» »

Lan party, kako do programske opreme

Lan party, kako do programske opreme

TheBlueOne ::

Pozdravljeni.

Govorim kot predsednik drutva, ki ima na razpolago sredstva in se zaradi statusa drustva ne mora zatekati k piratstvu.(naj se nebi)

Radi bi priredili lan party. Tehnicno smo dovolj dobro podkovani za izvebo takih in podobnih projektov.

Stvar se je zataknila pri licencah za igre. Malo sem pobrskal pa straneh proizvajalcev iger, vendar nisem naletel na prave odgovore, niti nisem nasel uprasanj.

Zanima me, kako je z licencami za igre. Ali mora vsak udelezenec lan partyja imeti igro prej na racunalniku, ali mora organizator poskrbeti za ustrezen software? Ce prvo, potem bo ta tema hitro zakljucena.

Ce drugo, potem me zanima kako in kje se pridobiva licence za igre, ki bi bile igrane na lan partyju.

Hvala za odgovore.

Ziga Dolhar ::

Za začetek povej, čigavi bodo računalniki. Jih boste providali "vi", al bo pač vsak udeleženec prinesel svojega?

(Če slednje, se bo tema hitreje zaključila ;-))
https://dolhar.si/

TheBlueOne ::

Mhm. No vsak naj bi svojga prneso.

Se pravi pol vsak posebej odgovarja za to, kar ma na masini, mi pa samo napisemo ka se bo igralo?

No to bi blo super.

Bojo lan partyji cez celo leto. :))

marko1988 ::

malo sem pozen za temo načet, ampak imam vprašanje kaj bi človek potreboval od opreme za vikend LAN Party (sob.-ned.), folk prinese compe seboj!

Scorpia ::

Rabiš lan switche in dolge kable ali kratke odvisno kolk daleč bo switch od računalnika. Lahko furate tudi na wireless sam zna biti malce več zajebancije če ruter ali ruterji (odvisno kolk vas bo), ne sodelujejo. Switchi so do zdej se izkazali za najboljše :)
////

schtr4jh ::

en "posodi" svoj računalnik (minimum dvojedrni z 2 GB rama) in gor laufa serverje za igre (cod, cs, nfs) ... priklopiš ga na gigabitni vhod na switchu, ostali se lahko povežejo na 100 mbit. na mize nalepiš listke z ip naslovi (ki si jih vsak vnese v omrežne povezave) in to je to

blackbfm ::

Ma kakšen gigabit. Navaden switch bo popolnoma dovolj, razen če bo nevem kolk folka.

V glavnem wireless ni ok, sploh če je velik odjemalcev tako da daj vse na kabel.

mastah ::

folk nej od doma prnese ce ma lokalne switche pa sm vezes enga za drugim pa je :)

Furbo ::

Kaj pametujete o tehnikalijah, to ga sploh ne zanima.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

ampak imam vprašanje kaj bi človek potreboval od opreme za vikend LAN Party

Kaj pametujete o tehnikalijah, to ga sploh ne zanima.


fail


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tretji No-lan party v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
224198 (3284) nietka
»

Kaj storiti z računalniško učilnico

Oddelek: Loža
152264 (1557) Beralios
»

Pregled nelegalne programske opreme na LANu

Oddelek: Novice / Zasebnost
123021 (3021) Mikados12

Več podobnih tem