» »

Ali mislite da bi tole šlo?

Ali mislite da bi tole šlo?

smash ::

Rabil bi namreč Garmin Nuvi-ja za priblizno 10 dni...pa sem gledal vse te izposoje (recimo na AMZS) pa pride približno 10€ na dan, kar je preveč..

pa sem potem pomislil, da bi zadevo naročil preko spletne trgovine, opravil izlet in potem pred rokom vrnitve artikla (15 dni) zadevo vrnil...sem gledal malo po spletnih trgovinah in imajo v pravilniku, da ta rok vrnitve ne velja za sowftware, za audio in video nosilce ipd...ali ta garmin nuvi spada v to kategorijo ali ne...kaj mislite?

LP

hamax ::

Slo bi, ni pa lepo :D

MEDENA ::

"Izdelki morajo biti nerabljeni, nepoškodovani, v originalni embalaži, garancijske nalepke oz. pečati ne smejo biti odstranjeni."

tole ne paše v kategorijo nerabljeno kaj meniš, itak se vidi da bo rabljeno zato ti ne bi smeli vzeti nazaj pa pejt stokat varuhu človekovih pravic....vidite, kakšni so ljudje?

Ziga Dolhar ::

O etičnem vidiku takšnega ravnanja ne bom, o morebitni 'zlorabi pravice' niti.

Ampak ko MEDENA pravi, oziroma citira neko določbo prodajalca,

> "Izdelki morajo biti nerabljeni, nepoškodovani, v originalni embalaži, garancijske nalepke oz. pečati ne smejo biti odstranjeni."

ki je v neposrednem nasprotju z zakonom, ki od potrošnika zahteva le, da blago vrne "nepoškodovano" in v "nespremenjeni količini" /.../, (in takšna določba kogentne zakonske seveda ne more "postrožiti"), vidimo predvsem pristop, ki ga imata MEDENA kot prodajalec in verjetno njegov delodajalec, ki očitno želita potrošniku onemogočiti izvrševanje pravic ter zamegliti smisel "cooling-off" instituta.

Zoper takšne prodajalce pa nimam nikakršnih - kaj šele etičnih! - pomislekov.
https://dolhar.si/

Good Guy ::

medena ..

ne razumeš.. pejt spat za par let pol se pa oglas spet...

če rovtar reče, da skočimo čez most dajmo še mi


wtf.. mal besednega zaklada poba..

boš reku da ti ne izkoriščaš?

vic leta stari >:D >:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

smash ::

sej bi vrnu nepoškodovano in v nespremenjeni količini...kje je torej problem?

Ziga Dolhar ::

smash: v tem, da se je MEDENA spomnil, da mora biti še "nerabljeno".

Torej - če v petnajstih dneh izdelek preskusiš in z njim nisi zadovoljen (ali karkoli), ga lahko vrneš - če je le nerabljen! >:D
https://dolhar.si/

mihec87 ::

Da ne bomo potem slučajno čez nekaj časa brali da si kupil nekaj prek spletne trgovine ter je bila že zadeva rabljena oz odprta pa pizdil čez trgovino isto velja za vse ostale..Sam tih pol bote..pa da nebi ker slučajno nazaj vračal sam tolk okrog tega snadži se..

Tilen ::

Torej - če v petnajstih dneh izdelek preskusiš in z njim nisi zadovoljen (ali karkoli), ga lahko vrneš - če je le nerabljen! >:D

Tole pa me je kar nasmejalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Horsechoker ::

Mene tudi.

Smash: Ti kar naredi to.8-)
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

smash ::

no mene je bolj zanimal če garmin mogoče spada med te izjeme, za katere ne velja vračilo v 15 dneh

za to, kolk je to moralno, me niti ne zanima kaj si mislite :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Slowenc ::

Ko bodo trgovci zaradi takih prevarantov ukinjali ugodnosti bo pa kaj?


Sej to ni dobra volja trgovcev, to piše v zakonu, ki ga morajo upoštevat.

Avtoru teme:
Garmina imaš lahko kar 30 dni, saj zakon pravi, da lahko v petnajstih dneh pisno sporočiš prodajalcu, da nisi zadovljen z izdelkom in ga boš vrnil. Za vrnitev imaš pa še nadaljnih 15 dni.

se pravi 15+15=30 dni brezplačne uporabe. >:D
Skiny gate.

IceIceBaby ::

Evo, tole je napisano na www.superstore.si :) Smash, ti kar naroči pa sprobaj, mogoče ti bo pa na koncu všeč in boš obdržal.

