» »

Telefon se ne fila po "spanju"

Telefon se ne fila po "spanju"

Phoebus ::

Odlično in brezhibno delujoč telefon sem zaradi nakupa novega pospravil v predal. Dva meseca kasneje ga vzamem ven, baterija itak prazna, ampak hudiča vtaknem v elektriko in zgodi se ne NIČ.
Probal sem "podrkat" vtič noter pa ven če bi bil slab stik, zdrgnit kontakte na bateriji, ampak nič.

Je pa nokia 6630.

Kaka ideja kje naj gledam naprej?

Azrael ::

Tvojega telefona ne poznam, zato samo splošen odgovor.

Sedaj, ko je baterija videti prazna, lahko onemogočajo polnjenje naslednje stvari:

- tako zelo prazna baterija, da ne more vklopiti niti logike za polnjenje. Rešitev, poiskati pinout baterije in na njen + in - izhod pritisniti napetost za nekaj sekund do največ minute. Za litijeve največ 4V! Če se po takem polnjenju, telefon začne normalno polniti, je bil to problem, vzrok pa ali slaba baterija ali je bil telefon shranjen vklopljen .

- defektna baterija oz. je njena morebitna "pamet" ugotovila, da je baterija fuč in polnjenje ni možno na noben način. Rešitev drug akumulator.

- defekten telefon ali polnilec. Nedelovanje včasih tudi pokvari elektroniko, žal. Z drugim polnilcem in akumulatorjem ugotovi, če telefon sploh dela.
Nekoč je bil Slo-tech.

SloCop ::

Mogoče ti tole pomaga....

Leta 1999 sem imel tistega sonija... belka al kaj je bila. In je dolgo ležal v predalu brez da bi ga kdo uporabljal. Zadeva ni funkcionirala niti ko sem priklopil na napajalnik. Ko sem že hotel kupiti novo baterijo, mi je prodajalec rekel naj pustim zadevo priključeno na napajanje čez noč, da je baterija tako prazna da rabi par ur da pride k sebi??
Čudno se sliši ampak naslednje jutro je telefon normalno funkcioniral.
podpis :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115098 (1868) sh00ter92
»

Which?: Apple in HTC precenjujeta baterije v svojih telefonih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
277473 (5459)          
»

Best practices polnenja baterij v gadgetih?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323320 (2467) Jst
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020298 (16925) MrStein
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813154 (11071) Bor H

Več podobnih tem