» »

TRON notebook in Netgear wireless ne dela?!

TRON notebook in Netgear wireless ne dela?!

promocija ::

Pozdrav,

Imam notebook Tron z integriranim Realtek wirelless networkom, ter router Netgear WG-614v7. Vnesel sem IP adresse, DHS, SSID,..... pa mi ne najde Windows omrežja. Inštalirano imam samo osnovno Realtek wireless network connection, nikjer ni gonilnikov za router, prav tako nimam nikjer nobene ikone v spodnejm desnem kotu, ki bi kazal signal (kot naprimer pri kolegu ki ima TP-LINK ) .... ? Žično dela brez problemov, pri wireless pa napiše brezžično omrežje ni na voljo?!
Kot da mi manjka nekaj inštalirano, ampak kaj? A da wirelless ki je v notebooku ne velja ali kako ? Imam doma tudi Sagem 802.11g cardbus WPCB-165, ki pa nevem kako delujue. Vtakneš jo v PCMIA režo (ali neko tako se ji reče :8) ), kaj pa potem ? Avtomatsko mi je ne zazna, gonilnikov zanjo pa spet nisem našel na netu.
PROSIM POMOČ !!
lp in lepe praznike.
ni podpisa

Ted ::

Priklopi se s kablom na router pa najprej preveri če maš Wi-fi na routerju sploh vklopljen.
Mah...

promocija ::

Preko kabla mi internet dela super, nobenih probloemov, tudi wireless mam naštiman, geslo, ssid, WEP kodiranje oz. tudi brez njega, .....ampak meni še vedno ne najde brezžičnega omrežja ?!
A ta wireless v računačniku deluje v redu ? Inštaliran kot oprema je, in to je to !?

LP
ni podpisa

Gwanaroth ::

Večina notebookov ima gumb za vklop wifi antene. Poglej, ali imaš tudi ti ta gumb in če ga imaš, ga vklopi.
Lights often keep secret hypnosis..

[SkA] ::

Poizkusi lepo po korakih. Na wireless routerju lepo izklopi kakršno koli enkripcijo in daj na open network. Preveri tudi, da tvoj AP oddaja SSID.
Pa poizkusi najprej to najti na notebooku (pa ne tako da na roke vnašaš notri SSID in vse ampak lepo poišči omrežja v dometu). Ko ti bo "open/ unsecure" networking zalaufal pa vklopi enkripcijo in gruntaj dalje. :)

promocija ::

"Preveri tudi, da tvoj AP oddaja SSID." Kaj to pomeni oz. kako to preverim ? :8)
lp
ni podpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416732 (14226) Vanadium
»

PC ne najde wirelessa

Oddelek: Pomoč in nasveti
5780 (656) amigo_no1
»

WiFi - IBM ne najde SSID, ki oddaja

Oddelek: Omrežja in internet
132968 (2679) johanblond
»

Težave z inštaliranjem Linksys-a WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
291608 (1283) Tilen
»

Wifi in prijavljanje v winXP

Oddelek: Omrežja in internet
231981 (1653) bluefish

Več podobnih tem