» »

Dlančnik

Dlančnik

sony ::

Ravno kupujem dlančnik, pa me nekaj zanima.
Imajo vsi dlančniki "vgrajeno" tisto funkcijo, ki iz naše čačke pretvarja v pravi text?

nojus ::

v win_ce da, za ostale pa ne vem.

Jux ::

v winCE mas opcijo malo tipkovnico ali pa prepoznavanje znakov, medtem ko pa imas na Palmih zgolj prepoznavanje njihovih specialnih znakov (ki se malo razlikujejo od standardnih), vendar je zato tezje zaj.

Glede palma pa takole. Ce ves zakaj ga bos uporabljal, ga kupi, drugace je pa to samo draga igraca. Sam imam doma iPaq H3630 pa ga na dan uporabljam zgolj 10 minut, za kar je 100k sit kolikor stane cisto prevec. Je ze res da lahko beres novice, gledas divxe, poslusas mp3je, vendar je njegova prava uporabnos v resnici zgolj dober koledar in seznam stikov. Pa znanstveni kaklukator za med testi.
Sam vem da si zadeve ki stane vec kot 100k sit nebi kupil (to sem dobil na posojo in jo uporabljam kaksne 3 mesece).
Kupi si enga barvnega palma ki je bolj low-end, recimo m130, ki mora biti razsirljiv - MMC SmartMedia,... oz se bolje je da pocakas se kaksne pol leta da pride ven PalmOS 5.0, ki bo mel malo boljso podporo mp3jem in podobno, ker je trenutno Palm res slabo mulitmedijsko pripravljen.

Fino premisli za kaj ga bos uporabljal in ali se ti ne splaca nasparat se kaksnega cukca in si kupit en pravi notebook ki je milionkrat bolj uporaben.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Highlag ::

Ja resno premisli za kaj ga misliš imeti, pol pa to tu objavi. Bomo lažje svetovali.

Drugače pa jaz mam Palma III z 2 mega rama :\\ , pa mi popolnoma zadošča. Kontakti, urnik, naloge, beležnica , ene dva extra programčka pa še kaka igrica :D mi popolnoma zadošča.

Je baterije cca 2 na 3 mesece. Edino za čšž je bi moral kupit podporo, sam sem se že brez navadil tud brez bit:D

andrej ::

iPaq-i so res high-end dlancniki, ampak so res svinsko dragi. :'(

Jaz sem ravno zdaj nabavo Casio BE-300 za piclih 100 USD:D
poglej sem. Sicer se je potrebno narocit za 12 mesecev, ampak to je se vedno bistveno manj kot bi pri nas dal za njega. Pri nas bi oderuhi radi skoraj 100 k SIT;((

ToniT ::

Že nekaj let uporabljam Everex stylus-a z WinCE 2.0. Za prepoznavanje pisave uporabljam Calligrapher, ker zelo dobro pretvarja moj rokopis v tekst. Sicer ne pozna naših znakov, vendar je zanesljivost prevagala. Drugače ga pa uporabljam za organizacijo dela in vpisovanje sestankov, sinhroniziranega imam z dvema računalnikoma (doma in v službi).
Seveda prenašam tudi strani z interneta, čeprav moram reči, da je tega zdaj malo manj, odkar je AvantGo začel zaračunavati kanale. (Če čakaš kje v vrsti, zadeva pride zelo prav.)
160 kSit za dlančnik?
Što je mnogo, mnogo je.
Casio mi ni všeč, ker ima svoj OS, nekako sem se navadil na Windowse. Pa tudi Excelove razpredelnice imam gor.
Moram reči, da bi danes zelo težko funkcioniral brez tega.

andrej ::

Ta Casio ima navadne CE gori, samo user interface imajo nek svoj bedni. So pa napovedali, da bodo dali ta mesec ven nadgradnjo za ce .net brez njihovega interfaca za $29 tak da to ni problem.:D

belegthond ::

jz sm pa glih kar dobo ta dlancnik pa se mi noce povezat z pcjem. mam kabel in vse samo se noce povezat! kam sploh morm kabl vtaknt? v kiblo na una dva prklucka k sta nad prkljuckema za mikrofon pa zvocnike? al tja k se enkran prklop? a mogoce zarad xpejev ne dela?

Zgodovina sprememb…

roli ::

Živjo!
Sam imam dlančnik palm zire,ki košta 23.000SIT
pa je čist vredu par igrc koledar budilka...
men se zdi čist vredu in pr reviji monitor so ga
zelo pohvalil res da ima le 2MB pomnilnika 16mhz procesor
in ponljivo baterijo..ga pa vseeno priporočam.
Sicer pa vsi palmi imajo zaslonsko tipkovnico in
prepoznavanje pisave,ki je čist podobna navadnim črkam
za č,ž,š pa imaš program piloc,ki ga dobiš na strani
www.chs.si.
pa pa!:D
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

jamiroq ::

kaj ko bi še napisal, da tale zire nima osvetlitve ekrana in da je po zmogljivosti enak prastaremu Palmu III (ki ga, sicer rabljenega, dobiš za drobiž)? ;)

iskra ::

Tle opažam, da se zbira sama dlančniška smetana :D Povejte mi, kako je z branjem velikih wordovih in excelovih dokumentov in slik v njih - konkretno me to zanima zaradi plonkanja >:D

Nekaj mesecev nazaj sem nekje videl dlančnik (sicer zelo visokega $ razreda) z vgrajeno podporo za word in excel ...
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Yohan del Sud ::

Če je enostavna datoteka to gre brez problema. Če so noter slike in makroji pa ja ali pa ne...

iskra ::

Makrojev ni. Samo .emf in .wmf slike. Datoteka je cca 3MB velika in ima 60 strani :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904988 (4180) Caligula
»

dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
61395 (1335) R0K
»

Nakup dlančnika

Oddelek: Kaj kupiti
111297 (1141) SkIDiver
»

Palm/iPaq/KajJestVem/

Oddelek: Kaj kupiti
91315 (1158) Ziga Dolhar

Več podobnih tem