» »

Kako zamenjati CD KEY za Windows XP z legalnim??

Kako zamenjati CD KEY za Windows XP z legalnim??

Bx ::

Nekaj me zanima, če mi bo znal kdo odgovoriti.
V službi imamo HP-jev računalnik d330 z originalnimi windowsi xp pro izpred cca. 4 let,
ki so nam ga prodali in prinesli iz podjetja, ki so nam takrat rihtali mašine.
Na njem je tudi nalepka z originalnim CD KEY-em.
Sedaj pa pridem do problema.
Rad bi sformatiral računalnik, vendar pa ne vem kje je originalni CD od XPjev (najbrž smo ga kje zgubili, založili, kaj pa vem).
Zanima me, če bi npr. na travniku pobral xp-je, ali bi jih lahko instaliral z originalnim CD KEY-em, ki je nalepljen na računalniku.
oz. če se ga da kasneje kako zamenjati, ker v službi moramo imeti vse po pravilih.
Če pa ne, bo treba pa v štacuno.
Že vneprej hvala za odgovore

lp
Bx

TylerDurden ::

Lahko.

Nekje na MS sajtu imaš orodje za zamenjavo ključa.
Let\'s make some soap ...

Bx ::

hvala

a je to mogoče tole:
MICROSOFT

bom poskusil
Bx

SkIDiver ::

Ena možnost je pa še Key update tool

Ampak bi te opozoril na eno stvar. Če boš uporabil image, ki ga boš dobil na travniku boš lahko oz najvrjetneje prišel do ugotovitve, da ključa nikakor ne moreš zamenjati, ker ključ ni vključen v image-u, ki ga boš pobral na travniku.
Rešitev, ki ostaja je repair instalacija kar pa ne bo obradilo sadov, ker imaš neprimeren image oz v tem primeru že CD medij.

Bolje bo mogoče poskusit s kakim drugim original medijem, ki ga imate v firmi oz klic na microsoftov center za uporabnike pa jih povprašaj kake so opcije, da pridobiš nov medij.

Jakka ::

Uporabi Microsoft Windows XP Professional OEM SP2 Integrated September 2007 iso (z dodanimi vsemi popravki do septembra 2007). Dobiš ga pa v gusarskem zalivu.
Cd je tak, kot ga je izdal Microsoft, samo še eno mapo z dodatki ima, katere pa ne potrebuješ. Sam sem si naredil cd brez te mape. :)

Med inštalacijo vpišeš oem key, zagotovo prime, torej kasnejša sprememba ni potreba. Aktivacija pravtako deluje (samoumevno). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Bx ::

hvala vsem
evo poskusil z xp s travnika in ne dela

SkIDiver > moj originalen-legalen cd key ne dela tam, kjer ga je potrebno vpisati med instalacijo. sem poskusil z priloženim in je instalacija šla, vendar pa potem niti s postopkom z microsoftove strani, niti s CD key changerjem, niti s Magical Jelly Bean Keyfinder se ni dalo spremeniti CD KEYA tako, da....grejo dol...bom pa res poklical na microsoft in povprašal, kaj se da narediti.

Hundey > ja saj se instaliral to verzijo in vse dela...so aktivirani tko k treba.....samo CD KEY ni pravi in to po moje ni v redu

Ni mi jasni zakaj nisem mogel z našim key-em instalirat???
Mogoče ker sem instaliral win xp pro SP2, ključ pa je bil za prvo verzijo XP PRO brez Service packov? ne vem
Ali mogoče kdo ve, če so ključi narejeni za določeno verzijo XP-jev.
Bom jutri poklical na microsoft pa še tam povpraššal kaj mi je narediti.
Bx

Wox ::

Itak. Pokliči MS Slovenija. Oni se itak samo s tem ukvarjajo.
Commodore 64

Jakka ::

Bx: si zdljal iso, katerega sem ti rekel, in poskusil?

Pomoje nisi uporabil tega iso-ta. Zakaj? Win lahko namestiš le z veljavnim key-em, če ni veljaven, sistema sploh ne moreš namestit. Posledično ga tudi aktivirat ne moreš - za aktivacijo potrebuješ delujoč key.
Pomembno je, da so winxp professional OEM, torej ni vseeno kateri cd vzameš.

Kaj si pa mislil z ".....samo CD KEY ni pravi in to po moje ni v redu"? Kako cd-key ni pravi, če si win aktiviral???

