....kapaciteta diska je 127gb....

data life guard diagnostic mi pokaže da je 320gb podem pa piše logical drive 130gb

Shark-357 ::

Mater si bukav....

desni klik na My Computer/ Manage/ Disk Management ... pod unlocated maš preostali del diska, formatiraj ter mu dodeli črko pogona...:\

goplay2 ::

ja sej bi sam pod disk management ni pisalo nic da bi bil kak unalocated prostor. Sem pa dal partition magic gor in tam uredil vse.

Boomer1911 ::

če maš 80gb disk na ATA probej ga odklopt, pa poglej če bo kej drugač tokrat mogoče je ATA pa SATA združevalnik težava. pri enem mojem prijatelju ki je mel 40gb na ATA pa je dokupil 500gb SATA je meu približno podobno, sam da mu je pokazalo le 40 od 500gb, smo probala use, polej sva pa odklopila 4oGB disk in reinstalirala pa je delalo. sam kot vedno je vse na lastno odgovornost

boset ::

SlipStream SP2 v WinXP cd je ena najboljših rešitev.
pri meni je delovalo.

nbicek ::

Jst sm mel podobno težavo. pejt v register HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi\Parameters, pol klikni edit menu, izberi NEW, DWORD value, notr vpiši EnableBigLba in daj enter. Dvoklikni DWORD in notr napiši 1 in klinki ok. Pol pa še resetiri in to je to. Pa pomojem je treba imet service pack 2, če maš XP-je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zaznavanjem diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
14995 (880) robobobo
»

Kako narediti particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52892 (2782) CSSSS
»

HDD ne zazna celega ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121157 (1027) Spike Edin
»

Formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61104 (1062) M00nM4n
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584743 (3569) Yamasaki450

Več podobnih tem