» »

"sesuta" mreza v Win XP

"sesuta" mreza v Win XP

lopov ::

Ziv!

Na racunalu z WinXP se mi je pri mrezi vceraj nekaj sesulo in mreze (talo lokalna kot ADSL) nikakor ne morem pripraviti do pravilnega delovanja. Zadnja stvar, ki se mi je zgodilo ko je se delalo je bilo opozorilo NOD32 (antivirus), da so se mrezne nastavitve spremenile in da bo potrdil spremembe. Imam 2 mrezni kartici, on-board nVidia in dodatno D-Link DFE-530TX -- z obema se zgodi enako. Uporabljam RASPPPoE in ko poiscem servis ga najde in prav tako naredi povezavoin ob klicu dobim svoj pravi IP (staticen), a je gateway prazen :/ Routerja nimam in je tako druga kartica je vezana na drugo racunalo, a glej ga zlomka, od vceraj naprej se ob zagonu racunalnika dodeli "kar en" IP namesto obicanjega 192.168.0.1, kot bi ga morala dobiti (saj veste ... ICS in podobno).

Gledel sem, kako bi forsiral vnos IP za gateway, pa nisem nasel (pri mrezni kartici je vkljucen samo PPPoE protokol, pri klicni povezavi pa lahko v TCP/IP nastvitve vnesem samo IP in DNS, za gateway pa nima vnosa oz. ga jaz nisem nasel).

Poskusil sem z reinstalacijo drajverjev za mrezne kartice, prav tako sem resetiral TCP/IP stack (netsh int ip reset *.log), a brez ucinka. Zdaj mi tudi ob vsakem zagonu javi, da je nek servis "failed during system startup" in da naj pogledam EventViewer, a je tam notri tudi samo to opozorilo -- nic ni zabelezeno, kateri servis bi to bil.

Tkle zgleda zdaj ta nesrecna povezava (IP in DNS so pravilno pridobljeni, gateway pa ne):

PPP kartica SiOL ADSL:

S povezavo določena DNS pripona . . :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . . : WAN (PPP/SLIP) Interface
Fizični naslov. . . . . . . . . . . : 00-53-xx- ...
DHCP omogočen . . . . . . . . . . . : Ne
IP naslov . . . . . . . . . . . . . : 193.77.x.x
Maska podomrežja. . . . . . . . . . : 255.255.255.255
Privzeti prehod . . . . . . . . . . : 0.0.0.0
DNS strežniki . . . . . . . . . . . : 193.189.160.11
193.189.160.12
NetBIOS preko Tcpip . . . . . . . . : Onemogočeno

C:\Documents and Settings\Ajda>ping 193.2.1.66

Preverjanje dosegljivosti 193.2.1.66 z 32 B podatkov:
Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

Statistika preverjanja dosegljivosti za 193.2.1.66:
Paketov: Poslanih = 1, Prejetih = 0, Izgubljenih = 1 (100% izguba)


Se priporocam za predloge.

b.
  • spremenil: lopov ()

T(he) Boss ::

Prvo poglej kire lucke svetijo na adsl modemu. Jaz imam na mrezni, ki je priklopljena na adsl modem vse nareto na avtomatsko zaznavo.:\ No, uporabljam pa kar tistega klienta ko je v winsih, kar vredu in ne dela prevec tezav.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Hehe ... kot vidis, modem dela. Ko vse ostalo odpove vtaknem Slo-Tech Linux in sem na netu :)

Za popi**** ... Zdejle sem spet 3 ure skusal na roke porihtat routing, pa ne ne uposteva. Poleg tega se mi ob spremembi kakrenskoli informacije glede mreze (IP naslov, re/install protokola in podobno) ob prvem klicanju prikaze opozorilo v smislu "modem hardware failure". Ce ne NOD32 pognan, se to ponavlja, ce ga izkljucim se pojavi 1x, nato pa poklice.

