» »

Visual basic Zmeda

Visual basic Zmeda

Ziga86 ::

LP
Zanima me ali mi zna kdo povedat kaj je foramed VB .net in 6, Zanima me predvsem iz vidika programiranja kakšne aplikacije primer:
-recimo nadziranje pinov na printer portu
Problem je v tem da imam na kisti ki jo mam doma WinXP na prenosniku pa visto, na XP-ju dela VB 6 čist lepo na visto pa imam tezave z instalacijo, potem sem malo
gledu po netu in bral(wikipedia) da je neka razlika med .net, da rabi VB.net imet instalirano .net framework, potem sem tam gledu se malo primer kode, in se mi zdi da je .net malo bolj kompliciran, nimam še veliko izkušenj s programiranje... In ali je to res da bo čez 6 let podpora za VB 6 'izumrla' ???
Torej v katerem VB-ju naj se ucim pisanja programov?(pisem predvsem za programiranje kaksnih strojev)

ender ::

MS je že pred časom ukinil podporo za VB6. Glede problemov na Visti, pa ti verjetno manjka kakšen OCX.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Ziga86 ::

to pomenia bolš da si uštima VB .net pa se na tega navadim?
Ampak to pa drzi da so dalsi ukazi?

cekr ::

Če si navajen na VB -6, te bo sprva programiranje z VB.net(in novejšimi) zelo motilo. Ko se pa navadiš novega programiranja, pa o starih verzijah tudi slišati ne boš več hotel. Pa verzijo VB.net pusti pri miru, je že v letih. Raje kar uporabi VB2008. Lahko dobiš tudi brezplačno verzijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic skripta/knijga

Oddelek: Programiranje
81584 (1437) cekr
»

Rabim mnenje programerjev VB 6.0 oz. VS.net

Oddelek: Programiranje
61318 (1318) sverde21
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304602 (3721) mHook
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212107 (9778) 64202
»

MS novi C#

Oddelek: Programiranje
191335 (882) andrej

Več podobnih tem