Supestore vam nudi brezpogojno garancijo na zadovoljstvo z izdelkom za kar 30 dni od prejema naročenih izdelkov.
Izdelek naročite in preizkusite v udobju svojega doma. Če z njim iz kateregakoli razloga ne boste zadovoljni, nam ga enostavno vrnite in v celoti vam bomo vrnili kupnino.
Brez skritih klavzul! Zavedamo se, da morate izdelek, če ga želite preizkusiti, tudi zares uporabljati. Pri nas naročene izdelke lahko uporabljate 30 dni ... in jih po 30 dneh vrnete, če ne bodo izpolnili vaših pričakovanj.
Brez navajanj razlogov za vračilo! In brez strahu, da bomo od vas zahtevali vračilo "neodprtega" ali "neuporabljenega" izdelka.

smash ::

na superstore so res prijazni..premišljujem da bi na test vzel še plazmo tv :)

WarpedGone ::

Moralizirajte v svoji temi. Tukaj pa lepo odgovorite na problem ali pa bodite tiho.
Zbogom in hvala za vse ribe

Cveto ::

Ja, sam če ti naložiš gor karte, s tem porabiš kupon s kodo, registriraš Nuvija na svoje ime in s tem narediš zadevo neuporabno za naslednjega kupca (ok, se da, samo registracija bo vedno an tvoje ime, pa še kup sitnosti ima)

Ti zadevo kar kupi in potem prodaj za par 10eur ceneje, pa bo za vse dobro, koštalo pa te bo precej manj kot najem. Al se pa z nekom ki kupuje to zmeni da ti kupiš, uporabljaš teh 10 dni in nato nekaj ceneje prodaš njemu.

smash ::

ne rabim dodatnih kart...bom kupil z ze nalozeno karto

kar se tiče moraliziranja... kot avtor teme dopuščam tudi to...ne vem zakaj bi odpirali novo

enega nuvija sem ze imel in ga potem tudi prodal...(malo ceneje)...sedaj pa rabim spet in sicer za 7 dni

V-i-p ::

Prav imaš, ne vem zakaj ne bi tega naredil, če lahko? Ja bi in to takoj!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

AndrejS ::

če bo tole šlo skozi, si bom jaz vsakih 14 dni sposodil drugo plazmo, pa avta, ... >:D

IceIceBaby ::

Jaz sem prej resno napisal. Vsak resen trgovec omogoči vračilo blaga če kupec ni zadovoljen. Tisti, ki so pametni pa izkoristijo takšne "testerje" in jih spremenijo v stranke. Mogoče pri prvem nakupu oz "izposoji" naredijo minus, ampak če znaš obdržati stranko leto ali 2 ti pa sigurno naredi plus. Če si nekdo takole brez težav sposodi Garmina in ga vrne brez vprašanj je sigurno zadovoljen in naslednjič bo pred nakupom verjetno pomislil ravno na trgovino v kateri je dobil tak dober deal.

smash ::

kst: se popolnoma strinjam

kmetek ::

Kaj pa naslednja stranka, ki dobi tak garmin? In potem opazi, da je bil "že" rabljen.....trgovina še 1x nasrka, stranka izddelek vrne in potem se tega Garmina preprosto ne da prodati. Ste morda to pomislili?

Samo tok v razmislek malo. Trgovine niso knjižnica ampak prodajalne.

Ziga Dolhar ::

Trgovina = biznis.

Biznis = tveganje.

Tveganje = možnost dobička.

(Prodaja preko spleta? Še dodatno tveganje - z dodatnimi obveznostmi, ki so v zakonu že predvidene.)

Ubogi prodajalci!
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Sicer pa, bom še enkrat ponovil tisto, kar sem sicer napisal v eni drugi temi, ko prodajalec ni želel izdelka stranki pokazat (razpakirat iz škatle), češ da takšnega odprtega izdelka ne bo mogel naprej prodat.

a) Če izdelka ne razpakira - ga tej stranki definitivno ne bo prodal. (Če bi ga, bi verjetno ga. Ali pa enega drugega.)

b) Če ga razpakira - in ga stranka MORDA ne kupi, niti MORDA ne kupi nekega drugega - ga kot odprtega MORDA ne bo kupila naslednja stranka.

Tvega v vsakem primeru. Le da v enem precej bolj.
https://dolhar.si/

Super Sonic ::

Ja no, dejstvo je, da je rabljeno stvar težje prodati. To je čisto praktična stvar, ne rabiš nič filozofiranja. Če si pa kdo slučajno želi rabljeno za ceno novega naj se javi, mu prodam en kup stvari.