Bx ::

Hundey > ja iso ne vem če je oem....zraven je imel cd key in to vse dela ok je aktivirano
napisal sem, da CD KEY ni pravi, ker tega, ki je bil zraven isota ne morem imeti v službi, zamenjati pa ga tudi nisem mogel
Bx

Jakka ::

Lepo sem ti napisal, kateri iso uporabi za install!!!! ... A je res tako težko prebrat kar ti nekdo napiše?
Poglej zasebna sporočila, tam imaš link do primernega iso fajla, katerega uporabi za namestitev winxp. Ja? Zdljaš, zapečeš na cd, daš ta cd v kišto, pa z njega namestiš win?

c00L3r ::

Velja še omenit da se na travniku in tudi v poslovnem svetu najdejo 3 različice Win XP Pro.
- OEM - se prodajajo skupaj z novimi računalniki
- Retail - se kupijo v trgovini
- Corporate - ni v prosti prodaji. Ta različica je namenjena velikim podjetjem in ne rabi aktivacije. Zato se ta najpogosteje znajde na travniku.

Vsaka od teh različic ima svoj nabor ključev. V primeru da nimaš prave različice, ti že med namestitvijo windows ne bo vzel ključa.

ERGY ::

Ob prilozitvi originalnega kljuca oz tiste nalepke ti pomoje MS zagotovi brezplacno kopijo XPja.

Kar poklici pa prasaj.

Jakka ::

Verjetno ti res lahko zrihtajo cd, seveda nekaj malega plačaš.

Samo če lahko enak cd zdljaš, zakaj bi kompliciral. :)

Bx ::

evo se spet oglašam
Sem klical na Microsoft in tam mi niso mogli pomagat (da bi dobil nov medij), so mi samo rekli da se obrnem na HP, ker smo kupili njihov računalnik, ali pa gospe pri MS ni bilo čisto jasno kaj želim
na HP-ju mi tudi niso znali pomagat, so mi dali samo tel. št. na koga naj se obrnem (dali so mi Birotehno). Tam so mi pa rekli da lahko prinesem računalnik in mi inštalirajo winse z našo legalno številko xp-jev, vendar to stane 90Eur. Toliko so če se ne motim tudi novi xp-ji.
Tako da sem naredil tako, kot mi je svetoval Hundey (najlepša hvala) instaliral OEM verzijo in pri instalaciji vnesel naš CD KEY, ki je normalno deloval.
Po inštalaciji sem tudi lahko normalno Aktiviral XP-je preko interneta, tko da sedaj vse dela kot mora.
Hvala še enkrat vsem
Bx

ben_lju ::

No, ta zadeva je očitno že rešena.
Za vse ostale pa: če je kupljen HP računalnik s kakršnim koli operacijskim sistemom, lahko uporabnik kadar koli dobi nov komplet medijev (brezplačno). Za naročilo se izpolne obrazec na www.hp.com/si/pomoc in zadeva pride po pošti.

atasmrk ::

Tud jest sm imel pred casom te probleme (prenosnik z nalepko, brez CD-ja). Ko sm klicov na Microsoft so mi povedali, da naj se prepricam, ce zares poizkusam instalirat OEM verzijo. Ko sem potem sem s travnika utrgal verzijo, za katero je bilo v imenu navedeno, da je oem, je zadeva zlaufala.

Iz tega sem izvlekel pac to, da imata retail in oem verzija razlicne generatorje kljucev. Lahko pa se seveda motim.

flukturr ::

Za vse ostale pa: če je kupljen HP računalnik s kakršnim koli operacijskim sistemom, lahko uporabnik kadar koli dobi nov komplet medijev (brezplačno). Za naročilo se izpolne obrazec na www.hp.com/si/pomoc in zadeva pride po pošti.

A lahko direkten link prosim?
Ker tole zgoraj nič ne odpre.

TNX, F

Jakka ::

O lej, pa le dela - http://www.hp.com/si/pomoc :)

flukturr ::

O lej, danes dela tudi pri meni!

Lepo.

LPF

flukturr ::

Včeraj po pošti prispela dva original HP medija: Win XP in Recovery.

Lepo. Pohvalno.

LPF

zk_eu ::

velja še omeniti, da licence ki jo dobiš zraven računalnika niso prenosljive...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista Home Premium Install CD

Oddelek: Operacijski sistemi
323991 (3241) ender
»

Win XP re-install

Oddelek: Operacijski sistemi
102232 (1806) Jakka
»

win xp pro aktivacija oz. menjava ključa ?

Oddelek: Operacijski sistemi
52010 (1942) #000000
»

Dell OEM Win XP in izgubljen CD

Oddelek: Operacijski sistemi
112182 (2182) Paramedic
»

Angleški Win XP in original key nemških

Oddelek: Operacijski sistemi
121787 (1315) scorpioxx

Več podobnih tem