» »

problem matična ali proc??

problem matična ali proc??

damjan11 ::

Prijatelj mi je danes prinesu comp z razlogom, da se sistem postavi na novo, ker je prej računalnik kar na lepem zamrzoval.:O
Prvo sem ga preizkusil in je res po cca 5 min zmrznil. Prvo sem pogledal temperature in vse je bilo pod 50c odstranil procesor in na novo nanesel termalno pastoin očistil hladilnik. Vstavim windovse (cd) in prvo formatiram particijo in naložim windowse in glej niti enkrat ne zmrzne vse gre BP??
Naložim driverje in pri nalaganju drajverjev za grafičnoATI mi zamrzne. Ne gre drugače kot hard reboth.
Poizkušam z drugimi komponentami.. menjam grafično,ram,napajalnik računalnik še kar zmrzuje. Se pravi matična ali procesor. Na matični sem pa videl 3 kondenzatorje že kar dobro napihjene in to je verjetno problem.
Sedaj pa me zanima, kako naj stestiram procesor, če je uredu? Ali pa kako naj vem, če je plošča res problem?
Se pravi, kako izločiti eno ali drugo??


Hvala za odgovore
Srečno novo leto vsem Vam in Vašim družinam
  • spremenil: damjan11 ()

Han ::

Definitivno je mama plata. Zamenjaj napihnjence, pa bo delovala kot nova, brez napak...

Shark-357 ::

Kot si že sam ugtovil je vzrok matična plošča. Menjaj kondenzatorje ali matično ploščo.

damjan11 ::

Hvala za hiter odgovor

solatko ::

Če boš menjal kondenzatorje, zamenjaj vse, ne samo tiste, ki so napihnjeni.

damjan11 ::

Ne bom mu jaz menjal, sem mu dal vse nazaj, in mu predlagal, da si naj kupi kar novo plato pa je.

solatko ::

Če so samo kondenzatorji je to nekaj eurov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173887 (2148) AtaStrumf
»

Monitor Samsung SyncMaster2232bw utripa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10890 (766) krucymucy
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517883 (6629) solatko
»

Ob sestavitvi komponent PC ne zalaufa pravilno

Oddelek: Strojna oprema
221765 (1342) jest10
»

Matična plošča in počasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
232107 (1819) markomad

Več podobnih tem