» »

Težave z 8800GT

Težave z 8800GT

Rogelj ::

Imam problem s to grafično... Kupil sem jo pred kakšnim mesecom, takrat mi je recimo NFS ProStreet delal z vsemi grafičnimi nastavitvami do konca, potem pa je iznenada začelo pošteno štekat, probal sem vse, tudi formatiral in ni pomagalo, šteka na polno tudi pri medium nastavitvah. Potem izmerim v 3DMarku03 in dobim 25.000 točk, kar je občutno premalo (AA in AF imam off). Kaj se dogaja s tole nVidio?
  • spremenil: Rogelj ()

PINki ::

Ja pomojem si to ti nekaj zasračkal, ker če bi bila grafa "pokvarjena" sploh ne bi štekala ampak bi dobival artifakte ali zmrzovanje sistema IMO, probaj zbrisat driverje pa zatem še spucat z kakšnim Driver Cleanerjom in potem nove driverje potegnit pa poročaj. Se pregreva grafa?

_GiZmO_ ::

Z cpu-z poglej ,na koliko ti leti PCI!

Rogelj ::

Ima 45 stopinj in se ne pregreva, driverje sem probal zbrisat/instalirat dvakrat, potem tudi format in še enkrat na novo vse in ni pomagalo.
Stanje v CPU-Z je takšno:



Kateri podatek se upošteva, x2 ali x16?

PINki ::

x16 bi moral imet ti imas pa x2, mislim da moras dvignit PCI-E vodilo v biosu, ce ga imas na auto ga prvo nastavi na 100 kar je default, potem od 100 postopoma dvigaj za 1 gor do tam tam nekje 115 je zdrava meja. Po vsakem dvigu poglej v cpu-z ce se je dvignilo na x16

Rogelj ::

Sem nastavil na 115 in stanje je isto kot prej - še vedno kaže x2...

EDIT: Mislim, da je problem rešen. Sem prestavil grafično v drugi slot in sedaj kaže normalno x16, ne morem pa stestirati v 3Dmarku in igricah če res deluje, ker mi v tem novem slotu grafična prekrije 2 priključka za SATA, tako da ne morem priklopiti tistega diska na kateremu imam vse programe in igre - ironija:| ... Zgleda, da mi plata ne podpira obeh rež x16... Hvala vsem za hitro in efektivno pomoč, bom nekako probal stestirat če je bil res ta PCI problem pa se potem javim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rogelj ()

Rogelj ::

Deluje sedaj vse. :)) Res je bila ta PCI reža kriva... Še 1x hvala za pomoč!

Lp
Rogelj


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI HD 4870X2

Oddelek: Pomoč in nasveti
211368 (1042) ViperR
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554215 (3213) Wolfman
»

Zelo nizke točke v 3dMarkih! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814891 (3471) pecavar34
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784393 (3464) Veron
»

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Oddelek: Navijanje
341503 (1208) Pyr0Beast

Več podobnih tem