» »

DOLOCANJE PARTICIJE .....help

DOLOCANJE PARTICIJE .....help

pikimiki99 ::

Zdravo0:)
Imam problem , kako naj naredim se eno particijo . Sedaj imam DISK 150Gb in samo eno particijo ,sedaj bi rad naredil se eno particijo 50Gb. Z katerim programom in kako naj to naredim ...........HELP ?????????????????

Hvala;( ;(
THE BEST OFF !!

El Nino ::

Kakšen partition magic bi tu prav prišel se mi zdi.



lp

pikimiki99 ::

Hvala !!!

Sem ze resu !!!!

lp:) :) :) :) :)
THE BEST OFF !!

cCleo ::

Kak se nardi 2 particije na novem disku?8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cCleo ()

damjan11 ::

partition magic + gooooooooooogle

cCleo ::

Tnx!

Zaj me pa še samo zanima, al more bit HDD formatiran, al se "da" nardit particije, če so že določeni podatki gor?

Namreč particije bi si dal nardit na novem HDD-ju, na njega pa si še morm naložit XP-je in druge software...

damjan11 ::

se da brez formatiranja ja

cCleo ::

Torej moram kot prvo naložit XP in vse potrebno instalacijo, da se lahko povežem na net, si naložim tist program, pa nardim particije? Tnx;)

bojank ::

Pozdravljen,
das cd od winxp ter v biosu nastavis boot (1. boot CD; vcasih je tudi bliznjica za to tipka F12), tako da boota iz CD-ja. Izbereš namestitev sveže kopije in ko gre cez vse zadeve te vpraša ali se strinjaš s pogoji (pritisneš F8). Nato ti pokaže (če imaš že naložene windovse) kje se nahajajo:
c:\Windows "Miscrosoft Windows XP". Izbereš namestitev nove "fresh" (tipka ESC) --> Zdaj prideš do dela, ko lahko sam nastaviš particije.
Najprej izbrišeš vse (tipka D), potem pa ustvariš novo. (npr. če imaš disk 160 Gb potem si določiš prvo 30 Gb in za drugo preostali del - moraš obvezno narediti dve drugače ti ne bo prikazalo preostali del diska (130Gb)).

Drugače pa lahko particije nastavljaš tudi na nadzorni plošči -> skrbniška orodja -> upravljanje računalnika -> disk management.

Upam, da sem vsaj malo v pomoč :P
lp B
e kidam ja naljevo

cCleo ::

Imam problem glede velikosti particij:

na nov 320 GB (SataII) HDD sem instaliral Win XP.
ker je disk nov, je bilo nujno potrebno določit particije!
vendar mi ni zaznalo 320 GB, ampak samo okoli 130 GB.

cCleo ::

OFFTOPIC

@ bojank:
ampak s tako metodo, kot si jo opisal, bi moral particijo izbrisat in s tem tudi podatke!?8-O

cCleo ::

Problem že rešen;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti particije?

Oddelek: Programska oprema
195739 (5010) linuxdady
»

Premajhna sistemska particija

Oddelek: Pomoč in nasveti
212619 (2147) joze67
»

Problem z zaznavanjem diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
141050 (935) robobobo
»

HDD ne zazna celega ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121209 (1079) Spike Edin
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584933 (3759) Yamasaki450

Več podobnih tem