» »

Bojkotiranje trgovin 24.11.2007

Bojkotiranje trgovin 24.11.2007

1
2
»

gruntfürmich ::

danes so taki časi, da če nekaj rabiš greš u trgovino. ne vem kaj si folk domišlja, da bomo zoper živeli po starem, da bomo u trgovino šli samo po sol in sladkor???
v trgovino gremo, ker je to nuja. tko je zadnjih 50 let. in tega se ne da spremenit v 1 dnevu.
če pa je ktir folk tolk butast, da srečo išče v šopingu, pa ga tele akcije ne bodo spametovale, ampak samo zamorile. tko da tisti kateri se zavedamo da je šoping nuja, itq ne tičimo v trgovinah. tisti, ki pa se tega ne zavedajo, so pa itq butasti, in ta akcija za njih ne bo zalegla; ne bo jih osvestila, čeprav je v defoltu namenjena ravno njim.
tko da upravičeno sumim, da so ti aktivisti butasti.

snežak: sem si ogledal link, ampak v italiji je situacija drugačna: po uvedbi evra in v zadnjih desetih letih se je standard zelo znižal. povprečnemu italjanu gre slabo. zato ta protest ni samo zaradi zvišanja cen testenim, čeprav je verjetno ravno to povod.

daliborg: ne, ne boš prespal sobote. ker boš tako hudičevo žejen, da se boš moral ustat. in če ne bo kaj pametnega za pit, še oditi v trgovino:)) :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfurmich> danes so taki časi, da če nekaj rabiš greš u trgovino. ne vem kaj si folk domišlja, da bomo zoper živeli po starem, da bomo u trgovino šli samo po sol in sladkor???

Jaz moram rečt, da odkar si sami pečemo kruh, je ta bistveno bolj okusen. Še vedno gremo pa v štacuno po to kar si naštel, pa še po moko (čeprav najboljšo zares nameljemo sami, ampak te itak takoj zmanjka). Pa na elektriko pečemo :)

gruntfurmich> če pa je ktir folk tolk butast, da srečo išče v šopingu, pa ga tele akcije ne bodo spametovale,

Zakaj pa bi ga? Saj to ni bistveno drugače kot kak drug hobi. Nekateri lovijo ribe, drugi hodijo v hribe, tretji pa tečejo v supermarket.

Meni sicer veliko bolj ustrezajo majhne trgovinice - v BTC in podobnih grozotah se ne počutim dobro, zato sem tudi pripravljen požreti precej višjo ceno artikla, da namesto da bi z vozičkom prevozil 3 kilometre lahko z biciklom pridem v 5 minut oddaljeno štacuno, vzamem s police, plačam in grem. Pa še iskreno lahko pozdravim, ker prodajalca dejansko poznam, ker ni vsak dan drug. Včasih je pač treba tudi tja, a se temu izogibam. Da bi se ravno v soboto odločil, da ne grem v trgovino, je pa odvisno od... zaloge v hladilniku.

gruntfürmich ::

ja, jype, se midva povsem strinjava. hotel sem samo omeniti, da tistih katerim je ta akcija namenjena, ne bo spametovalo. (čeprav je spet vprašanje če je to prav kar ti aktivisti delajo.)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kekz ::

Tele naše trgovine so čisto premajhne.
Jaz rabim veliko trgovino, da lahko po njenih hodnikih pozimi ali ob slabem vremenu trimčkam. :D

Enkrat sem gledal eno oddajo, da v ZDA res to prakticirajo, čisto pravi đoging v vsej "bojni" opravi >:D.

jype ::

kekz> Jaz rabim veliko trgovino, da lahko po njenih hodnikih pozimi ali ob slabem vremenu trimčkam.

V tistem zraku jaz še hodim komaj. Thick with odour of stale meat and rotten tomatoes :P

Če je dež pač trimčkaš po dežju. Saj zato so izumili gore-tex :)

Avby ::

V Evroparku v Mb če bi pretekal vsa nadstropja po vrsti in vse parkirne prostore po obsegu mislim da bi bil, kar dober trening.

Ejsi_Disi ::

In, je kaj gužve?
Rock n' roll ain't noise pollution!

Sergio ::

Fotr je su danes po kruh, ha. :D

OK, seriously, kolicina porabljenega denarja bo ostala enaka, ne glede na to, ali je vmes kaksen bojkotirajmo-kapitalisticne-prasce-trgovske dan.

Enostavno jih bos obiskal naslednji/prejsnji dan in kupil dvojno kolicino potrebnega materiala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

gruntfürmich ::

jst pa sem šel po patike za fuzbal, hehe
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

whatever ::

Glih back from shopping. Gužva ni nič manjša kot ponavadi.:P
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Bojevnik ::

v BTC-ju se mi zdi da je še večja kot ponavadi ob sobotah:))

flipflop ::

Kakih 10 min sem čakal pred blagajno, so pa vse delale na polno, tud med policami je bla gužva, tko da je ta bojkot bolj slabo uspel.

OChack ::

edini ki lahko kj dosežejo so blagajničarke, ki z svojim zavlačevanjem ali štrajkom ljudi prisilijo da vozičke pustijo v štacuni in jezni ter praznih rok odkorakajo iz trgovskega centra, sicer pa je 90% ljudi ovac in stvar se en bo spremenila nikol, pa tud če podvojijo cene v trgovskih centrih
enostavno pri nas ni nobenega ki bi mev jajca in reku jst bom pa prodajov tok cenej .....ampak ne vsi rečejo oky.. podražl so v trgovini, dejmo še mi, pa nj bo to pr ns na kmetih al pa na tržnci in vsi proizvajalci......tok o konkurenci
Int€l inside, IDIOT Outside

Ziga Dolhar ::

Zakaj bi pa prodajalec prodajal ceneje?

--

In zakaj noben kupec nima tolk jajc, da bi rekel, "okej, jest bom pa kupoval dražje"?

Kupci iPhona izvzeti.
https://dolhar.si/

jype ::

Ziga Dolhar> In zakaj noben kupec nima tolk jajc, da bi rekel, "okej, jest bom pa kupoval dražje"?

Those who do generally shut up about it. Razen, če to počneš zato, da se lahko pohvališ.

veteran ::

Če je dež pač trimčkaš po dežju. Saj zato so izumili gore-tex :)

Aha, še en sovražnik ljudstva. Vsi spodobni ljudje se v soboto in nedeljo sprehajajo po Merkatorju ali BTC-ju, yupe pa gre raje na trimčkanje po dežju. :D

Jaz včeraj nisem šel v trgovino, danes tudi ne. Pa ne zaradi kake ideje o bojkotiranju trgovin, ampak enostavno zato, ker imam vsega dovolj...

'FireSTORM' ::

Jaz pa včeraj nisem šel v trgovino iz enega razloga.
Ni bilo potrebno ničesar kupiti.
Those penguins.... They sure aint normal....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757297508 (45352) starfotr
»

Črni petek in naša naivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012510 (7742) bedarija
»

Black Friday v SLO? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11135419 (27200) MuadDib
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913158 (11273) Zheegec
»

Mercator,interspar al leklerc to je zdaj vprašanje!!!!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564748 (4282) abcde7

Več podobnih tem