» »

Pomagajte prosim - Izbrisal sem particijo !!

Pomagajte prosim - Izbrisal sem particijo !!

KontraCepec ::

Sem v hudih škripcih...

S Paragonovim Partition Managerjem 9, sem hotel NTFS particijo na svojem zunanjem trdem disku iz Primary pretvorit v Extended. Vse je šlo v redu, do "Quick copying data...". Tu je program zmrznil. Elapsed time je obstal na 3:32, progress bar se 15 min ni premaknil, lučka na disku ni več utripala. Ni bilo drugega, kot da sem pritisnil Cancel in po 5 min, je program izpluval neke I/O errorje in preklical akcijo.

Ob vrnitvi v program, je del diska kjer je bila prej particija označen kot "Not Formated". V raziskovalcu je še vidna, vendar na njej ni nobenih podatkov.

Poskusil sem že:
1.) Undelete partitions, ki ne najde nobenih izbrisanih particij. Tudi če dam iskanje po sektorjih ne.
2.) Z Ontrackovim Easy Recovery sem poskušal obudit določene datoteke, vendar niti advanced recovery, ne najde nobene datoteke v tem prostoru...

Resnično bi moral rešiti samo okoli 100 datotek v 2 mapah. Za ostale podatke imam narejen backup. V škripcih sem samo za projekte, na katerih sem ta teden delal v službi. Cel teden! Šef ne bo navdušen :(
Krijejtiv

SasoS ::

Probaj z linuxovim fdiskom. Izbriši vse particije in naredi particijo na istem mestu kot je bila prej. Če PQMagic ni preveč šaril po podatkih bi moglo delovati (linuxov fdisk popravlja samo MBR, tako da lahko brez skrbi brišeš in kreiraš particije, brez da bi s tem šaril po podatkih)

KontraCepec ::

Nimam linuxov. A to dela na Windowsih?
Krijejtiv

SasoS ::

Zloadaj live cd.

Ne :D. Windowsi pri kreiranju particij zanalašč prepišejo prvi sektor da podatki niso več uporabni.

zile ::

getdataback for ntfs ali program od R-studia

blackbfm ::

Res nevem zakaj folk prčka neki te particije stalno. To se naštima ko je disk prazen. Ne glede na to da program zgleda varen in vse, pri particijah res nikdar ne veš a bo al ne bo. Kaj pa če zmanjka elektrike vmes ko on prepisuje tiste stvari.. Ma jz vedno k sm se zajebavu s tem al sm si zjebu vse particije al mi je pa odžrl disk tako da je blo itak treba pol vse od začetka.

KontraCepec ::

Po bitki je lahko bit general...

getdataback je resil zagato. Hvala.
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

Wolfman ::

jst sm enkrat spreminjal size od particij, ampak je ravno začela nevihta.. :D Ampak na srečo je šlo skozi

Pyr0Beast ::

Ok, veliko srece se naprej :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Metalayzr ::

Jst bi lepo prosu ce mi kdo pomaga ker mam tud en hud problem z particijo. Pri neki instalaciji mi je naredilo blu screen in po zagonu ni slo vec v win.
Sem bootal win in ni zaznalo D particije niti unpartited space ne zazna potem sem formatiral c in se vedno v win ne zazna. disk je 500 giga zazna pa samo 130 toliko kot je C! Kako in s katerim programom bi resu particijo in datoteke ki so na njej.

OmegaBlue ::

Kot prvo imaš vsaj windows XP (predvidevam da to uporabljaš) s SP2? In po kateri trapasti logiki si mislil, da formatiranje C particije popravi D.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Metalayzr ::

Formatiral sem zato, da bi se dalo preko kerga programa za recovery dobit datoteke nazaj in mi je tudi uspelo z Getdataback samo zdej je en drug problem, datotek mi ne odpira da so kao coruptane. Kako bi se to dalo urihtat bi moral preko dosa kej zapect na cd al kako!

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

KontraCepec, je getdataback plačljiv, oz. si ga plačal?

blackbfm ::

In kaj ma to veze?

rdecaluc ::

Easeus data recovery wizard - ta program lahko s formatiranega diska obnovi particije, in ali pa datoteke. Probaj nebo ti žal.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Pyr0Beast ::

Ja kupil je licenco, ker se ga drugace ne da uporablati. ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mare2 ::

blackclw, kaj imaš probleme?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232505 (2053) 69charger
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784741 (3723) Dejk0
»

BOOT na disku je šol..

Oddelek: Pomoč in nasveti
291433 (1058) boula
»

Particija izginila -- pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
191480 (1238) misso
»

Linux in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
101109 (978) Gh0st

Več podobnih tem