» »

XEN server...

XEN server...

Apple ::

Živ,

je komu uspelo namestiti kakšno linux distribucijo ali pa XPje na XEN server express?

Ali moram nujno imeti Intel-VT ali AMD-V?

Imam navadn AMD 64 3000+ in 3000 GB RAMa, pa bi želel imeti najmanj 3 OSe na njemu...


10x za info.
LP, Apple

cryptozaver ::

Xen na linuxu v osnovi zna paravirtualizacijo. To pomeni da lepo virtualizira linux stroje, za ostale platforme pa rabiš podporo procesorja. Zdej na pamet na vem kateri ampak novi vsi podpirajo virtualizacijo. Mal preveri. Drugač pa ja, Xen fajn dela. Namestiš si host linux ki služi le za virtualizacijo in nič drugega, potem pa veselo dodajaš navidezne stroje...

Apple ::

OK, si bom namestil CentOS 5.1.

Potem je podobno, kot bi si dal za hosta XPje in virtualiziral z VMwareom...

Hvala za info :)
LP, Apple

cryptozaver ::

Odvisno v kakšnem smislu. Svetujem da si dobro prebereš navodila. Pa CentOS 5.1 kolkor vem zahteva post install Xen-a. Maš pa ene tri rpm-je (na CD/DVD-ju) in to xen kernel programje in management konzolo.

Daedalus ::

Linux boš spravil gor bp. Sej imaš v osnovni konfiguraciji za dodajanje virtualnih mašin ene par izbir. Administriram dve Xen mašini - na eni lavfa devet strežnikov, druga je pa bolj sandbox s trenutno dvema. Nobena host mašina ne podpira VT-ja. Bi ti pa skor priporočal, da se sploh ne ukvarjaš z Xen Express, ampak lepo inštaliraš Xen kernel in ostale paketke na kaki distribuciji, ki jo uporabljaš vsak dan.


Windoze delajo pa samo na Intel/AMD VT enabled procih - razvijalci Xen-a so sicer že prej uspeli pripravit winse do delovanja, pa jim je MS hitro prepovedal distribuirat patche...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cryptozaver ::

Imam nekaj težav z resolucijo gostujočega CentOS 5.1 na prav takšnem gostitelju. Gostitelj premore ATI rage XL grafično in display ki je nastavljen na 1280x1024/16.

Gost nikakor ne pusti resolucije različne od 800x600/24 zanimivo, X umre že če samo spremenim globino na manj npr 16!!!??? V xorg.conf je kot driver privzet fbdev (/dev/fb0) - frame buffer device, ki pa nima nastavitev ki me zanimajo.

Trenutno tavam v temi, pa tudi na internetu je najti cel kup tem s podobno vsebino a seveda nobene konkretne rešitve.

Kakšna ideja?

b ::

Xen je super za virtualizirat Linux serverje (brez GUI), če pa hočeš virtualizitat Windows, ti iskreno priporočam vmware server (brezplačen). Bistveno manj zajebavanja.
Če nimaš VT podpore v procesorju, itak ne moreš naredit tega s Xenom.

Sicer pa imam 3 serverje s Xenom, laufajo pa po 5-10 virtualcev. Dela super, izjemno malo overheada zaradi virtualizacije. Windows je pa bolj tako-tako. Tudi en 2K3 server laufa nekje, ampak za tisto ne skrbim jaz, kolikor pa sem se pogovarjal je vse skupaj bolj ubogo.

Daedalus ::


Gost nikakor ne pusti resolucije različne od 800x600/24 zanimivo, X umre že če samo spremenim globino na manj npr 16!!!??? V xorg.conf je kot driver privzet fbdev (/dev/fb0) - frame buffer device, ki pa nima nastavitev ki me zanimajo.


Probaj vesa driver?

Če poganjaš domU skoz hvm, lahko probaš z opcijo stdvga=1 (google it), al pa display z vncjem pošlješ na mrežo.

Za winse pa itak vmwarez server. Xen ni lih prijazen do njih...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

cryptozaver ::

Ja vesa ponavadi dela, če nič drugega ne dela... ampak tukaj ne. Nekje sem ujel da xen emulira cirrus logic ali neki podobnega grafično kartico. Če bi blo to res, bi si OS najbrž sam privzel ta driver pa si ga ne. No res pa se zaenkrat še nisem poskušal poigrat s tem, kot tudi ne z VNC...

Virtualizacija win me pa niti ne zanima, poleg tega nimam niti procesorja ki bi podpiral full virt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687770 (5342) Blisk
»

Virtualizacija Operacijskih Sistemov

Oddelek: Operacijski sistemi
172176 (1851) jlpktnst
»

Virtualizacija - xen in vmware

Oddelek: Pomoč in nasveti
243323 (3077) Daedalus
»

Postavitev VPS serverja

Oddelek: Omrežja in internet
91444 (1153) c3p0
»

Izšel brezplačni VMware ESXi Hypervisor

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257491 (4648) BlueRunner

Več podobnih tem