Avtorju teme pa sledeče: predvidevam, da greš na izlet. Se pravi bi ti Garmin prišel prav. Verjetno tudi ne greš na izlet zadnjič. Investicija v nakup se ti povrne že pri enem samem izletu že zaradi časa, ki ga prihraniš, ostalih prednosti sploh ne bi našteval. Obstaja tudi varianta, da si napravo samo sposodiš. 10€ na dan ni veliko in je veliko. Je veliko takrat, ko potuješ za dalj časa. Če pa potuješ za dalj časa pa (ponavadi) imaš denar.

To, kar se ti pa plete po glavi je pa otročje, bedno in usmiljenja vredno. Malo pomisli kako bi bilo, če bi vsi razmišljali tako kot ti.

Dolhar - tlele mrcvariš usmiljenja vreden zakon. Res ne vem če bi zakon vzdržal lastno razmišljanje oz. ne znam si predstavljati, da bi se _vsi_ potrošniki skrivali za tem zakonom.

NO, pa sej Moron si al pa nisi. Prirojena lastnost.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

nastyboy ::

Pred časom sem hotel prihraniti in sem se sam slikal za potni list. Na sliko v velikosti fotografije sem tako spravil 6 slik, v velikosti za osebne dokumente. S tako fotografijo se odpravim v trgovino 1, kjer mi prodajalec pove da mi jo bo računal po ceni fotografije za potni list(1000 sit) in ne za ceno 1 fotografije (30 sit), čeprav sem vse delo opravil sam. (Dejasnko kaj sploh njega briga kaj imam jaz na fotografiji)

grem drugam in mi je, ne samo da mi jo je naredil po ceni fotografije(30 sit) , celo lepo mi jih je obrezal in mi še dal zraven mini albumček.

Od takrat naprej delam vse fotografije pri njemu. In to zaradi te malenkosti.

Enkrat se ti vse vrne. Čeprav te lahko na začetku jezi.

LP

smash ::

10 dni izleta

ce dam za najemnino je to..10 x 10€ = 100€

ce zadevo kupim (govorim o garmin nuvi 350) stane priblizno 350€ z adriaroute skupaj

ce narocim prek spleta me stane samo 10 minut da narocim (dostava je free), postnina nazaj 3€

pa si potem izracunaj kolko se mi kaj povrne..ne klobasaj supersonic

zakaj bi dajal za napravo 350€ ce jo rabim max 2x na leto....mislm to je oderuštvo..zakaj ne bi enkrat jaz odrl njih

koyotee ::

zakaj bi dajal za napravo 350€ ce jo rabim max 2x na leto....mislm to je oderuštvo..zakaj ne bi enkrat jaz odrl njih


Ma ti si vseskup narobe razlagaš...
Če ti kupiš pri njih izdelek po določeni ceni je to zate oderuštvo???
Najbolš, da še spodnjice naročiš prek spleta za 14dni in jih potem vrneš.
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

AndrejS ::

Samo pri adriaroute je problem v tem, da če hočeš karte odklenit na določeno garmin napravo se moreš registrirat, da dobiš kodo! In registracija je možna samo 1x.

smash ::

AndrejS..za adriaroute imaš prav...itak pa to ni nujna stvar

koyotee ..no comment..seveda je oderuštvo če ponujajo izdelekki ga rabiš 2x na let za nenormalno ceno...pa ti kup gate za 100 evrov pa jih obleč enkrat na let

kmetek ::

Smash: si ti normalen? Ti manjka kak kolešček v glavi?

navigon 2100 209.00€ vzhodna evropa
navigon 2110 299.00€ kompletna evropa- nekaj vzhodnih, rusija, itd....

pa karta že inštalirana...99% pokritost slo, še slo menuje se sedaj dobi baje...

Če bi vsi tako delali kot ti, bi lahko trgovine samo zaprle...koyotee ima čisto prav.

Nastyboy: primerjava ni na mestu, žal. pač eni tako drugi drugače, tako je.

Ne moreš pa se nekaj okoriščat, mislim kam to pelje. Upam, da lastniki trgovin berejo tukaj in da so pozorni >:D Pa da mu sploh ne pošljejo >:D

me out :)

smash ::

kmetek..mensezdi da teb manjka en kolešček u glavi..namreč dojeti bi moral da s tem, ko prodajalci oglašujejo tak način "prodaje", je to v njihov plus pa če jaz na koncu izdelek obdržim ali pa ne...tako da to ni nič nemoralnega in si je treba to izbiti iz glave ven

če bi vsi delali tako kot jaz, bi prodajalci imeli 500% več prometa kot sedaj in bi skakali v luft od veselja

kmetek ::

oglašujejo "vzemite za nekaj dni in vrnite" ? >:D

smash ::

superstore.si



skratka jest bom zadevo preizkusil, vrnil in potem mogoče čez pol leta zares kupil...si s tem zadovoljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Freezy ::

Heh, celotna tema me spomne na to sliko.