Zmanjkalo mi je idej :/

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

hruske ::

al pa ce mas 50 virusov tko k moj bivsi sosolc?
Spyware?
Hw napaka?

lopov ::

Hm ... Skeniranje ni odkrilo nicesar.
Ce pa sem kaj dobil bi bila zelo slaba reklama za NOD32 :/

Hardware ... lej, ta ista masina dela cisto OK z Linuxom (mal mi sicer trpijo okice, ker mam Gf5900@60Hz). Auto update imam izkljucen in ze lep cas nisem nic nadgrajeval/obnavljal. Prav tako sem preveril loge in nisem nasel nobene ocitne anomalije.

Kaksna ideja, katere datoteke je treba brisati, da sptavim mrezne nastavitve v stanje ob instalaciji? Kolikor sem nasel je
netsh int ip reset
edina taksna zadeva. Grem register tudi na roke popravljat (mam backup, recovery console & resource kit instaliran).

b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

hruske ::

Po mojih izkušnjah z windows je najboljši "norton Ghost" ali pa "dd" za image trenutnega diska, potem pa format in nova namestitev.

Ker ko enkrat dobiš nekaj med windows, pol lahko ponavad tist program dost več kontrole prevzame nad računalnikom kot pa administrator.

T(he) Boss ::

Probaj menjat vlogo mreznih in porocaj, formatiranje je pa tisto cisto zadnja resitev (ceprav najbolj ucinkovita)>:D

lopov ::

Mrezne sem takoj "obrnil", brez ucinka.

Nekaj sem nasel o registru, samo rabim CD, katerega pa sem posodil skupaj s slo-packom, tko da bom cez viikend urejal.

Ghost je ql, a instalacija vsemogoce sare & konfiguriranje vzame skoraj cel dan in vedno kaj pozabim.

Heh ... Raje pljunim 14 jurjev pa si kupim HW router, mam vsaj izgovor :) Ampak vseeno, ce je kaksen predlog se se vedno priporocam!

b.

lopov ::

Nisem se resil, pa tudi ne obupal :)
Prilagam se izpis ukaza route:


IPv4 Route Table
===========================================================================
Interface List
0x1 ........................... MS TCP Loopback interface
0x20003 ...00 50 32 45 00 00 ...... WAN (PPP/SLIP) Interface
===========================================================================
===========================================================================
Active Routes:
Network Destination Netmask Gateway Interface Metric
0.0.0.0 0.0.0.0 213.250.19.90 193.77.xxx.xxx 1
127.0.0.0 255.0.0.0 127.0.0.1 127.0.0.1 1
193.77.xxx.xxx 255.255.255.255 127.0.0.1 127.0.0.1 50
193.77.xxx.255 255.255.255.255 193.77.xxx.xxx 193.77.xxx.xxx 50
213.250.19.90 255.255.255.255 193.77.xxx.xxx 193.77.xxx.xxx 1
224.0.0.0 240.0.0.0 193.77.xxx.xxx 193.77.xxx.xxx 1
Default Gateway: 213.250.19.90
===========================================================================
Persistent Routes:
None


Ce kdo meni, da bi zgornje morali zgledati drugace se priporocam za info.

Pri preverjanju datotek mi javi, da mi manjkata "iecont.dll" in "iecontlc.dll", a sta najbrz vezani le na IE in za sistem nista nujno potrebni :/

b.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP naslov!

Oddelek: Omrežja in internet
101293 (1182) xxx-man
»

Poskus vdora?

Oddelek: Omrežja in internet
61140 (908) Tear_DR0P
»

iptables + forward

Oddelek: Operacijski sistemi
332244 (1819) tx-z
»

ADSL - staticn ip+Router Planet XRT-401D +port forwarding?

Oddelek: Omrežja in internet
53275 (3135) deamon
»

domena popr+mail

Oddelek: Omrežja in internet
91159 (1050) Blisk

Več podobnih tem