» »

težave z računalnikom

težave z računalnikom

RokB ::

Lep pozdrav!Imam eno težavo.Težava je v tem,da se mi procesor full segreva in zaradi tega mi računalnik deluje zelo počasi. Zamenal sem že hladilnik pa ni nič bolje(pasta je dobro gor dana), potem sem pa računalnik postavil ven(na hladno) in ga obremenil in sem opazil da se procesor še vedno preveč greje. Temperatura je okol 40-44°C. Kaj narediti?
Aja mam pa procesor AMD athlon(tm)XP2800+. Pa naj ne bi imel virusa,vsaj antivirusen mi ga ne zazna....
Vesel bi bil vsake ideje kaj naj naredim,kajti resnično me moti ker mi kišta tak nagaja!
Birko

OmegaBlue ::

40° pod obremenitvijo je čisto uredu, meni gre procesor ko ga obremenim do konca.. okoli 80° ko je kake pol ure obremenjen, obe jedri.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

RokB ::

ja sam ozračje je bilo okoli 10°C in je bil obremenjen pa je že toliko imel,če ni temperatura važna,zakaj pa mi vse tko počas dela in zakaj se mi pol sesuva?
Birko

pubbec ::

cje saj ti bi se tudi tak segrej, če bi te kdo navijal lol

normalno je, da ima procesor takšno temperraturo, saj amd XP+ so se najbolj greli...

da se ti sesuva... ni problem temperatura pol, če imaš termalno lpastno namazano..

jaz bi na mojem mestu izmeril napajalnik, preventivno ga menjal, če je že star potem absolutno, prečekiral rame ter grafiko...

pol se bmo pa dalje menli, pa spihaj malo praha iz ventilatorjev :)

bluefish ::

pravzaprav nisi preveč natančno opisal svojega problema. Praviš le, da ti deluje počasi. To je lahko povezano tudi z gonilniki, fragmentacijo podatkov, razmetanim registrom, ostaniki odstranjenih programov,...

RokB ::

pubbec moja računalnik je po mojem že preveč spihan:)skoraj dvakrat mesečno sem ga že spihal:)
bolje opišem težavo?lahko povem tako,da ko sem na internetu in zraven poslušam musko, je bolje da ugasnem musko ker mi zelo šteka in zgubljam živce.Ne vem kako naj opišem svoj problem,če je to kak dober podatek,ko prižigam program oz.saj je že dovolj če na računalniku poslušam musko,opazujem na progamu speed fan,koliko se mi kaka stvar greje in na procesorju mi kaže preveč temperature.
No če imam preveč prižganih programov(cirka dva do tri programe), mi računalnik začne štekati in včasih mi čist zašteka.....takrat še z enim ventilatorčkom poskušam nekako zbuditi procesor in včasih mi celo uspe ga "prebuditi"in računalnik nekako počasi lavfa naprej,včasih pa mi samo preostane da ga ugasnem in ponovno zaženem in se nekaj časa matram,da mi ga uspe zalavfati.

Ne vem če bi kaj takega zbrisal,vsaj ne da bi jaz vedel!
Vem,da je težko tako govoriti kaj je lahko narobe z mojim računalnik,vem da bi bilo bolje to videti in urediti....rad bi pa samo nekako dobil kake ideje kaj naj naredim sam,če sploh lahko kaj naredim sam!

Hvala za pomoč in upam,da sem bil kaj bolj razumevajoči in da sem bolje opisal težavo:)

lep pozdrav

Mike

pubbec ::

probaj zamenjat CPU, če ima kater kolega enake itd. sam da podnožje paše to more bit isto :)

kolko imaš rama? mislim, da za muziko bi bilo že 128 čisto dovolj,
drugače pa izbriši požrešni winamp5 če ga imaš in si namesti 2.9 verzijo.

drugače jaz bi menjal cpu, napajalnik in ram na zadnje pa še disk :)
fajn bi bilo da stestiraš vsako stvar posebej in nadomestiš z novim oz. drugim kateri deluje... brezhibno :)

solatko ::

Kdaj si nazadnje popucov register, odstranu spy, temporay failse in ostalo nesnago, ki se nabira po sistemu. Vsako opravilo na sistemu pusti sledi, zato je traba it včasih v totalno čiščenje programske nesnage, ali pa na novo naložit sistem in je stvar v redu. Temperature do 70 niso za ta procesor nikakeršen problem, pazi samo na to koliko se ti greje celotna škatla - imaš dobro zračenje (spredaj ventilator, ki sesa hladen zrak v kišto in zadaj vsaj enega ki vleče vroč zrak ven.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404694 (3463) solatko
»

prenosnik dela počasi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
342638 (1759) G_mAn
»

Hp compaq 6830s težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
352914 (2230) userf480
»

Preglasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
11855 (615) xxxgeekxxx
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7020236 (19305) Havq

Več podobnih tem