» »

Canon MP520 problem

Canon MP520 problem

dondevil ::

Pozdravljeni!

Imam problem z novo multifunkcijsko napravo Canon MP520. Vedno ko računalnik resetiram ali vklopim, in potem hočem tiskat oz. skenirat mi na ekranu pokaže sporočilo da programska oprema za napravo ni naložena na računalniku. Skenirat in tiskat mi noče. sem že na novo naložil vse, je delalo vendar ko sem računalnik resetiral se je ponovno pojavil problem. Ali mogoče ve kdo kaj naj naredim?

Hvala že v naprej za vašo pomoč!

dondevil ::

noben neč ne ve?

dondevil ::

hvala za pomoč..

ripmork ::

imaš težave tudi nasplošno z usb napravami, ali le pri tem tiskalniku?
morebiti se gonilniki kaj tepejo, poskusi sprva tiskati/ skenirati brez uradnih gonilnikov - direkt preko windows vmesnika z default gonilniki ki ti jih namesti jo Windowsi, ali pa poskusi naložit novejše driverje, just might work.

PS. sam sem imel uber težave z MP500 (mi sken ni hotel delati - mi je vrglo nek error ven), težave nisem odpravil kljub temu da sem preizkusil vse možno, od štelanja BIOSa, do reinstalla gonilnikov pa na koncu formata sistema, ko pa sem zadevo priključil na nov računalnik zadeva laufa brez problema.

dondevil ::

ja sej zdaj nekako sem tiskanje uredil, probleme imam sam še s skeniranjem.. driverje sem tud use možne naložu pa use.. sej ko inštaliram s cd-ja mi dela tud scaner sam ko resetiram računalnik pa ne več:(

kao da driverji niso naloženi.. mi vrže error..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dondevil ()

dondevil ::

Pozdravljeni!

Imam problem z novo multifunkcijsko napravo Canon MP520. Vedno ko računalnik resetiram ali vklopim, in potem hočem tiskat oz. skenirat mi na ekranu pokaže sporočilo da programska oprema za napravo ni naložena na računalniku. Skenirat in tiskat mi noče. sem že na novo naložil vse, je delalo vendar ko sem računalnik resetiral se je ponovno pojavil problem. Ali mogoče ve kdo kaj naj naredim?

Hvala že v naprej za vašo pomoč!

Duhec ::

Problem je po vsej verjetnosti v napačnem vrstnem redu inštalacije multipraktika.
Izbriši vse gonilnike in programje od Canona za MP520.(Canon toolbox, PageManager/OmnipageSE, Twain..., če obstaja).
Restartaj mašino in fizično iztakni USB kabel !!!
Poženi namestitveni Canon cd in inštaliraj vse po vrsti dokler te prijazno ne obvesti, da vtakni USB kabel v računalnik in vklopi Canon MP520. Nato sistem najde novo napravo in nadaljuje z inštalacijo.
Če narediš izven tega postopka in imaš USB Canon napravo že priklopljeno med inštalacijo se programje ne inštalira pravilno.
Poročaj.

dondevil ::

zbrisal vse in inštaliral še enkrat.. in je delalo.. dokler nism računalnika resetiral..

happyme ::

Poglej ali imaš slučajno inštaliran kakšen program, ki ti kakorkoli stika po registru v ozadju. Imel sem pa tudi sam problem z enim skenerjem od canona in sem moral nekaj vpisat v Environment Variables. Sam ne vem kaj točno. Potem je pa delalo.
Poglej še malo z googlom po kakšnih tujih forumih.

dondevil ::

Ja pod katero spremenljivko okolja je treba to spreminjat ker ne bi rad preveč tam šlatal.. ni zdravo..

dondevil ::

nihče ne ve?

Duhec ::

Kaj imaš kak antivirusni ali antispam program tolk agresivno naštiman, da se nič ne zapiše v register ?

overdovs ::

js mam problem..skerniram lohk ne morem pa printat..
wedno mi napiše
operation could not be completed. the print spooler service is not running..
sem zbrisu ga iz pc-ja sam mi ni ceuga..ki me zajebava ta printer spooler..če hočem inštalirat pa tudi to me zajbava..

Duhec ::

Ja poglej, če ti servis "Print Spooler" sploh laufa (Pogledaš v Computer Managementu, pod Storitve)! Pri "Stanju" ti mora pisat "Začeto" !
Editiraj ta servis (desni klik in Properties) in v Lastnostih poglej pot, če je pravilna:
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
Če je kaka druga pot potem preveri računalnik proti kakemu zajedalcu (spyware, adware, virusi....)
Po vsej verjetnosti bo to slednje.
Lahko prekopiraš spoolsv.exe z novo kopijo, ki se nahaja navadno na:
C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386
Poročaj !

overdovs ::

ej duhec hvala..
sam sm šou pod run in napisu msconfig in sm uklopu pri services..ki sm ga po pomoti zapru..
useno mi me spounu kaj je narobe in hvala ti..
pijačo maš v dober..
kar se pa tiče tega printera..je zakon..canon pixma mp520..
sm jih že praj neki menjau lexmarke pa to..sam canon je najbolši..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overdovs ()

overdovs ::

čau..zopet pišem..pred kratkim sm pisau da mi noče printat..sm meu sklopljen print spooler..zdei pa mi noče skenirat..bi mi lohk gdo powedu kaj bi lohk blo..cedeja pa mi noče zagnat..od printerja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overdovs ()

Duhec ::

Daj najprej povej, če si sploh kdaj in če si uspel naložit ta cd in programsko opremo, ki pride zraven ? Kak Toolbox je najbolj simpl stvar iz katere nardiš vse z enim klikom.
Če nisi, potem nimaš Twain furmana brez katerega ne bo šlo.
Na Canon strani imaš gonilnike (MP Drivers)za tvoj model in si jih inštaliraj, a ne ?

overdovs ::

duhec..problem je v tem..dam bilo kateri cd not od muske do filmou in wsega mi odpre..dam od canona ki so gor driverji pa to..pa mi ga zazna sam piše da je prazen..

Duhec ::

Groza. Ostaja ti najtežja varianta, to je prenos gonilnikov iz Canonove strani.

overdovs ::

sem jih..sam da kupim črno kartušo in bom probau..ki zdei ko ga upalim mi kaže da je kartuša prazna..a skenirat še wedno ne morem..
uno iz cd-ja pa sm že 1x inštalirau pa sm wse zbrisu dau unistall in zdei ki hočem še 1x pa mi ne zazna datotek na cd-ju..
mp drivers 1.0. sm pobrau inštelirau.printat mi hoče sam ni barve ki wse nardi..sam skenirat mi pa noče še wedno..
duhec pomagau si mi da sm saj zrihtu print zdei pa sken jebe ne..hehe..

ewo printer dela 100%..sam skenirat mi noče..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overdovs ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP tiskalnik v mreži, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
132302 (2129) Enterprise
»

Katero multifunkcijsko napravo - cca. 100 eu ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517339 (6053) 5er13
»

Tiskalnik

Oddelek: Loža
161437 (1272) LordTado
»

Multifunkcijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
455338 (4046) BCSman
»

Printer rabi 100 let, da stvar naprinta

Oddelek: Pomoč in nasveti
101339 (1120) Matthew

Več podobnih tem