» »

frekvenca osvezevanja

frekvenca osvezevanja

MitjaM. ::

Pred kratkim sem kupil sonyjev 19" monitor pa me zanima kaksno resolucijo mi priporocate ter frekvenco osvezevanja. Trenutno imam 1024x768@100Hz
KAj je sploh razlika med velikostjo frekvence osvezevanja?

KOLAPS ::

Priporočam ti 1280x1024 pr največjem osveževanju k je možno!
če hočeš vedt v čem je fora osveževanja si ga zniži na 60 pa boš vidu da te bojo začele hmal oči bolet tko da si ga naštimi na naječ kokr gre pr določeni ločljivosti

Dax ::

Res sem zelo žalosten...

Da gre kdo sonya tko mučit, da ga goni v 1024... GREH!!!!

Minimalno 1280 za takle monitor MitjaM... frekvenco boš pa ziher lohk vsak do 85 nastavu.

MitjaM. ::

Mah sej vem da lahk resolucijo se povecam, sam se sele privajam ana tok velik monitor, ker sem mel prej skor 10 let enga 14" incnega (640x480):D Tko da je ze taka resolucija cist drug svet8-) Tko da mi na 1280 x 1024 vse mal premajhno zgleda, bom pa scasoma sigurn dal na 1280...
Se neki, a lahko kej sfukam ce nastimam frekvenco osvezevanja preveliko?

Dax ::

Ja... lahko...

Glej, da bo monitor nastavljen kot plug&play... da pa boš 100% poglej v navodila, kakšne frekvence monitor prenese in ga NE!!!! navijaj čez te frekvence.

Enkrat sm kolegu 15'' navil na 1600×1200. Tega ne bom nikol pozabu... stvar je začela tako grozljivo piskat, da so mi skor bobniči šli... na srečo je monitor preživel ampak ti se raje ne s tako stvarco kot je SONY igrat...

Ribicija ::

Monitor lahko uničiš z preveliko frekvenco oz. preveliko resolucijo.
Kako boš vedel da je prevelika frekvenca oz. resolucija?
Ko je monitor preobremenjen bo slika začela leteti oz. bo nerazpoznavna. Problem rešiš tako da počakaš 15s, saj Winsi potem času avtomatsko preklopijo na prejšnje nastavitve.
Če pa to ne pomaga pa greš v varni zagon in tam samo odpreš opcijo nastavitev resolucije in daš OK in ko se računalnik ponovno zažene samo na novo nastaviš vse.

lp

gorenc ::

ce posedujes mocnejsi (drazji) 19" sonyjev monitor. Mislim da je oznaka G400, ga lahko brez problema furas na 1600x1200 s 85Mhz osvezevanja. Slika bo se zmeraj dovolj kontrastna.

Jinxy ::

1600x1200 je prevec za 19" monitor, razen ce si hoces oci pokvart.

15" = 800x600
17" = 1024x768
19" = 1280 x1024
21"+ =1600x1200

Dax ::

Jinxy... to sploh ni res

na boljših 15'' lohk gladko furaš 1024, z malo večjimi fonti seveda. Enako velja za 17'' in 1280.

G[e]c ::

Dej na 1152 * 864 men ta ful ustreza je mal manjse kot pri 1024 pa mal vecje kot pri 1280.

Opkow ::

Gec
Le ka si prjavu?

MitjaM
Fizicno zmore 19" do 1280x1024 in dej na njmanj 85 Hz, da ti ne bjo oci trpele...

Ce si dal gonilnike za monitor .. Pol se ne bat, da ga bs kej sfuku zrd previsokih frekvenc al pa resolucij .. K vec k mas moznost v Setingu itak ne mrs dat ...

andrej ::

za 19" je najbolj optimalna 1152x864, ceprav nekateri tudi delajo na 1280x1024.
S frekvencami pa nima smisla pretiravat - 85 Hz je dovolj za dobro pocutje. Nikakor pa nima smisla uporabit najvnisjo frekvenco, ki jo monitor podpira...
Nasplosno je tezko rect katera resolucija je najboljsa... Vsake oci imajo svojega malarja... Jaz osebno uporabljam 1152x864 za 85 na 22" NEC monitorju. Najboljse je, da vsako resolucijo probas, pa nekaj casa delat, potem bos pa vido, katera locljivost ti odgovarja... Poskusaj vsaj 30 aktivno brati normalno besedilo... ce te zacne boleti glava ali pa moras napenjati oci potem je cas za nizjo locljivost...

MitjaM. ::

Hvala vsem za nasvete, sem nastimal resolucijo na 1280... 85hz osvezevanje, glede driverjev pa ne vem ker nisem zraven monitorja dobu nobenih, mam pa a420 k je kao plug&play monitor...
Ce gdo slucajno ve kje lahko dobim drverje za ta monitor se priporocam 8-)

Jinxy ::

Sej se ne pogovarjamo o tem, kaksno resolucijo potegne kaksen monitor, ampak na kaksni resoluciji lahko NORMALNO delas...

Tud moj star 14" je potegnu 1280x1024, ce se gremo s tem hvalit, seveda ni treba povdarjat, da je delalo samo na 56 Hz, pa se barve so ble ogabne 8-O

Dax ::

MitjaM... noben novejši monitor, razen tistih z BNC priključki ne rabi driverjev.

Ti samo nastaviš plug&play in monitor sam sporoči winsom al pa unixu kake frekvence še prenese.

|jebiveter| ::

Na 19' je optimalna ločjlivost 1152 ali 1280 odvisno kar ti je bolj všeč. Kar se pa tiče frekvenc pa za udobno delo mora biti vsaj 85hz. Malo poeksperimentiraj in ugotovi pi kateri fekvenci je izris najbolj oster, kontrasten in ne preveč utrujajoč za oči.

Jaz na svojem samsungu lahko gonim 1280*1024(100Hz)
vendar mi je slika v 85Hz bolj všeč.

Ločljivost 1600*1200 pa uprabljaj samo v primerih ko resno potrebuješ prostor. Programi za modeliranje ali programi ki uporabljajo veliko oken, tako da ti zavzame celoten ekran.1600 za normalno delo ni preveč praktično ker so ikonce že tako male da se moraš prav namučit.8-O
Its nice to be important, but its more important to be nice!

Huey P ::

Mislim, da bi n 19" lahko brez problemov gledal 1600*1200, na 15" pa bi tud 1024*768 moglo brez kakršnihkoli težav.
Jinxy si ti te resolucije prebral v Jokerju?


miranpozar ::

Pri nižjih frekvencah je slika utripajoča, pri višjih pa postaja slika bolj meglena, zato je treba najti kompromis - ni treba gonit monitorja na najvišji možni frekvenci! Izkaže se, da je 85Hz nekako najboljša varianta in tudi najbolj uporabljana.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341943 (1464) Matev
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
282120 (2120) Marjan
»

Kateri monitor z ravnim zaslonom?

Oddelek: Kaj kupiti
232351 (1845) Uporabnik
»

ker 19" monitor kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
381935 (1386) Trdi
»

Nastavljanje monitorja preko BNC

Oddelek: Zvok in slika
211327 (1092) andrej

Več podobnih tem