» »

windows programi v linuxu

windows programi v linuxu

b4ssk1ller ::

kot vem sta 2 načina: da v virtual boxu instaleram windowse al pa da uporabm wine...rabm pa za programe: fotošop, traktor, virtual dj, corel draw...v virtual boxu mi već stvari nagaja: 1. interneta ne znam vspostavt, ne morm brskat po nobenih fizičnih, ne virtualnih diskih, grafika je pa grozna ker kot da nebi imeu instaliranih drajverjeu za grafično, zvok ne znam pravilno naštimat za 2+2 out itd....
seveda ostane wine, ki ga pa sploh ne znam uporablat...kko bi to, se mi zdi bolša rešiteu?

in še ena stvar: kako v linuxih naštimat 5.1 in podobne zvočne nastavitve...na synapsu ne najdm nobenih drajverjeu za kerokol zvočno...

kriko1 ::

Ostani na win, ali uporabi alternativne programe.
To da laufaš linux ter gor eno kramo emuliranih win programov je brez veze.

Glede ostalege, gonilniki za zvočno so podprti prek alse, ki je vključena v jedro, torej ne rabi nič tikat, če želiš prerazporejat zvok (recimo mp3 da predvaja na vseh 5) potem rabiš konfigurirat ~/.asoundrc (grafičnega orodja jaz ne poznam, drugače surround recimo v igrah dela, samo vklopiš ga). Mogoče bi bila katera rešitev boljša v tvojem primeru (za konfiguriranje aplikacij na določen output), samo se ne spomnem več kako se kliče, kar mi google vrže pod roke je: http://www.pulseaudio.org/ , ampak vem da sem nekaj drugega v preteklosti videl...

V virtualboxu moraš namestit GuestAdditions najprej da začne zaprav delat, poglej po menijig virtualboxa (medtem ko guest teče).

b4ssk1ller ::

ne bo cela krama, samo programe za vrteenje pa nujno rabm...bom mal poskusu wine, lihk tok da mam, drugače kateri program je najbližje photoshopu? kr vidm da proggyji v linuxu sploh niso tok napačni...

PaX_MaN ::

Gimp. Še najbližje pa (baje) Gimpshop. Naj bi bil Gimp s frontendom, ki posnema Photoshop. Na winse sem namestil obe različici, ki sem ju našel na uradni strani, ampak nima nobena Photoshopu podobnega vmesnika, tako da ...

b4ssk1ller ::

ok,hja, sm v vinetu probu pa programov pa mi vsi napov štekajo, vse gre zloo počas...

b4ssk1ller ::

lahko ta wine malo pohitrim?? vsi programi štekajo na veliko :(

R33D3M33R ::

Namesti si zastonjski Vmware Server za Linux.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

b4ssk1ller ::

kot vidm lihk ni zastonjski, 30 dnevno free obdobje, mi poveš kje vidš kej zastonskega?

jan01 ::

wmware server, ne wmware workstation

b4ssk1ller ::

evo stvar sm šele zdle naložiu, dela perfektno, res brez kergakol štekanja, problem se pojavi samo pri zvoku, xp-ji mine najdejo nobene zvočne kartice oz možne izhode...kje bi lahko še to naštimau, zdj iščm pa nevem kje bi... hvala

Edt: sm naštimu, vsen hvala

Zgodovina sprememb…

b4ssk1ller ::

vmware server se kr naenkrat ne da več zagnt, napiše loading inpotem nič od nič, ponovni install javi da je že instalran, kako torej reinstallam al pa unistallam??

coffeetime12 ::

@b4ssk1llee; pa daj za božjo voljo no! Napiši vsaj en stavek pravilno! Razumeš? S l o v e n š č i n a. Bo šlo?

arjan_t ::

zaženi preko konzole in poglej napako


In tudi vmware workstation se da uporabljat več kot 30 dni legalno, workstation uporabljaš samo za ustvarjanje VM in urejanje nastavitev vmware player pa za poganjanje le-teh :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual Machine?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222962 (2448) sas084
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193921 (2982) slitkx
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010995 (7802) Buggy
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911769 (8172) Jst
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610207 (6654) kriko1

Več podobnih tem