» »

Kateri DSLR kupit?

Kateri DSLR kupit?

kody ::

V igri sta Pentax K10D double kit in Olympus E-510 double kit.....


kaj pravite

Melanholija ::

Sam bi malo pogledal tudi po sony alphi, drugače je pa pentax zmagovalec v vseh prvinah!

BluPhenix ::

Sicer imam verjetno pristransko mnenje, ampak sam bi prej posegel po Canonu 400D. Zakaj? Ne vem, se mi zdi, da so dalj časa v nižje cenovnem DSLR razredu kot drugi in imajo nekako največ izkušenj s tem. Pa tudi objektivov in dodatne opreme je malo morje (kar zaenkrat pesti sonyja).

No, čeprav kolikor gledam opis na www.dpreview.com ima hud potencial tudi tale Pentax.

EDIT: Komaj sedaj sem videl, da naj bi spadal ob bok 30D. Hm zanimiva cena za tak razred (se pač pozna da je ohišje bolj švoh). Se mi zdi pa debilno tlačiti SD kartice v fotoaparat takega razreda. IMO tja noter spadajo CF kartice in nič drugega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

kody ::

400D mi je enostavno premali v roki...
tako, da tukaj ergonomija ni na vrhunci

olympus E-510 mi nekako najbolj sede v roko, pentax mi pa je po funkcijah najbolj všeč...

glede leč je tako kjit+ en fiksni objektiv, plus poceni tele za začetek potem pa počasi dalje....če me bo še vedno zanimajo, če ne pa pač ne :P

ride100 ::

Osebno, mislim, da je K10d še vedno odličen nakup. Za podobne zmogljivosti je treba pri konkurenci več odšteti. :)

Sam gledam kje bi kupil K10d. Pri nas sem videl, da je presneto drag, V evropi je cena med 700 in 800€ za Kit komplet (18-55).
Ima kdo kaksne predlog ali idejo kje pogledat za dober nakup?

Lep pozdrav.
bye from kotsilandija:)

BluPhenix ::

Em, zakaj pa ga nebi kupil pri nas?. Cena je podobna tisti, ki jo navajaš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

zcetrt ::

Ni poceni, ampak zna biti zelo uporabno. Objektiv naj bi bil enak Tamronovemu in ima zelo solidne recenzije po internetu. Ker ciljam na potovalno fotografijo, se mi zdi izbira kar dobra.

Najprej sem gledal dvojni kit za 1000 EUR (poleg običajnega kit objektiva dobiš še 50-200), ampak nosit vse naokrog in menjavat... Je še za premislit. Časa je dovolj.
4.

Brane2 ::

Sedaj enkrat naj bi prišel ven Canonov EOS 450D. Mogoče se splača počakat še par tednov pred odločitvijo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

davidb ::

Olympus E-510 zna bit za potovanje zelo ugoden. Dvojni kit pokriva 14-42, 40-150, v 35mm svetu bi to bilo 28 do 300mm. Optika ni slaba., obstaja pa še boljša za več denarja od Zuikota. Vse skupaj je zelo majhno zaradi 4/3 sistema. Stabilizacija slike je nekaj kar je zelo uporabno, ker stativa ne boš vlaču povsod s seboj. Ko boš menjaval objektive ti bo čistilni sistem počistil za tabo. Live view je koristen ko ga rabiš, če pa ga ne ga pa ne uporabljaš. Slike pri ISO 1600 so uporabne. Moraš se pa nekaj zavedat. Če boš imel na aparatu Canon ali Nikon, boš bil super fotograf. KArkoli drugega bo pisalo gor boš predmet posmeha "ta pravih". Tole si si prebral?

Moje mnenje: Kupi tisto kar ti je cenovno ugodno, morda rabljeno. Če je to prvi DSLR potem boš čez eno leto vedel kaj rabiš. Razliko v denarju do dražjih uporabi za potovanja, kjer boš aparat uporabljal.

lp

bluefish ::

očitno bo začetek leta kar zanimiv. Obetata se Canon EOS 450D, Sony Alpha A200, verjetno pa tudi preostala konkurenca ne počiva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DSLR fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689386 (3063) errhec
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727165 (18773) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624509 (18561) schurda
»

D-SLR in objektivi

Oddelek: Kaj kupiti
222989 (2373) s1m0n
»

Canon 450d in konkurenca

Oddelek: Kaj kupiti
282450 (1479) kuglvinkl

Več podobnih tem