» »

Wirelles router in dodatna dostopna točka

Wirelles router in dodatna dostopna točka

Damc ::

Doma imam wirelles router tp-link. Zanima me kako bi lahko vmes nekje priklopil kakšno napravo s katero bi ojačal signal.

Ali se dobi kakšna naprava, ki omogoča da bi lovila brezžično povezavo od routerja in ga naprej pošiljala?

racunalnicar ::

ja sej za to lahko uporabiš navaden ruter npr linksys wrt54gl

dr.pastirTV ::

Pozdravljena,

imam podoben problem in sicer bi rad da imam WiFi ruterje razdeljene po nadstropjih. Moja situacija je taka:
1. nadstropje: - Modem (za Telemach, ki ima samo en izhod
- ruter TP Link TL-WR741ND

Pritličje: - Ruter Linksys WRT54GL-EU (z originalnim firmwareom)
- PC (stacionaren na internet povezan s kablom)

Povezava torej poteka: modem -> wan TP Link, lan1 TP Link -> wan Linksys, lan1 Linksys -> stacionaren PC.

Na TP Linku sem pri taki povezavi ustvaril Bridge na MAC na Linksys.
Tako mi je zadela delovala, če sem bil s prenosnikom v pritličju se je brezžično povezal na Lynksys, v prvem nadstropju pa na TP Link. Po kakšni uri pa mi na prenosniku javi napako, da je računalnik povezan v omrežje a ni internetnega dostopa. Če katerikoli ruter nato resetiram (odklopim iz elektrike in nazaj priklopim) mi zadeva spet deluje za nadaljno uro.

Še za dodatno pomoč: Pri obeh ruterjih sem nastavil SSID na isto ime ravno tako geslo za dostop do WiFi omrežja.
Pa še to: Pri obeh uporabljam DHCP; TP Link sem nastavil na IP 192.168.1.1 Linksys pa na 192.168.1.2.
Imam pa dinamičen IP.

Če mi zna kdo povedati v čem je težava, da zadeva deluje le kakšno uro, bi bil pomoči zelo vesel.

x.sci ::

Poskusi z DHCPjem na samo enem routerju.

dr.pastirTV ::

No stanje se je danes že malo spremenilo, na Linksys sem naložil Tomato firmware in nato na Linksysu izklopil DHCP (če sem to storil z original firmwareom je vse takoj pocrkalo), ter označil da WAN port uporablja za LAN in določil statičen DHCP (notri sem vnesel MAC od TP-Linka in IP 192.168.1.1, ter MAC in Gateway od WANa) na TP-Linku imam WDS izklopljen. Aja pa še to Linksys imam nastavljen kot Access Point (možno je pa še AP+WDS, Wireless Client, Wireless Ethernet Bridge in WDS.

No tako nastavljeno zdeva deluje malo bolje.

Ali bi bilo morda poglavitno spremeniti pri ponudniku interneta dinamičen IP v Statičen IP?

x.sci ::

To nima veze. Pa staticnih DHCP stvari na linksysu niti ne rabis, ker je DHCP izklopljen.

dr.pastirTV ::

Mhm,
no bom zaenkrat malo počakal, da vidim koliko časa bo zdržalo.

Je pa prav, da na TP-Linku ni vključen WDS?

x.sci ::

Seveda. WDS se uporablja, ce med routerjema ne mores potegnit kabla.

dr.pastirTV ::

Aha. Ruterja sta povezana s kablom.

Vendar mi trenutne nastavitve malo "smrdijo" ker mi pod podrobnostmi omrežne povezave piše da je zakup dobljen ob 15:24 in da poteče ob 17:24. Morda veš kaj bi to bilo?

Alex3oo4 ::

Pozdravljeni.

Imam namreč wireless router TP LINK TL-WR1043ND in dostopno točko TP LINK TL-WA730RE. Vsaka zadeva je v svoji hiši...zadeva praktično deluje dokler se Ip na routerju ne zamenja zaradi Dinamičnega IP-ja....

Kaj moram narediti da bo to ˝zavedno˝ delovalo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domače omrežje preko dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
152820 (2387) Invictus
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315138 (3819) Mikec17
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224292 (3807) Hayabusa
»

Ruter preko switcha in statičnega IP naslova

Oddelek: Omrežja in internet
111315 (1082) bjan
»

Pomoč pri povezavi ruterjev

Oddelek: Kaj kupiti
162403 (1494) 5er-->

Več podobnih tem