» »

monitor na 100hz

monitor na 100hz

Yohan del Sud ::

Živjo

Zadeva je taka. Brkljal sem po nastavitvah v winXP in odkril opcijo, da lahko nastavim osveževanje na 100x v sec (pri win 98 je ta max 85, sicer pa je to odvisno od gonilnikov za monitor se mi zdi). Monitor je ena srednja 19 inčna žalost (Hansol 910p). Resolucija okrog 800 x 1200. Torej potrdim izbiro in ker se ni nihče nič pritoževal obdržim izbiro. Sem ravnal pravilno (hvaležne moje oke), ali mi bo zadeva v kratkem eksplodirala v ksiht?

ChiefThunder ::

ah, 100mhz bi moral delat brez problema, kaj pa priročnik poreče?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

MadMax ::

100MHz bo bolj tezko, a ne šefe?:D

Drugac pa ni panike-ce bos preteral, se bo monitor ugasnil in nicesar ne bo razneslo...
To svojevrstno zascito imajo monitorji ze dolgo-pravzaprav se nisem videl monitorja vecjega od 15" in narejenega po 1998, ki to ne bi imel. Pri starinah (14" in starejsi vecji modeli) pa tega se ni bilo, zato si dobil cudno 5 kratno sliko, monitor pa je zacel zelo nezdravo piskat. Po dobre pol minute bi pa umrl. Brez vecjih explozij.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

neki123 ::

če še kdo ne ve, postane slika na monitorju na osveževalni frekvenci nad 85 Hz bolj meglena( manj ostra ), pa tudi nobeno človeško oko, to je znanstveno dokazano ne zazna več migetanja na frekvenci večji od 75 Hz. zato je brez veze imeti osveževalno frekvenco nad 85 Hz. moj monitor ima možnost osveževanja 100 Hz pri 1024×768 pa imam 85 Hz, ker je tako slika bolj živa( trinitron - 17 col )

MadMax ::

neki123: Ce je znanstveno dokazano, zakaj nimas na 75???
Ti povem, da je pri nekaterih (redkih) monitorjih moc opaziti razliko med 90 in 100Hz!
Je pa res, da pri nekaterih sistemih (graficna-monitor) rata slika bolj meglena.
Na moji Nokii 17" trinitroncu je slika enako ostra,kontrastna in ziva do max resolucije/refresha. Za izgubo ostrine je najveckrat kriv kabel od graficne do monitorja (slaba kvaliteta).

Aja: znanstveno je tudi dokazano, da imajo cmrlji preveliko maso glede na povrsino kril in zato ne morejo leteti.
Ker pa ti isti cmrlji niso prebrali vseh teh znanstvenih raziskav, veselo letajo naprej:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

rc-car ::

Znanstveno je tudi dokazano, da ti premajhna frekvenca monitorja in gledanje od blizu sfuka oci >:D

Drugace pa je to govorjenje o doloceni frekvenci relativno relativno.. Na 15" monitorju je se manj kot 85Hz zadosti za ne-trpenje oci. Pri 19" pa je 85Hz veliko premalo (upostevamo, da je povsod res. na max)..
Pomembna je velikost zaslona, ki ga je treba vsakic na novo narisati :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

ender ::

neki123: brez problema vidim razliko med 75 in 85 Hz na 17" monitorju. vedno.

ChiefThunder ::

jej, en m preveč... :8)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171607 (1438) Izi
»

Kolko hz na 1024x768 resoluciji je najbols?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181401 (922) Muflon1
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232364 (1858) Uporabnik
»

frekvenca osvezevanja

Oddelek: Zvok in slika
171604 (1393) miranpozar
»

17" vs. 19"

Oddelek: Kaj kupiti
211833 (1593) andrej

Več podobnih tem