» »

Wireless network router problems

Wireless network router problems

yeszum1 ::

Dober dan
Imam tezavo, ker nemorem vzpostaviti wireless networka z mojim routerjem TP-LINK 642G.
V navodilih pise, da naj bi preko browserja na njihov ip, se loginal in izbral quick setup, nato izbral med Dynamic ip, static ip in pppoe
in me zanima kaj sploh je ta point to point...no in sem pac izbral dynamic ip, sel naprej tam vpisal se configuration(drzava, hitrost) in kliknil OK. Napisalo mi je da je to vse, da se bo moj zdaj router povezal.
Ampak sumim, da to ni vse, res se ne spoznam dobro ampak mislim, da moram narediti se kaj na racunalniku. Odpreti novo povezavo ali kaj takega?
Aha in se to 1 racunalnik imam preko zice imam pa tudi psp, ki mi wireless network sicer zazna ampak ko se hocem povezati napise da je prislo do napake.
Kakrsnakokoli pomoc?

ToJo ::

Dynamic ip, static ip in pppoe - odvisno od internetne povezave katero imaš (Siol moraš izbrat PPPoE, T2 moraš izbrat Dynamic IP), nastaviš imepovezave (SSID), šifriranje povezave in ključ. To je to.
Na računalniku ti ni potrebno nič nastavljati (če imaš ADSL, lahko preprosto izbrišeš povezavo do interneta-kjer te vpraša za uporabn. ime in geslo).

Ko boš ponovno zagnal računalnik bi ti povezava morala delati samostojno (lahko da bo potrebno prvič vpisati le varnostni ključ).

LP

yeszum1 ::

Ok jaz sem izbral pppoe sem vredil ampak ni mi jasno kaj je varnostni ključ?
Imam pa siol adsl.
Pri nastavitvah me samo uprasa kaksno povezavo naj izberem, kanal in SSID.
Pri povezavi izbererm 108m dynamic.
Potem restartam racunalnik, kliknem na Siol in se noce povezati. Pri nekaterih sem videl da so imeli pri Omreznih povezavah se Wireless connection. Jaz tega namrec nimam.

ToJo ::

Wireless Settings - Enable Wireless Security - izbereš vrsto varnosti povezave (poglej navodila) ter vpišeš key (varnostni ključ s katerim vstopiš v varovano omrežje).

Ko vse nastaviš ni potrebno več nič "pritiskati oz. klikati". Preprosto odpreš brskalnik in si že povezan.

yeszum1 ::

Tudi ce je ta racunalnik povezan z zico?

yeszum1 ::

In se to, si ta key izmislis?

ToJo ::

JA in JA

lahko pa pustiš nezavarovano omrežje in sosedom omogočaš breplačen dostop do neta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToJo ()

yeszum1 ::

No ok tukaj je kaj naredim
Restartam router
Prizgem racunalnik, grem na ta IP, dam quick setup izberem pppoe napisem not id in pw, potem izberem drzavo kliknem ok.
Napise mi, da je vse urejeno in zdaj naj bi internet delal.
Ko odprem browser pa nic. Nimam pojma zakaj.

yeszum1 ::

..?

ToJo ::

Sam nimam takega routerja in mi ni bilo potrebno nič nastavljat v računalniku (oz. sem zagnal program v računalniku za konfiguracijo), ti pa boš očitno moral nastaviti povezavo v omrežni kartici še. Navodila od routerja ven in veselo na branje.

yeszum1 ::

Ok, prebral sem navodila ampak so napisana za 98, prav tako novejsih ne dobis na njihovi spletni strani. Pise, da moram it v CP in network, tega pa pri novejsih windowsih ni, pravi pa nikjer nemorem dobiti cesarkoli takega :

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

bojank ::

Pozdravljen,
katere win pa mas ti? Ce mas xp mas to na nadzorni plosci pod omrezne povezave in desni klik na lan ter lastnosti.
lp B
e kidam ja naljevo

yeszum1 ::

Imam win xp.
Ne najdem pa kaksnih DNS ali Gateaway nastavitev:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

ToJo ::

Omrežne povezave-Local area conection-klik desno Lastnosti-označiš Internet protocol (TCP-IP) in klikneš na Lastnosti

Navodila za vse operacijske sisteme na njihovi spletni strani:
TUKAJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToJo ()

yeszum1 ::

Ok sem probal se vedno ne dela, noce it na nobeno stran.
Ne najdem obcije disable DNS. Mogoce zaradi tega?

ToJo ::

Resetiraj router. Priklopi PC direkt na ADSL modem in vzpostavi povezavo na internet. Nato kabel iz PCja vklopiš v router (WAN) in iz routerja kabel v PC mrežno kartico.
Vtipkaš IP od routerja in ponoviš postopek (izbereš PPPoE, vpišeš uporabniško ime in geslo katerega ti je dodelil SIOL za dostop do omrežja, izbereš državo in končaš. Po tem pa še nastaviš vrsto šifriranja in varnostni ključ pa mora biti. Tukaj nekje nekaj delaš narobe. Ker če ti povezava laufa direkt, ti z enakimi podatki mora tudi čez router.

Pa še ping probaj pred tem (run-CMD-ping 192.168.1.1.) če ti gre povezava skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToJo ()

yeszum1 ::

Ok mam se eno uprasanje ko hocem nastavit varnostni kljuc mi ne prime nicesar. Veliko besed z stevlikami itd sem ze probal pa nic ne prime. Tudi dolzino njega sem se drzal.

ToJo ::

Nastaviš vrsto šifriranja in nato vpišeš key (katerega hočeš samo dolžina mora ustrezat)-mora prijet

A ti sedaj vsaj povezava dela- ti je ratalo usposobit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToJo ()

yeszum1 ::

Nope, ampak ko tam napisem tisto v RUN, da preveris ce pinga slika ustreza tisti, ki je naleplena v guidu in naj bi kazala delujoc internet. Se vedno ne dela.

ToJo ::

Ti bo moral pomagati kateri, kateri ima tak router al pa ve več.
Jaz sem ti povedal osnovne stvari kako sem sam nastavil svoj ASUS.

ToJo ::

A ti je uspelo?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: jvolk ()

yeszum1 ::

Ni. Noce. Nekaj je treba se na racunalniku nastimat. Neznam. Pravila --> POLOM

hudek ::

Jz mam pa ACER Aspire 5310 in ce npr. kadarkoli ugasnem racunalnik in ga potem kadarkoli priklopim, se preko wireless-a ne morem vec skonektat na internet(mam pa NETGEAR Wireless router). Edino, ce dam zopet zazenem CD z WINDOWSE XP-ji in cakam, da se upgreidajo, potem pa dela.Edino v tem primeru...
Mi lahko kdo prosim pomaga, kaj naj naredim, da mi bo wireless delal, tud kadar ugasnem rac. in ga poj prizgem, ker doslej ga morem met skoz przganga...
HVALA VSEM

yeszum1 ::

Odlocu sm se da se se enkrat posvetim prklopu tega routerja ker mi se zdej ni ratalo..
sem sel cist od zacetka in naprej kar je da ne gori WAN lucka kar pomeni :
There is no device linked to the corresponding port.

Pa sem sigurn da je net not prklopln


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil wrt54gl ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322983 (1941) Daniel
»

Router konfiguracija

Oddelek: Pomoč in nasveti
101044 (838) pudlcek
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951165 (22915) simone
»

Router in Wireless system?

Oddelek: Omrežja in internet
253636 (3396) ToJo
»

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

Oddelek: Omrežja in internet
162397 (2175) teoo

Več podobnih tem