» »

Dell OEM Win XP in izgubljen CD

Dell OEM Win XP in izgubljen CD

aljazh ::

Za znanca popravljam računalnik, ki mu je zaribal disk. Problem je, ker gre za Dellovo mašino z Dell OEM licenco za Windows XP (to piše na nalepki), vendar možakar ne najde instalacijskega CDja.

Sem poskusil z navadnim Win XP Pro CDjem, pa ne sprejme key-a. Vse kaže torej, da ta key deluje le z "Dellovimi" XPji.

Razmišljam, da so opcije sedaj naslednje:
- možakar najde CD (malo verjetno, ker je menda že obrnil celo hišo)
- na travniku poiščem "Dellove" XPje (če sploh kdo goji to vrsto rožic) in uporabim key z licenčne nalepke
- pošljem prijazen mail uvozniku za Dell in upam, da je možno dobiti "varnostno kopijo" CDja
- znanca poskusim prepričati, naj začne uporabljati Linux

Obstaja še kakšna druga varianta, ki za seboj ne potegne €€€?

Zheegec ::

Pokliči Microsoft aktivacije, pojasni situacijo. Načeloma, če imaš nalepko, lahko dobiš nov CD + key.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

aljazh ::

Čeprav gre za posebno, Dellovo izdajo XPjev? Ravno zato ne vem, če bi na MS lahko pomagali.

EDIT: Imam občutek, da gre za podobno stvar kot pri IBMovih prenosnikih, kjer sploh ni potrebna online aktivacija. Neka posebna izdaja XPjev z vključenimi driverji in še kakšnim bloatwareom + key na nalepki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljazh ()

solatko ::

Vprašaj na DELKO v Župančičevi jami

McNato ::

Kako misliš z "navadnim XP CDjem" ? Če si uporabil piratsko verzijo ki ne zahteva aktivacije seveda ne bo delalo. Sposodi si CD pri nekom ki je kupil XP Pro ob novem računalniku. Ni nujno da je Dell. Windowse boš moral aktivirat telefonsko.

aljazh ::

z "navaden" Win XP CD sem imel v mislih originalen Win XP Pro CD, vendar "običajen", ne kakšna posebna Dellova izdaja.

kixs ::

Tista "posebna" DELL izdaja, je v bistvu en cisto navaden XP CD.

Vse kar je posebno, je DELL BIOS, ki ima ze "vgrajeno" serijsko in tako ob namestivi XP-jev niti ne vprasa za vnos serijske.

LP

c00L3r ::

Windwows XP obstaja v večih izdajah. Za vsako izdajo pa obstajajo svoji cd key-i, kar pomeni, da med samo ne "primejo".

Win XP PRO:
-Corporate (Izdaja za velika podjetja in ne potrebuje aktivacije. Večina piratov uporablja to verzijo)
-OEM (Dobiš skupaj SAMO z novim računalnikom. Ni pomembna znamka računalnika)
-Retail (To kar kupiš v trgovini. Študentje dobimo to verzijo tudi preko MSDN AA)

Win XP Home:
-OEM (Dobiš skupaj SAMO z novim računalnikom. Ni pomembna znamka računalnika.)
-Retail (to kar kupiš v trgovini.)

Najverjetneje imaš eno izmed OEM verzij, kar pomeni, da si moraš od nekoga sposodit OEM verzijo (ne rabi bit DELL) in ti bo šlo inštalirat. Ali pa poiščeš na travniku...

To preverjeno deluje, saj imam prenosnik Acer in sem dobil prednameščen "ACER OEM Win XP Home". Nisem pa dobil CD-a ;( . Potem pa sem na travniku našel Win XP Home OEM (celo z integriranimi Update-i za september 2007) in je inštalacija lepo stekla. In imam licenčne Windowse.

Če pa se ti sami Win nočejo potem aktivirat preko interneta, pa pokličeš MS, pa poveš da je bil prenosnik na servisu in so nekaj menjali, zdaj pa potrebuješ ponovno aktivacijo...

Vanadium ::

Cukni si na torrentih dell win xp oem. Sam sem imel isti problem na mojem D600 (nalepko imam cd nimam) in edina razlika med orginalnim in tem OEM je da mi ne piše suported by dell, aja za key pa kakor so napisal nič ne vpraša. Če pa kdo najde orginal CD ki pride zraven dell laptopa se priporočam za kopijo :8)

L.P.

Dead_Eye ::

Zraven ne dobiš XP cd-ja, mogoče samo kak restore CD. Ti najdi CD od Windows XP pro OEM (večina "vrtnarjev" ima Corporate) in uporabi serijsko na prenosniku. Zadevo najdeš tudi na torrentih in po mojem je tudi vse legalno, če si samo narediš kopijo CD-ja in uporabljaš tvojo s/n.
The one and only

zee ::

@aljazh: poslji mi PM, ce se vedno potrebujes CD.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Paramedic ::

Dell OEM XP Pro je samo za Dell, ker ima gor $OEM$ mapo, ki ob namestitvi XP-ja namesti še Dellu lastne programe, kot je npr. njegov dodatek pri Help and Support, pa še kar nekaj sprememb.
Namestiš ga lahko na formatiran računalnik, ključa pa ni treba vpisat, ker je že zapisan v winnt.sif. Vendar če ga namestiš v npr. virtual pc, ga je treba aktivirat (in se ga verjetno ne da), če pa na pravi Dell računalnik, pa ni potrebna aktivacija, dela takoj. Vem ker ga imam, tudi za Dell D600.
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aktivacija win xp ?

Oddelek: Operacijski sistemi
13816 (586) Han
»

Win XP re-install

Oddelek: Operacijski sistemi
102219 (1793) Jakka
»

win xp pro aktivacija oz. menjava ključa ?

Oddelek: Operacijski sistemi
51996 (1928) #000000
»

Kako zamenjati CD KEY za Windows XP z legalnim??

Oddelek: Operacijski sistemi
204510 (4379) zk_eu
»

Microsoftova neumnost pri xp home edition

Oddelek: Operacijski sistemi
191962 (1567) jlpktnst

Več podobnih tem