» »

WIN 98 in ADSL

WIN 98 in ADSL

pikimiki99 ::

Ze po naslovu sodec , je videti problem . Imam eno staro zadevco ki deluje na WIN 988-O in bi jo zelel povezati na NET preko ROUTERJA in ADSL modema od AMISA ? Se pravi v nastavitvah mi skozi ponuja modemsko povezavo :O (tel . linijoi) kao da se poveze preko klicnega modema , nikjer pa ne najdem podobne varjante kot pri XP jih !!
Prosim za nasvet kako resiti problem ?:'( :'(

Hvala pikimiki:\ :\ :\ :\
THE BEST OFF !!

daxon ::

Problem rešljiv izključno z namestitvijo PPPoE klienta. Nobena izdaja pred Win XP ni imela popdpore za ADSL dial-up (PPPoE).

Navodila in download
ftp://ftp.is.com.fj/pub/customer/bbw/README9X.HTM

LP :D

Tribal ::

Če bi dobro prebral, je napisal da preko routerja. za kar pa ni potreben pppoe

Jakka ::

Če je stara zadeva računalnik, jo povežeš na net tako kot xp kišto. V kišto daš mrežno kartico, nastaviš na dhcp, to je to. Ali pa vpišeš ip, netmask, gateway in dns-ja v nastavitvah mrežne kartice. Ima da dela, če router vzpostavi pppoe povezavo.
V kakšnih nastavitvah ti ponuja samo modemsko povezavo?

pikimiki99 ::

8-O Sedaj pa res ne vem , eni trdite eno varjanto drugi pa drugo , naceloma sem XP comp priklopil in dela . Ta drugi pa je enako priklopljen samo nikakor mi ne rata zalaufat . V omreznih povezavah ko dam ustvari novo povezavo zmerom gnjavi z omrezna stevilka in tel. st -KLICANJE ???
V kolikor veste za resitev mi prosim napisite postopek -ker sem se AMATER v cyber svetu !

>Hvala:P :P :P
THE BEST OFF !!

Jakka ::

Ali se modem obnaša kot router, torej on vzpostavi povezavo? Posledično priklopiš mašino z xp-ji na modem/router pa začne delat internet sam od sebe?

(Če imaš mrežno kartico pravilno nameščeno) Ali je med omrežnimi povezavami ikonca, katera pripada mrežni kartici? Če mrežno kartico odstraniš iz računalnika pa ta ikona izgine?
Namreč na internet preko lan-a se ne povežeš tako, da ustvariš novo povezavo. Ampak pravilno skonfiguriraš mrežno kartico, pa ima da dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

pikimiki99 ::

(Ampak pravilno skonfiguriraš mrežno kartico, pa ima da dela.)


KAKO ?? skonfiguriras ??
THE BEST OFF !!

Jakka ::

Kako se to nastavlja v win98 sem že pozabil, ti bo pa v pomoč gotovo tale članek. Pod točko 5, Nastavitve TCP/IP na mrežnih karticah odjemalcev (za Windows 98 SE in Windows ME), je lepo prikazano kako se pride do nastavitev mrežne kartice. Pač nastavit moraš tcp/ip nastavitve za mrežno kartico (adapter).

Win98 naj bi tudi podpirali dhcp, torej lahko mrežna kartica prejme nastavitve kot so ip, netmask, gateway in dns-ji samodejno. Očitno jih pri tebi ne dobi, zato lahko poskusiš z ročnim vnosom.

pikimiki99 ::

:)) :)) Hvala za nasvet , na tem LINKU sem nasel super navodila !!
Bom poskusil !!

CAO !:)) :))
THE BEST OFF !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet dostop samo s fiksnim IP-jem

Oddelek: Omrežja in internet
9974 (790) pirx
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142149 (1984) peter77
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333316 (2592) MrStein
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202835 (2591) boych
»

"sesuta" mreza v Win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81717 (1618) lopov

Več podobnih tem