» »

1:1 HDD copy- linux?

1:1 HDD copy- linux?

Jebiveter ::

Torej, zanima me, ali obstaja nacin, da se en disk skopira 1:1 oz. da se z enega diska prenesejo vsi podatki, particije, MBR, itd.?

Imam namrec problem z enim Maxtorjem 120GB 8MB PATA na katerem imam izkljucno linux. Ob vsakem zagonu mi javlja napako o DMA time out itd.
Zato ga bom v kratkem verjetno nesel na servis, vendar ne bi rad izgubil instalacije in podatkov. ce se le da, bi potem na servisu naredu en "1:1 copy" na drug, brezhiben disk. A je kaj takega sploh mogoce, ali me caka particioniranje, kopiranje in zajebavanje z lilo/mbr?

--- dodal moderator
malo sem popravil naslov teme - ne zamerit.. :D ali3n
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?
  • spremenil: ali3n ()

hruske ::

linux ima eno tako zanimivo komando "dd" poimenovano...

"dd if=/dev/hda of=/dev/hdc bs=16384" ti naprimer prekopira disk hda na hdc in pri tem naenkrat prebere 16384 bajtov podatkov.

Svetujem ti, da imas diska vsakega na svojem kablu.. sj ves.. in pa nasvet: kako si naredis bootsector backup:
"dd if=/dev/hda of=/bootsect.bin bs=512 count=1"

sj ves... za vsak slucaj. :)

Lith ::

je fina zadeva Symantec Norton Ghost in še mnogo ostalih, ampak zanj vem, da naredi lahko tudi kopijo v en fajl
Za disk na disk pa lahko uporabiš že disketo za instalacijo diska (npr. Maxtor, IBM -Disk Manager 2000, WD - Data Lifeguard Tools V. 11.0) in ko imaš noter oba diska vključena, te pri izbiri nameščanja particije na nov disk vpraša ali želiš prekopirat sistem iz 'starega' ... in tako prekopira cel disk na novega
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

bradek ::

Najlazje z ghostom (norton), simpl in hitro, vsak sektor posebej kopira, dela na najnizji ravni, nic ne gleda particije in ostalo, samo kopira sektor za sektorjem, to rabis. Seveda rabis identicen disk ali pa vecjega, preberi si navodila, je pa zadeva tok enostavna da ne mors zgresit :)

Phoebus ::

Ja sej to je isto kot dd- pač bit za bitom kopira :-D

Če pa hočeš particijo oz samo fajle skopirat pa lepo cp -vax /pot_do_vira -pot_do_cilja

Jebiveter ::

Fantje, hvala zaenkrat! Mislim, da bom uporabil kar "dd" varianto. Bom se malo posrfal pa povprasal pa kak man prebral pa bomo vidli.

Glede ostalih programov pa se mi zdi, da jih vecina zahteva FAT oz. NTFS.

Torej, za "dd" varianto ne potrebujem sformatiranega/sparticioniranega "destination" diska?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Phoebus ::

Ne, za dd ne rabiš nobenega fajlsistema niti particije. dd je kopiranje bit za bitom.

Lith ::

no točno to delajo diskete za disk, vsakega proizvajalca posebej....
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual boot in grub

Oddelek: Pomoč in nasveti
6942 (729) Blinder
»

kako nardit kopijo linux diska na DVD

Oddelek: Operacijski sistemi
121304 (1124) Gandalfar
»

kako narediti kopijo MBR-ja?

Oddelek: Operacijski sistemi
141339 (979) BigWhale
»

img diska v Linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5722 (655) cryptozaver
»

Ghost

Oddelek: Programska oprema
131278 (1004) fictionel

Več podobnih tem