» »

Vprašanje - torrent in preobremenitev routerja?

Vprašanje - torrent in preobremenitev routerja?

wujetz ::

Imam problem z routerjem in me zanima, če bi mi znal kdo pomagati:

Konfiguracija:

- SiOL optika 20/20 preko Prospero 632
- na njega priključen Linksys WRT54GL z DD-WRT firmwareom
- domač LAN - 2 PCja povezana preko kabla, 1 wireless

Problem:

Kadarkoli vklopim torrent klient (Azureus 2.5, porti so forwardirani) na katerikoli povezavi (poskušal sem pa večinoma na wireless PCu), se pojavijo težave. Torrent pretok sicer dela, z zadovoljivo hitrostjo, toda kakršnokoli surfanje postane problem - strani so nedostopne (browser javlja network timeout), prav tako zelo težko takrat dostopam do konfiguracije routerja, oz. je to sploh nemogoče. Problem niti ni vezan na hitrost torrentov (enake stvari se dogajajo, če zadeva teče z 200/20 ali pa 800/800 kB/s, je pa res, da seedam in downloadam več torrentov naenkrat (npr. 6 in 6).

Skrbi me, da torrent klient preobremeni router. Ko torrent ugasnem, se sicer povezava nekoliko izboljša, vendar je še vedno zelo slaba in se strani ne naložijo ali naložijo le na pol (še vedno network timeout). Problem se reši šele takrat, ko resetiram router. Problem se pojavi tudi na drugih PCih v mreži, ne le na tistem, kjer je pognan torrent.

Zanima me kaj bi lahko povzročilo to težavo, oz. kako jo odpraviti:

- je za to kriv Azureus? Če ja, kako ga nastaviti oz. omejiti, da ne preobremeni prometa?
- je za to kriv router? Čudno se mi zdi, da bi torrent toliko obremenil router, saj se mi to ponavadi ni dogajalo niti s slabšimi routerji(se je sicer zmanjšal latency, ampak ne do točke, kjer bi bil dostop do neta (in tudi do samega routerja onemogočen). Če ja, gre za preobremenitev ali zgolj za nepravilne nastavitve, ki bi upočasnile pretok podatkov po LANu (morda so zato težko dostopne tudi routerjeve nastavitve)? Prospero je na 192.168.1.1, router pa na 192.168.1.2 (WAN) in 10.0.0.1 (LAN), je morda to težava?
- je za to kriv Prospero? Kaj v tem primeru?


Najlepša hvala za vsakršen nasvet!
  • spremenil: wujetz ()

bluefish ::

število povezav.

wujetz ::

Hm, torej omejim torrentove povezave?

Kakšna nastavitev je prirporočljiva?

wujetz ::

Ok, v Azureusu sem omejil globalno število povezav na 100, 25 na posamezen torrent.
8 torrentov downloadam s hitrostjo 250kB/s, 40kB/s uploada, težava še vedno ista - strani se nalagajo minuto ali pa že po 30s time outajo, routerjev config screen se nalaga celo večnost.

Ne štekam več tega.

ru7 ::

kere windowse maš? Probi TCP/IP fix? Naštimaj večje število povezav (jst sem dal iz 10 na 50). Od takrat brez težav.

Mislim, da sem uporabil tole... http://www.lvllord.de/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

wujetz ::

Imam SP2... saj to vem, da ima SP2 omejeno število povezav.

Ampak finta je v tem, da se ta problem pojavlja na vseh kompih na LANu, tudi tistih, ki ne lodajo nič (torej njihovi winsi nimajo odprtih nobenih povezav (ok, recimo) razen http)?

Smešno je tudi to, da ko enkrat Azureusa izklopim, lahko skoraj normalno browsam, ampak router configu se pa še vedno čisto meša (vsak screen se nalaga 30 sekund ali pa se naloži nekaj napol ali pa kar time-outa), dokler ne naredim hard reseta routerja...

A je možno, da je ta router pač toliko v ku**u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wujetz ()

rgv45vg4t335 ::

Ne razumem zakaj sploh kompliciraš s tem Linksys ruterjem? Nesi ga nazaj v štacuno in v Teletrgovini kupi usb WiFi dongl za Prospero.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

wujetz ::

Jah ne vem, ker je kao hud. :)

Se mi zdi, da sem poštekal, TCP in UDP timeouti so bili na 3600 s in sem jih zmanjšal na 80 s in so se stvari drastično izboljšale. Upam, da bo trajalo.

Yoni ::

Prešaltaj na tomato firmware. Jaz sem pri dd-wrt imel probleme s torrenti. Potem sem prešaltal na tomato in problemov je bilo konec.

r0b3rt ::

Ne razumem zakaj sploh kompliciraš s tem Linksys ruterjem? Nesi ga nazaj v štacuno in v Teletrgovini kupi usb WiFi dongl za Prospero.


da ne bi šou res tega kupovat... jaz imam asus-a flash-anga na dd-wrt, in mi deluje na enako široki pasovni liniji bp kljub temu da laufajo torrenti, sem pa na routerju nastavil qos, katerega nekateri na široko kritizirajo, toda ne vem zakaj... res pa da imam še v utorrnetu limit na 2MB...

Dr_M ::

sem pa na routerju nastavil qos, katerega nekateri na široko kritizirajo, toda ne vem zakaj

Ti povem zakaj. Na asusa wl500g deluxe sm dau dd-wrt special firmware (v24 sp1), brez qos je biu upload okol 15mbit, z qos pa 8-9mbit.
Na 20/20 optiki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

r0b3rt ::

men ga dlja s polno hitrostjo oz s hitrostjo kakršno imam limitiran v utorrent-u

Dr_M ::

Download je ze uredu, ampak upload ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vidkul ::

Živjo,

jaz imam tudi en problem s torentom.
Ko dajem kaj dol s torentom (utorentom) se mi strani ful počasi odpirajo. Pa pipice nimam do konca odprte. Imam povezavo 10/10 na T-2(optika).

Ima kdo kakšno idejo zakaj?

hvala.
lp Vid

Spock83 ::

Omogoči Qos na mrežni kartici (če je podprta).

OmegaBlue ::

Tisti QoS ti nič ne pomaga (če misliš v nastavitvah mrežne). Najprej poglej kako imaš naštimane tiste zabavne half-open povezave patch. Potem pa uporabi speed guide [ctrl+g] v utorrent in nastavi upload na 80% tvoje povezave največ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl in forwardiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
181402 (1169) SmeskoSnezak
»

Cybercafe varnost

Oddelek: Informacijska varnost
221209 (854) ABX
»

Linksys wrt54GL težave...

Oddelek: Omrežja in internet
241990 (1990) jglavac
»

wirless preko routerja iz ene hiše v drugo

Oddelek: Omrežja in internet
342983 (476) Spajky
»

BitTorrent pohrustal μTorrent (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
9115400 (12530) simnov

Več podobnih tem