» »

Windows 95 emulacija na Windows Mobile

Windows 95 emulacija na Windows Mobile

RazzorX ::

Kot že v naslovu piše, mi je uspela emulacija Windows 95 na telefonu Samsung Omnia z operacijskim sistemom Windows Mobile. Nekako mi največje probleme zaenkrat delata miška, katere še ne morem premikati (upam, da mi bo uspelo naštimati, da se jo bo dalo premikati) in pa tale virtual display mi ni čisto nič všeč, saj moraš nastaviti večjo resolucijo, kot je dejanska od telefona in se potem pomikati s puščicami od programa po virtualnem zaslnou. Zaenkrat sem emulacijo le sprobal in dela, pride v OS, zaženem My Computer, Control Panel in ostale programe, delajo BP. Ni to neka ogromna hitrost, vendar dela. Je pa to bolj za zabavo, kot kaj resnega, da vidimo le če dela.


Slike in video pridejo jutri. =)

RazzorX ::

Kot sem rekel je tukaj video, slik ni, je video zadosti:

KoMar- ::

Lepo. Vendar nas žal ni veliko, ki cenimo take dosežke :D

RazzorX ::

Vidim, saj prihaja kmalu nov projekt, bolj računalniški, vas bo bolj zanimal. =)

krneki0001 ::

To sem jaz na ipaq-u HX4700 že kako leto nazaj opisoval. Ni problema to narest, pa da dela, samo nekak se ne splača, ker so windows mobile 6.5 naprednješi v vseh pogledih od win95.

Razen, če boš aplikacije za win95 laufal. Vendar imaš za windows mobile skoraj vse kar je za win95. (celo quake lahko špilaš na windows mobile, če imaš seveda 3d pospeševalnik (kr nekaj ipaq-ov ga ima)).

Kateri dos si uporabil za inštalacijo? kok si določil rama za emulacijo i386 procesorja? Katero emulacijo proca si uporabil? Ali si dodal tudi emulacijo za koprocesor?

RazzorX ::

Ja, ni to neka znanost za naredit, le bolj kot zanimivost, da se da tudi na procesorju, ki NE temelji na x86 strukturi laufat OS, ki pa uporablja to strukturo in podobno.

Ne ni uporabno, kot sem rekel je le za ugotavljanje, kaj vse zmorejo današnje napravice.

Nisem uporabil DOS-a, kot lahko vidiš je laufano preko Bosch Emulatorja. Hja za tale prikaz nisem nekaj posebej naštimoval nastavitev, drugače pa ne bom tukaj našteval vseh nastavitev, uglavnem v tem Bosch emulatorju imaš res lahko veliko nastavitev za ogromno stvari, pač so pod ciframi, katere vtipkaš in ti odpre nastavitve.

krneki0001 ::

Jaz sem to naredil z dos emulacijo, vzel sem 486dx50 emulacijo procesorja, emulacijo koprocesorja 486, dodelil 36mb rama dos emulaciji in zadevo postavil. Prvo dos in windows 3.11, potem pa čez inštaliral windows 95(upgrade).
Zanimivo je to, da zadeva kar funkcionira brez problemov, pa še zelo hitro dela (res je pa v mojem dlančniku 32 biten 624MHz procesor, navit na 718MHz).

Drugače pa se da uporabljat te dlančnike tudi kot radar. Si to že probal. S programčkom oddajaš signal v določeni frekvenci in mikrofon lovi odboj nazaj.
Full huda zadeva, ko recimo postaviš pred dlančnik en stol in se igraš s tem, pa ti ga potem po odboju zvoka nariše na ekran. Sicer počasi izrisuje, vendar končna slika je zanimiva.
Probaj enkrat - za igrat se odlična zadeva.

A quake za dlančnike si že probal igrat na omnii? Naj bi deloval celo quake 3 na teh naših novejših dlančnikih. Je na netu, pa si ga lahko potegneš dol in si ga postaviš na dlančnik. Išči pa quake for windows mobile.

Pa fallout 1 imaš tudi za dlančnike, pa NFS tudi dela.

Doma trenutno delam na mašini 500MHz (p3-500 in 256mb rama), ker sem mašino prodal in čakam i7, tako da je u bistvu dlančnik hitrejši od te mašine.

RazzorX ::

Hja, jaz sem imel v prvem poskusu dodeljenega le 12MB RAM-a in je bila hitrost res slaba, z več RAM-a se hitrost kar izboljša. Imam tudi 624MHz CPU, vendar pa ga navil nisem, ne najdem nikjer nobenega pametnega orodja za omnio navijat =).

Ne, za radar pa res še nisem slišal. Kakšen link bi prosil? Sliši se zelo zanimivo.

Quake sem probaval, pa mi nobena ni delala, bom pa seveda še sprobal malo. NFS mi dela bolj slabo no, ta omnia nima nobenega 3D pospeševalnika, no naj bi imela neki Intel XScale, ampak naj ne bi imel podpore s strani driverjev in zatorej ne dela 3D nekaj lepo.

hojnikb ::

Jaz sem to naredil z dos emulacijo, vzel sem 486dx50 emulacijo procesorja, emulacijo koprocesorja 486, dodelil 36mb rama dos emulaciji in zadevo postavil. Prvo dos in windows 3.11, potem pa čez inštaliral windows 95(upgrade).
Zanimivo je to, da zadeva kar funkcionira brez problemov, pa še zelo hitro dela (res je pa v mojem dlančniku 32 biten 624MHz procesor, navit na 718MHz).

