» »

Problem z windowsom- ne morem formatirati - dela mi samo linux - NUJNO

Problem z windowsom- ne morem formatirati - dela mi samo linux - NUJNO

jaanchy ::

Na računalniku imam nameščen windows xp, ki ga uporabljam stalno in ubuntu, ki ga imam samo za nujen primer kot je ta.
Očitno so virusi pokončali windows, saj se vse ustavi na namizju, brez ikon. Noben ukaz ne prime, samo z miško se lahko premikam.
Tudi ko sem želela formatirati se je računalnik enostavno ustavil. Linux dela (za silo) , ampak ko hočem pogledat na C ali D particijo mi napiše, da ni možno. Imam veliko stvari shranjenih na eni od particij in ne vem več kaj narediti. Če se komu sanja za kaj se gre naj prosim sporoči.;(( ;(( ;(( ;(( ;((

crniangeo ::

s katerega kraja si ? :-)

Upam da si poznavalka ubuntu sistema , in da bi znala mountat NTFS particijo..
Če ne pa ti za 40 eur (po uspešnem reševanju podatkov se razume ) rešim podatke in you can be happy :)

Kar se pa tiče tvojega freezanja - verjetno ti disk crkuje :-)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Po čem pa sklepaš, da ji disk crkuje, sej ma čist navadne probleme s svinjarijo v programju.
Instaliraj windowse poleg teh (ne formatiraš). Programi sicer ne bodo delovali vredu, zato pa boš podatke lahko mirno prenesla na neko drugo lokacijo.

crniangeo ::

po tem:"

"Tudi ko sem želela formatirati se je računalnik enostavno ustavil. Linux dela (za silo) , ampak ko hočem pogledat na C ali D particijo mi napiše, da ni možno. Imam veliko stvari shranjenih na eni od particij in ne vem več kaj narediti. Če se komu sanja za kaj se gre naj prosim sporoči. "

gameby ::

sej ti napiše zakaj... morš nekak pridt u widovs pa use zunanje naprave dat tm v windowsu izklopt če neboš mogu not pridt
obiščite http://negdo.blog.siol.net/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gameby ()

jaanchy ::

pa sej lih to je problem..če bi pršla u windows bi lhko zapekla robo na dvdje in me sploh nbi briglo al bo disk še deloval al ne..

bojank ::

Pozdravljena,
disk ven in priključi v drug racunalnik (da ne bo zagonski).
Od tu naprej se bos pa znajdla.
lp B
e kidam ja naljevo

jaanchy ::

ko priklopim disk v drug računalnik kot glavnega se ustavi že na začetku, če ga priklopim pa kot drugi disk ga računalnik enostavno ne prepozna-ne v biosu ne v windowsu.

...any other ideas ? :/

karafeka ::

To je zaradi mostičkov na diskih (ker imaš verjetno ide diska v računalniku). Enega nastavi na slave, drugega na master, imaš vse narisano na diskih). POPRAVEK: tistega, ki ga dodajaš v računalnik daj na slave, tisti, ki pa je že noter (s katerega zaženeš sistem) pa daj na master oz. pusti tako kot je (po vsej verjetnosti je naštiman na master).

Glede linuxa:
Če imaš particijo v ntfs, si samo inštaliraj ntfs-3g in boš imel dostop do ntfs particije. Ne vem zakaj potem imaš linux kot rezervni sistem, če ne znaš z njim delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

jaanchy ::

disk dela..dala majstrm popravit na neke tm aparate.. pej še zstonj so mi nrdili..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162418 (1760) Spajky
»

Pomagajte prosim - Izbrisal sem particijo !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
162127 (1645) Mare2
»

dostop iz linuxa do datotek v win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
232210 (1759) palma
»

Ne morem naložit winsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
191226 (965) MagicMan
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211825 (1437) CCfly

Več podobnih tem