» »

Haier firma

Haier firma

Volk| ::

za praznike mi crkuje hladilnik...grrr.
Gledam malo na netu...sem najdo TOLE vendar ne vem kaka firma je to. Sicer pise da je neka vodilna toda prvic slisim za njo(mogoce za to ker je cez luzo)
Pa nikjer ni podatka o glasnosti...na uradni strani niti nimajo tega modela. Poraba energije je glede na Zanussi, Gorenje,..., malo vecja, je pa lep in pa cena je nizka. Garancije imajo nasi izdelki 5 let tale ima samo 2 leti.

Mogoce je napacni forum, toda jutri moram it v nabavo..tak da se priporocam za nasvet glede te firme ce ima kdo kake izkusnje.
Hvala
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Calligulla ::

To je kitajska firma in to zelo velika in kvalitetna. Dela pa vse-mobitele, klime, hladilnike, TVje, plazme, racunalnike, .... ni da ni.

Skratka so na nivoju in nimas nekih posebnih razlogov za skrb.

-mihaaa- ::

glede na to da je vmes 6 let ima verjetno vec ljudi izkusnje,... (zato obujam staro temo)

skratka Haier hladilniki, cenovno so ugodni, ko pa gledam po googlu pa kar dosti pritozb, tezav najdem (glede kvalitete in servisov), v tej temi ga Calligulla hvali, zanima me ce lahko kdo poda kakrsno koli izkusnjo s Haier hladilnikom, se nakup splaca, ali je pac poceni roba ki hitro gre?
hvala

RejZoR ::

Mene bolj zanima kaj klikne v glavah ljudi, da se namesto preizkušenih znamk odločijo za eno, ki jo večina še nikoli ni slišala (Haier recimo)? Sploh naš konec sveta, kjer recimo Beko vlada kot pregovorno ugodna in kvalitetna znamka.

Sej ne rečem, včasih se ti lahko userje in kupiš kaj dobrega ampak redki grejo tko na slepo kupovat nekaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-mihaaa- ::

ok, sicer ne vem kaj to off topic filozofiranje pripomore h odgovoru na vprasanje ampak vseeno,... naceloma sem mnenja da se kupuje preizkusene znamke, ki pa seveda stanejo precej vec, dodatno se kdaj lahko doseze precej bolj ugodne cene od ze ugodnih cen in ce dobis od ljudi pozitiven feedback (kar je namen te teme oz mojega vprasanja) zakaj pa ne...

shadeX ::

Sej ne rečem, včasih se ti lahko userje in kupiš kaj dobrega ampak redki grejo tko na slepo kupovat nekaj.


Jah, dobra cena je predvsem razlog za tole. Recimo ti dam primer. Imamo pralni stroj od whirpoola ma nismo zadovoljni z njim. Stalno se neki kvari.
Naš naslednji bo sigurno Beko. Zakaj?

- Cenovno ugoden
- 5 let garancije

Za tistih 200 eur ki jih bom dal za pralni stroj, si bom lahko 5 let praskal jajčka. 5 let imam zagotovljeno delovanje pralnega stroja. Leva znamka, gor ali dol.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Mene bolj zanima kaj klikne v glavah ljudi, da se namesto preizkušenih znamk odločijo za eno, ki jo večina še nikoli ni slišala (Haier recimo)? Sploh naš konec sveta, kjer recimo Beko vlada kot pregovorno ugodna in kvalitetna znamka.

Sej ne rečem, včasih se ti lahko userje in kupiš kaj dobrega ampak redki grejo tko na slepo kupovat nekaj.


Če pač nisi tipičen zplankan slovenček, ki tripa na značko na vsaki stvari od gat naprejj zelo enostavno. Globalizacija je prinesla globalni trg in če neka znamka v sloveniji ni v ospredju ne pomeni, da gre za noname crap robo.

Ravno zato imamo forume, da se izmenja mnenja. Konkretne znamke ne poznam, samo če je na splošno negativna klima okoli nje potem je dvakrat za razmislit kako in kaj. Treba pa seveda upoštevat, da mnenje večkrat napipše nekdo ,ki je nezadovoljen z izdelkom kot nekdo, ki je.

Sam sem recimo tako kupil hladilnik Ariston. Pred tem o njih nisem vedel nič razen da delajo bojlerje. Pri nakupu hladilnika sem napram primerljivim modelom Bosh ali gorenje prihranil cc 500EUR. Po treh letih mi ni žal. Enako lahko rečem za Beko pralni stroj. Tkrat za znamko bog isus še ni slišal, pa že pet let praktično dnevno pere.

predvsme pa tudi pri prepoznanih blagovnik znamkah ime ni nikakršno jamstvo, da bo z izdelkom vse v redu. Sploh ker pogosto vse razen značke izdelajo isti kitajčki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

-mihaaa- ::

..se strinjam z zgodnjima dvema... sam kaj pa HAIER, a ima kdo izkusnje :D :D prav s to doticno firmo?

ahac ::

namesto preizkušenih znamk odločijo za eno, ki jo večina še nikoli ni slišala (Haier recimo)

Hm... Haier se prodaja v Aziji, ZDA, Evropi,... Jaz mislm, da je dost več ljudi slišalo za njih kot npr. za Gorenje.

naš konec sveta, kjer recimo Beko vlada

Beko vlada od kdaj? V SFRJ ni vladal. Nekdo ga je torej moral prvi kupit preden je začel vladat.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

RejZoR ::

Dvomim, da jih je več slišal za Haier, ker sem za to firmo prvič slišal par let nazaj ko je sodelavec vzel njihov LCD (čeprav spet ne vem kje je izmed vseh odličnih Philipsov, LG-jev in Samsungov našel ravno to znamko). Razen tega da je bil poceni mi ni bil nič posebnega. Pač "some product".

