» »

2 routerja problem

2 routerja problem

Loaded ::

Lp

Povezal sem dva routerja...Siolov Sinope, ki je povezan na internet in oddaja brezžično povezavo. Drugi je TP-Link, ki je vštekan v enega izmed portov Sinope-a, naštiman ima Static IP in vklopljeno brezžično. Doma rabim izključno brezžično povezavo.
Torej...računalnik, ki je vklopljen na Tp-link-a ne vidi tistega, ki je na Sinope-u. Internet dela na obeh.
Ne vem tudi kako odpreti porte za tistega na TP-Linku....treba na obeh routerjih odpreti porte? Kako to narediš na SInope-u?

Hvala

Lp
Loadeed

saule ::

Oba računalnika moraš prklopt na TP-Link pa bo delalo.

Glede odpiranja portov pa imaš napisano 3x preveč na tem forumu...

Loaded ::

Amm...ja..saj to je ravno problem...

Hotel sem imet TP-linka na eni strani hiše, da bi lovil še na dvorišče, Siolovega pa na drugi strani hiše.Da bi imel čimvečjo pokritost. Oba sta med sabo povezana z žico. Lahko naštimam tako da se računalniki vidijo med sabo ne glede na to na kateri wireless router so priklopljeni? Vem da sta dve različni omrežji...ampak mene zanima če se slučajno da kak nastavit da bo to eno samo omrežje?..ali moram poseč po dostopni točki?

Hvala

Lp
Loadeed

saule ::

Ne poznam Sinope-a - niti ne vem al je to router al je to modem?

Če je modem/ISP switch: V tem primeru bi moral ti tisti računalnik, ki je vezan na ta modem v mrežo spravit preko VPN-a. Isti princip kot če bi ga hotel spravit v moje omrežje (ali pa k nekemu Indijcu). Ta računalnik je "direkt na internetu" računalnik ki je pa na TP-Linku je pa v tvojem lokalnem omrežju (LAN). Tukaj se je treba še vprašat če TP-Link sploh podpira VPN in če ma to sploh smisel postavljat.

Če je router: Poglej za začetek če se računalnika pingata (start -> run -> cmd -> ping "IP racunalnika")?

Loaded ::

Amm....ja splačalo bi se mi ker mi en wireless ne pokriva zadosti...zato bi rad povezal dva wireless routerja (ker ju imam na zalogi.) Ko bi pač prešel iz dometa enega bi se preconnectal na drugega...vem da bi to mogoče lažje bilo z dostopno točko ki bi samo podaljšala brezžično omrežje....rad bi samo, da na kateri koli wireless sem povezan da vidim vse računalnike...

amm....a je mogoče z večjo anteno povečati doseg wireless omrežja?

Lp
Loadeed

saule ::

Obstajajo podaljški za antene. Koliko anten pa imaš na routerju (TP-Link)?

Loaded ::

Na obeh je samo ena...poleg tega sem se odločil da bom uporabljal samo TP-Linka..če pa ne bo dovolj pa samo dokupim anteno - najmanj težav, najbolj preprosto.
Loadeed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315165 (3846) Mikec17
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951167 (22917) simone
»

Problemi z SiOL Wi-fi

Oddelek: Omrežja in internet
101526 (1182) fosil
»

Trije routerji v seriji

Oddelek: Omrežja in internet
101376 (1005) bibip
»

Wirelles router in dodatna dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
93848 (3049) Alex3oo4

Več podobnih tem