» »

linksys

linksys

leteci ::

Mogoce je to vprsanje ze bilo. Za Linksys wrt 54 gs me zanima, kateri software priporocate. Trenutno je nalozen zadnji originalni, pa mi zadeva pri polni obremenitvi linije, pobiram preko torrent, router zabije. Pocasno delovanje.

CCMbrother ::

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Najprej poglej katero verzijo imaš. Če imaš v5 vedi, da imaš en zanič router!
dd-wrt firmware-če imaš verzijo routerja 4 najprej flashas z mini varianto! Zloadej generic. Ostale so za flashanje prek tftpja.
malo "goblji" link o flashanju. Natančno preberi(ne pozabi resetiranja, pa čakanja po naložitvi!)...

iElectric ::

Če nimaš v5, obvezno http://www.thibor.co.uk/#downloads saj edini popravi sesuvanje routerjev pri bitorrentu.

OldSkul ::

Ma kaki DD-WRT, Thibor moraš nasnet.

jan01 ::

Je pa problem pri dd-wrtju iz privzete nastavitve max st portov dat na 4096, pa še skript skopirat
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_broadcasts
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/icmp_ignore_bogus_error_responses
echo '600 1800 120 60 120 120 10 60 30 120' > /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_tcp_timeouts

Kaj ima thibor, pa dd-wrt nima(standart v23sp1)??

CCMbrother ::

Ma kaki DD-WRT, Thibor moraš nasnet.


Hja, vsak ima svoje adute! Jaz sem sprobal Sveasoftov Alchemy, HyperWRT, OpenWRT in sedaj imam DD-WRT! Od teh DD-WRT ponuja največ in je, vsaj po mojih izkušnjah, najbolj stabilen. Res pa je, da moraš za uporabo p2p programja spremenit privzete nastavitve in sicer :

IP Filter Settings

Maximum Ports: 4096 (default:512)
TCP Timeout (in seconds) : 300 (default:3600)
UDP Timeout (in seconds) : 300 (default:3600)

Kar se tega tiče, si več lahko preberete tukaj!

Jaz pri svojem WRT54G-ju ne potrebujem skripte, bojda pa je res bug pri WRT54GS-ju!

OldSkul ::

LoL samo zakaj bi mel DD-WRT, ki je pomnilniško potraten, zato, ker ma tono enih funkcij, ki jih ne rabiš. Sicer vem, da maš na voljo različne pakete - mini, standard itd. toda vseeno.
Thibor je pa firmware, kjer maš samo tiste funkcije dodatne, ki bi jih pa res mogoče vsak rabil. Poleg tega je za p2p odličen, po novem ne rabiš skripte, niti ti ni treba nič prenastavljat kot pri DD-WRT-ju. Pa še Qos so porihtal do take mere, da se mi zdi boljši kot pri DD-WRT. Sicer pa ne vem, zakaj je blo potrebno spreminjat uporabniški vmesnik. Mam rajši tastarega.

Pa še nekaj. Po izkušnjah uporabnikov je Thibor nekoliko hitrejši.
Vse inf. mate itq na linksysinfo.org!

pivmik ::

In kaj imaš od tega, da je flash in/ali prost? Pomnilnik je tam zato, da se porabi.
Meni DD-WRT odlično služi namenu, edino QoS je ničen (pa sem si ga skonfiguriral).
Trenutno mi laufa DD-WRT neprekinjeno že 60 dni BP!
Kašne so _tvoje_ izkušnje glede QoS pri thiboru?
In vmesnik pri DD-wrt je nadmočen! Lep, čist, pregleden pa še se 100% sklada z xhtml/css standardi.
LP, Gregor GRE^

OldSkul ::

Običen uporabnik nima tu kaj za razmišljat. Thibor it is. Hiter, z nekaj dodatnimi funkcijami.
Če si pa advanced pa si daš got dd-wrt. Pa uživaš v 1001 funkciji.
LoL, je tle kakšen problem? Zato pa priporočam Thibor, ker začetnik ne rab advanced firmwareja, pa še to je njegova prednost samo število funkcij, v ostalem je sigurno enak ali slabši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72816 (2816) PARTyZAN
»

Emule in adsl problem

Oddelek: Omrežja in internet
101498 (1402) amigo_no1
»

Zahteva točno določenega IPja prek DHCPja

Oddelek: Omrežja in internet
71103 (888) Mitch
»

Linksys router - omejen speed

Oddelek: Omrežja in internet
111311 (1182) trnvpeti
»

Kateri router za T-2

Oddelek: Kaj kupiti
202510 (1852) rapvirus

Več podobnih tem