Če je firma velika to nič ne pomeni, kitajska je kot svoj mali svet v eni državi in če firma uspe tam je enako kot bi bila globalna firma. Je pa tko da večina kitajskih firm nima čist razčiščenih določenih stvari, sploh pa jim ni razumljiva designerska plat. Kar je nasplošno problem azijskih firm. Sicer so izjeme in stanje se počasi spreminja ampak pri večini pa lahko takoj ugotoviš da gre za kitajsko firmo že samo s pogledom na napravo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Šimpanz ::

Pri hladilniku bi mene najbolj zanimala garancija, ker ni bolj zagamane stvari, kot če ti hladilnik (z zmrzovalnikom)crkne serviser pa pride čez dva tedna. Kolega je enkrat kupil en pralni stroj neznane firme uvoznik je čez leto dni propadel on pa je ostal brez rezervnih delov.

Alamar ::

Meni se ne zdijo posebej cenejši od ostalih kao manj znanih znamk. Vzemi hladilnik, ki ima pet let garancije, da imaš mir nekaj časa.
Edini potencialni problem, ki ga vidim pri Haier, je servis, ki je ex Vicoma. Ti pa niso bili posebej znani, kot dober servis.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Dvomim, da jih je več slišal za Haier, ker sem za to firmo prvič slišal par let nazaj ko je sodelavec vzel njihov LCD (čeprav spet ne vem kje je izmed vseh odličnih Philipsov, LG-jev in Samsungov našel ravno to znamko). Razen tega da je bil poceni mi ni bil nič posebnega. Pač "some product".

Če je firma velika to nič ne pomeni, kitajska je kot svoj mali svet v eni državi in če firma uspe tam je enako kot bi bila globalna firma. Je pa tko da večina kitajskih firm nima čist razčiščenih določenih stvari, sploh pa jim ni razumljiva designerska plat. Kar je nasplošno problem azijskih firm. Sicer so izjeme in stanje se počasi spreminja ampak pri večini pa lahko takoj ugotoviš da gre za kitajsko firmo že samo s pogledom na napravo.


In kaj je bilo na njemu slabšega od dražjih Philipsov, Lgjev in Samsugov?

Vajenc ::

St235 je izjavil:


In kaj je bilo na njemu slabšega od dražjih Philipsov, Lgjev in Samsugov?

Težko je slabši od Philipsa :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

RejZoR ::

Ja itaq, to bo to...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dork_ ::

Imam hladilnik cca 5 let. Deluje bp, če bi kupoval bi se se enkrat enako odločil.

-mihaaa- ::

hvala za mnenje,,.. sploh dork-u :)

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

Mene bolj zanima kaj klikne v glavah ljudi, da se namesto preizkušenih znamk odločijo za eno, ki jo večina še nikoli ni slišala (Haier recimo)? Sploh naš konec sveta, kjer recimo Beko vlada kot pregovorno ugodna in kvalitetna znamka.

Sej ne rečem, včasih se ti lahko userje in kupiš kaj dobrega ampak redki grejo tko na slepo kupovat nekaj.

Pojem "preizkušena firma" je zgodovina...passe. Ko sem zvedel, da Boscheve vrtalnike delajo Kitajci, mi je to postalo jasno, še bolj pa pri obisku serviserja, ki mi je pokazal, kako izgledajo kao moderni konektorji na Candy pralnem stroju. Kot bi se otroci špilali, brez uvodnic, kar direkt kabel na kovinski priklop. In to pri tresljajih, ki se pojavljajo pri pralnem stroju....potem pa zadeva crkne dva meseca po izteku garancijske dobe....no, ko me je "preizkušena firma" totalno razočarala, sem šel v raziskovanje in ugotovil, da je trenutno najboljši pralni stroj Samsungov...ki pere s peno, ne z vodo. In dejansko je perilo neprimerno mehkejše.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Ja itaq, to bo to...


še vedno čakam utemeljitev v čem je tvoj sodelavec tako brcnil v meglo, ko je kupil cenejši monitor.

mtjz33 ::

Imam možnost ugodnega nakupa telefona te znamke. Ima kdo kakšno izkušnjo, predvsem me zanimajo seveda slabe strani. hvala

Smrekar1 ::

mtjz33 je izjavil:

Imam možnost ugodnega nakupa telefona te znamke. Ima kdo kakšno izkušnjo, predvsem me zanimajo seveda slabe strani. hvala


Haier je v lasti kitajske vojske, govori se, da imajo gor prece vohunskega programja. Če te to moti se jih izogibaj kot hudič križa.

sandmodnigga ::

Cisco ima pa svoj malware (US of A). Pa kopica drugih proameriških firm.Your point? Razlika nastane potem edino v tem, da recimo tričrkovna US agencija pošilja tvoje podatke vsem drugim proameriškim agencijam (kitajska excluded), kitajci pa imajo samo za svojo rabo (tale firma in nje partnerji).
Also Google zbira tvoje podatke, MS in njegovi Windows 10 tudi, Ubuntu tudi. Ni zdaj tu nek kitajc ena črna ovčka. Čas je, da si tole fobijo pred azijci zbijete iz glave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930125 (24647) anjabebler
»

Kdaj bo prevladala "no-name" tehnika

Oddelek: Problemi človeštva
244265 (3061) energetik
»

So Candy dobri pralni stroji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5127906 (16136) Hanzi77
»

Bosch najslabši gospodinjski aparati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323183 (20279) Nummy
»

Pokvarjen 5 let star boschov pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5918702 (17612) Vajenc

Več podobnih tem