» »

Kateri GPS? Garmin nuvi 760 ali sony NV-U73T ?

Kateri GPS? Garmin nuvi 760 ali sony NV-U73T ?

mihajlo carr ::

Kateri je boljši?
Izkušnje?

r0Kk ::

Moj dedek si je kupil nüvi 760 in je z njim zadovoljen ... Sony pa nima slovenskega glasovnega vodenja, kolikor vem. Načeloma poznam dosti ljudi z Garmini in so zadovoljni; za Sonyja pa nikogar ne poznam, ki bi ga imel. 760 je precej drag sicer, ima pa res vse od Bluetooth do TCM, mogoče bi bilo pametno potem dokupit še Adria Route, ker osnovne mape čisto najboljše za Slovenijo in Balkan niso.

Pekl ::

Mene pa zanima, kako se obnese, če bi Garmin Nuvi 760 poleg običajne uporabe v avtomobilu,
napravico občasno uporabljal tudi med peš izleti (v naravi, v mestu) in sicer da bi jo uporabljal
kot elektronski zemljevid ali za beleženje poti (lokacije), ki si jo prehodil, da lahko kasneje
zadeve pregledaš recimo na računalniku. Naprave za peš izlete ne bi nujno uporabljal za vodenje,
kot se to uporablja v avtomobilu. Če pa tudi to deluje, še toliko bolje.

Primer: na Garmina bi naložil Adria TOPO, ki bi mi služila kot orientacijski zemljevid za Slovenijo.

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem, bi prosil, če lahko kaj napiše. Hvala.

LP, Pekl

IVo ::

Počekiraj si tudi MAG 2020... Slišim da se tudi zelo dobro odnesejo...

mspiller ::

A je kdo probal ta MAG 2020. Kako se kaj obnese.

Ali deluje povezava na npr. fotoaparat (kateri), da ti shrani lokacijo v EXIF ...
Kaksen je software zraven ... ali ima dosti funkcionalnosti? Prenos v google earth in podobno.

janezgr ::

Vidim da terate temom za nuvi 760, je debest. Navigacijo sem imel na dlančniku cca 2 leti nato na telefonu pa sem bil zadovoljen ( seveda vse sem uporabljal izdelke garmin), SEDAJ SEM PA KUPIL nuvi 760 in dela vse po pričakovanju. Garminovo navigacijo obvladam v nulo bi pa prosil če mi lahko pove kdo zakaj mi na mapi ko navigiram ne ka že bližinskih točk(petrlole trgovine itd................)
Nikjer nisem zasledil da bi se to dalo nastavit zato prosim če mi kdo lako pove če je to sploh možno.

microera ::

po moje jih moraš naložiti kar z POI loaderjem
POI loader



nuvi760
LP

www.microera.si

janezgr ::

Tiste ki imam naložene z poiloaderjem (radarje itd....) mi prikazuje, vgrajenih pa ne razen ko preklopim v urejanje zemljevida potem se te ikone vidijo med navigacijo pa le
LP

vasquez ::

Mene pa zanima, kako se obnese, če bi Garmin Nuvi 760 poleg običajne uporabe v avtomobilu,
napravico občasno uporabljal tudi med peš izleti (v naravi, v mestu) in sicer da bi jo uporabljal
kot elektronski zemljevid ali za beleženje poti (lokacije), ki si jo prehodil, da lahko kasneje
zadeve pregledaš recimo na računalniku. Naprave za peš izlete ne bi nujno uporabljal za vodenje,
kot se to uporablja v avtomobilu. Če pa tudi to deluje, še toliko bolje.

Primer: na Garmina bi naložil Adria TOPO, ki bi mi služila kot orientacijski zemljevid za Slovenijo.

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem, bi prosil, če lahko kaj napiše. Hvala.

LP, Pekl


Adria TOPO ni routabilna, kar pomeni, da te ne bo vodil niti po poteh, ki so označene.

Od nedavno imam 760 in sem ga ravno nekaj dni nazaj uporabil za en daljši pohod (imel sem ga v žepu). Problem je v tem, ker baterija zdrži le približno 3 ure (mogoče bi malo več, če bi zmanjšal osvetlitev). Prehojeno pot mi je kar dobro označil, je pa višinski profil popolnoma neuporaben (stalno +/- 10 m). Za pohodnike in kolesarje so drugače namenjeni drugi bolj specializirani gps-i, ki imajo vgrajen tudi pravi višinomer ter daljšo avtonomijo baterije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019746 (10592) madmitch
»

EGNOS zaživel

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
194208 (3138) KoMar-
»

Navigacija garmin

Oddelek: Kaj kupiti
319860 (9112) Dami
»

Kateri GPS (avtomobilski) navigator?

Oddelek: Kaj kupiti
61960 (1829) Satelit
»

navigacijska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
51307 (1194) RobynHood

Več podobnih tem