Tody ::

Smash, se ti pa splača v 3 izletih, se ti pa splača ko moreš it na drug konec slovenije ali pač na izlet po sloveniji ...

Če si škrt je pa tvoj problem :)

Izi ::

Izgleda, da od komentatorjev še nihče nima svoje prenosne navigacijske naprave, drugače bi vedeli, da tako lahko ne bo šlo.
Tukaj gre za dve ločeni zadevi. Za navigacijsko napravo in za zemljevide.

Garmina sicer lahko kupiš in vrneš, tukaj ni kaj debatirati, ampak samo dokler nanj ne naložiš dodatnih zemljevidov. Z že naloženimi zemljevidi ne boš kaj prida opravil, rabiš dodatne bolj podrobne zemljevide.
Tisti že naloženi zemljevidi so precej nepodrobni in zastareli.
Kupiti boš moral še dodatne zemljevide, kot naprimer AdriaRoute ali kaj podobnega, ki pa se jih nikakor ne da vrniti.
Ne zaradi kakšnih zakonov ali česa drugega ampak iz čisto praktičnega razloga, ker so zemljevidi za navigacijske naprave najbolj zaščiten software na svetu in se ga lahko naloži samo na eno samo točno določeno napravico in potem je z z njim konec.

Najprej je vsak zemljevid na navigacijski napravi registriran samo na tvoje osebno ime, kar se ne da prenesti na nikogar drugega, potem je vezan na čip točno določene napravice in še kodo dobiš od proizvajalca zemljevida.
Trikratna zaščita torej in ko tak zemljevid enkrat naložiš postane neuporaben in neuporabne zadeve ti nikakor ne moreš vrniti.

Če boš zemljevid enkrat naložil na napravico, ne bo mogel vrniti niti same napravice kaj šele zemljevida, ker pred nalaganjem moraš navigacijsko napravo prijaviti kot svojo in kodo napravice poslati proizvajalcu zemljevida, da na njeni podlagi dobiš kodo za aktivacijo.
Tako in napravica in software postaneta neločljiva in oboje je neločljivo vezano na tvoje ime.

Seveda lahko komu posodiš svojo napravico, nikakor pa jo ne moreš več vrniti v trgovino. Saj brez tvoje kode niti nadgradnja zemljevidov ni več mogoča. Nadgrajevanje zemljevidov je pa nujno, vsaj nekajkrat na leto, še posebno pri nas, ko toliko cest ravno gradimo in je vsako leto vse drugače.


Naj še omenim, da tudi kraja tem prenosnih navigacijskih napravic ne pride v poštev, ker jih vsak zaščiti z kodo, ki jo je praktično nemogoče razbiti.
To ni tako kot mobitel, kjer ga lahko odkleneš z priklopom na računalnik brez da bi bil kakšen hacker, ponavadi pa zadostuje že zamenjava PIN kartice.
Da ne bi kdo brez veze kradel Garminov ali kaj podobnega, ter jih potem razočaran metal v smeti, ko bi ugotovil, da ga ne more niti prižgati >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

smash ::

Izi - garmina sem ze imel in ga prodal, tako da vem, kaj ima in kaj nima...tisto kar rabim je garmin z prednalozenim zemljevidom za evropo...mi ne bo treba prav nič nalagat in se registrirat

skratka...bliza se dan naročila :)

V-i-p ::

Hmm... Kako sem pa potem jaz na "KrEn" garmin naložil "piratsko" adrio? Sicer res ne najnovejše, sem jo pa...>:D in tudi dela bp...:\
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bluefish ::

skratka, smash se je očitno pri sebi že odločil, kaj bo naredil in je tako vsakršna nadaljnja debata okoli prvotnega vprašanja popolnoma brezvezna. Žal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
4911767 (8073) scipascapa
»

Katero navigacijo kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
3911964 (5286) Tomson
»

Kateri Garmin?

Oddelek: Kaj kupiti
111791 (1137) krepki
»

Kateri GPS? Garmin nuvi 760 ali sony NV-U73T ?

Oddelek: Kaj kupiti
82776 (2475) vasquez
»

mi kdo posodi garmina za en teden?!

Oddelek: Loža
364015 (2715) smash

Več podobnih tem