» »

Excell težava

Excell težava

SkIDiver ::

V excelu imam določeno tabelo. Sedaj pa bi rad, da se v mojem primeru preskenira stolpec A (Opis izdelka) in v navezi s stolpcem B (Količina) izpiše sumarum količine za vsak izdelek.

Torej v mojem primeru aaaa XX, bbbb XXX, cccc XXXX (X predstavlja celo število).

Prilagam še sliko kako izgleda vzorčna tabela
  • zavaroval slike: volkec ()

pirat ::

vstaviš vrtilno tabelo.

kot argument označiš vse podatke potem pa v vrtilni tabeli združiš po nazivu izdelka, v desno kolono pa vstaviš seštevek količin... to je to - morda se sliši komplicirano ampak poskusi. Ko se navadiš je simpl ko pasulj....


Bisteveno bolj zakomplicirana rešitev je že sortiranje celotne tabele po nazivih in potem vstavljanje delnih vsot na količino.....

možnosti sta obe....

lp

sparx ::

Zdravo

Lahko uporabiš funkcijo za lepljenje (concatenate). Zlepiš vrednost v stolpcu a + par presledkov + Vrednost stolpca b...

SkIDiver ::

Huh pr excelu sem resnično bos in slep. Mogoče kak link s primerom?

jc ::

Koliko pa je izdelkov?

SkIDiver ::

Do nekje 1000. Načeloma se ponovijo. Pa vmes v stolpcu A so še vnosi, ki se navezujejo na dodaten opis, ki se naj ne bi upošteval pri ustvarjanju tega spiska.

jc ::

Če je izdelkov z istim imenom razmeroma malo, bi lahko malo bolj po kmečko naredil z uporabo sumif funkcije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel, avtomatsko seštevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5727 (547) bozicek
»

excel funkcije

Oddelek: Programska oprema
102645 (882) Selotejp
»

excel (preverjanje istih/e besed/e v celicah)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6734 (662) prtenjam
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152146 (1911) klemenSLO
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213914 (3558) rferrari

Več podobnih tem