Drugače pa se da uporabljat te dlančnike tudi kot radar. Si to že probal. S programčkom oddajaš signal v določeni frekvenci in mikrofon lovi odboj nazaj.
Full huda zadeva, ko recimo postaviš pred dlančnik en stol in se igraš s tem, pa ti ga potem po odboju zvoka nariše na ekran. Sicer počasi izrisuje, vendar končna slika je zanimiva.
Probaj enkrat - za igrat se odlična zadeva.


A quake za dlančnike si že probal igrat na omnii? Naj bi deloval celo quake 3 na teh naših novejših dlančnikih. Je na netu, pa si ga lahko potegneš dol in si ga postaviš na dlančnik. Išči pa quake for windows mobile.

Pa fallout 1 imaš tudi za dlančnike, pa NFS tudi dela.

Doma trenutno delam na mašini 500MHz (p3-500 in 256mb rama), ker sem mašino prodal in čakam i7, tako da je u bistvu dlančnik hitrejši od te mašine.


Kak se pa reče temu programčku ? al morš met še kej posebi opreme ?

P.S ma p3 je še vseen hitrejša od kakega dlančnika (sam dolg pa ne bo tak, sploh z temi 1ghz+ snapdragoni ...)

Windows 95 tud recimo dela (sicer zelo počas) na PSP kozoli,ko ma 333Mhz MIPS proc pa 64mb rama.Sam je pa mal problematično ker ni tipkovnice ... :))

Pa še na Symmbianu naj bi delal (na kakem bolšem telefonu).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

po mipsih je 624MHz xscale procesor na stopnji pentiuma 3 900MHz, tako da procesorske moči je dovolj.

U bistvu ni ravno radar, deluje kot sonar, torej piskne z zvokom in potem lovi odboj. To je pa tale free programček
http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow...

Lahko bi kako temo samo o dlančnikih odprli, pa malo o njih pisali. Recimo nove verzije romov, free programi, ki nam pridejo prav, kalkulatorji za windows mobile (uporabno za na faks, ko si narišeš graf in lahko odčitaš ničle pa maximume in minimume iz grafa) pa podobno.

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Hvala za link, bom sprobal.

Nimam nič proti novi temi, namenjeni za dlančnike o programski opremi za njih in ostalo, se najdejo zanimive stvari.

krneki0001 ::

Evo na dlančnik mi je uspelo spravit ruby. Zdej lahko delam programe v editorju in potem direktno sprobavam v dosboxu.

win64 ::

@nebivedu: A veš, da ti primerjanje procesorjev iz različnih arhitektur(CISC,RISC) ne prinese nobenih uporabnih rezultatov(lahko primerjaš 1:1 vendar izpadeš idiot)

Sicer pa mi je Win95 uspelo namestiti(preko dosbox) na pocket loox 720(Xscale 512Mhz, 256MB RAM) in ni kaj preveč uporabno, razen za se kazat :)

krneki0001 ::

seveda da ne prinese taka primerjava nobenih rezultatov. Vendar po mipsih sta si blizu.

Drugače pa zadnja izdaja alkorjevega roma za hx4700 deluje perfektno in lahko recimo naenkrat gledam film v tcm playerju, v ozadju pa poslušam muziko preko media playerja. Da bi to naredil na prenosniku z 256mb rama in p3-500 in celo 100mbit mrežno, mi na misel ne pride, ker še novic na 24ur.com ne morem pogledat v realtime. Poslušam zvok od novic, ki teče gladko, filmček v ozadju pa pokaže vsake 5 sekund en frame. Na dlančniku pa recimo brez problemov gledam 24ur.com novice in v ozadju teče muzika, pa resolucija na dlančniku je 480x640, tako da je zelo lepa in čista slika.
Tok o tem kok je že ta dlančnik zmožen.

hojnikb ::

Hvala za link, bom sprobal.

Nimam nič proti novi temi, namenjeni za dlančnike o programski opremi za njih in ostalo, se najdejo zanimive stvari.

+1
#brezpodpisa

RazzorX ::

Sprobal sem tale SonarCE, vendar sem mislil, da je to kaj boljšega, namreč ne pokaže nič konkretno tako kot je. =)

krneki0001 ::

Moraš malo štelat frekvence in frekvenčno območje, pa potem kaže drugačne slike, če samo tisto defolt spustiš, potem samo čudne odboje riše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dlančnik za terenski zajem podatkov

Oddelek: Kaj kupiti
5960 (874) darkolord
»

Dlančnik + GPS

Oddelek: Kaj kupiti
203357 (2863) krneki0001
»

[kaj pa dlančniki?] heh, začetniška

Oddelek: Programiranje
101486 (1486) Beezgetz

Izdelava malo drugačnega kalkulatorja,..

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
171048 (1048) madviper
»

3D na dlančnikih

Oddelek: Novice / Windows Mobile
124739 (4074) BoBi

Več podobnih tem