» »

XP in firewall

XP in firewall

DanKick ::

Pripravljam se na ADSL in bom uporabljal priloženi firewall v Win XP-jih.
Zanima me, kako je z odpiranjem portov in ostalih stvari pri, recimo, igranju nalinijskih iger, uporabo raznih programov, ki potrebujejo dostop do mojega računalnika, itd.

Kako stvar deluje v praksi (je potrebno ročno odpiranje portov) ?

rc-car ::

V teh primerih je najlažje, če firewall začasno izključiš.. Samo ne pozabi ga nazaj vklopiti :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Simko ::

Pa je ta firewall zanesljiv?

rc-car ::

Ne najbolj ;)

Samo vsi ostali ti lahko povzročajo težave.. Meni je Zone Alarm enkrat usul winse.. :\\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

DanKick ::

Gotovo obstaja bolj praktičen način kot izklop firewall-a. Ne verjamem, da folk izklaplja firewall za vsak tak primer.

Na Microsoft-ovi strani obstaja nekaj primerov, katere porte je potrebno odpreti za igranje določene igre. Kje te številke portov dobiti za posamezne igre (ali druge aplikacije), nimam pojma.

l33t ::

Za Firewall v Win XP ne valja ništa! Jezst uporablam Tiny Personal Firewall (Kupljen ne freeware) pa je zakon!>:D >:D >:D

Highlag ::

Požarni zid vgrajen v XP-je blokira samo pakete ki prihajajo v PC!

Vsi ostali paketi niso blokirani. Tako naprimer Media-player 7 čim vstaviš CD z muziko posreduje podatke o CD-ju Microsoftu.

Takšne in podobne zadeve lahko ustaviš le z kakim Neodvisnim požarnim zidom ala Tiny Personal firewall, Zone Alarm, ki sta bdw še zastonj.

Drugače pa z požrnim zidom vgrajenim v XP nisem imel težav pri igranju TFC. Pa tudi na testu pri Shields-up se je odrezal ok.

V kolikor boš nabavil drug program glej, da boš servis za interni požrni zid ugasnil

andrej ::

vgrajeni firewall, ze valja, se posebej za navadne uporabnike. Za tiste, ki se pa malo bolj spoznajo in hocejo malo bolj fancy zadevo pa res ni.

Uporabnik ::

tiny ni več
zdej je kerio.com

DanKick ::

O.K., vse lepo in prav, me pa še vedno zanima,če je potrebno odpiranje določenih portov pri posameznih programih (Zone, Tiny,...), oz. ali ti programi sami odpirajo potrebne porte, jasno z dovoljenjem uporabnika.
Prosim, če mi lahko na kratko opišete vašo praktično uporabo posameznih firewall-ov.

Hvala.

globoko grlo ::

za tinija ne vem, pr ZA pa določaš dostop programu in ne odpiraš nobeih portov in to je to

lp

sicer pa sam probej pa boš vidu kaj ti najbolj odgovarja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130127 (19614) Qushaak
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292078 (1546) Jst
»

preprost in dober firewall?

Oddelek: Programska oprema
111271 (1113) sash
»

ADSL in mIRC

Oddelek: Pomoč in nasveti
12936 (726) |GrEgOr|
»

XP Firewall konfiguracija

Oddelek: Operacijski sistemi
161213 (1031) andrej

Več podobnih tem