» »

Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 [Debata]

Gigabyte GA-MA790FX-DQ6 [Debata]

Gamez0r ::



Zdej mi pa neki povejte, kako boš dal na to plato 4 PCI-e kartice, sej to ni možno nikakor, ker so PCI-e reže preveč skupi. Pa ta 12V Molex konektor je res pod PCI režami, tko da boš mogu tist molex vlečt po celi plati, da ga lahko priklopiš. Kako boš namontiru Zalmana? Nemoreš nikakor, ker je hladilnik od southbridgea prevelik. Kdo boto kupu? Mislm kakšna bedarija.:\
WTF!

Horsechoker ::

Mogoče za ohišje, kjer je napajalnik spodaj? Niso tako redka, glede Zalmana je pa brez veze na oko govoriti...
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Gamez0r ::

Ja gdo bo pa kupu ohišje, če ga ma že doma. Tko je blo pr mojmu prjatlu, isto molex spodi , pa ohišje Chieftecovo za 250€, pa nebo valda menju ohišja za eno plato, ker ni biu pozoren na to kako ma dele postavlene.:) Glede Zalmana pa vem da nebo šou gor ker je za 2mm prevelik hladilnik. Mogoče bi šlo Zalmana mal zarezat, samo maš dost folka ki gleda na to da nebi nič rezu, in da se komponenta prilega kot mora, recimo jest sm tak, ki mam veik slabih izkušenj s temi zadevami, vedno sem kaj modificiral in mi je šlo po gobe in nism mogu garancije uveljavt.:)
WTF!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gamez0r ()

frudi ::

Štiri nove Radeone HD3850 verjetno spraviš gor brez problema, pa še imaš kam priklopit X-Fi zvočno in tv tuner :).
Napajalni kabel na dnu plošče tudi ni nek blazn problem; verjetno imaš tako ali tako kak napajalni kabel potegnjen v spodnji del ohišja (disk - kupci takšne plošče verjetno celo več njih), tako da enega od teh kablov potegneš pač še do tega molexa na plošči.
Zalmana pa... klinc ga gleda. Obstaja cel kup boljših hladilnikov, ki imajo manj problemov s kompatibilnostjo. Jaz sem na svojo P35-DS4, ki ima še večje heatpipe hladilnike (in to celo na treh straneh okrog cpu socketa), brez problema zmontiral Thermalrightov Ultra-120 extreme.
Če Zalman ne zna narediti hladilnika, ki bi pasal na plošče, je to njihov problem...
In hvala bogu so se odpovedali paralelnemu portu ter namesto tega raje na zadnjo stran dodali pošteno količino USB portov (6), dve Gb mrežni, 2 eSata in firewire port. Pohvalno... plošča po mojem okusu :). Pogrešam kvečjemu še kakšen par sata priključkov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gamez0r ::

Verjetno že spraviš 4 Radeonke, samo kaj bo pa hladilo, če so ena zraven druge stisnjene? :)
WTF!

frudi ::

Jah, bomo videli, ko se pojavijo prvi testi, ali je hlajenje dovolj učinkovito. In tudi če ni - koliko ljudi pa misliš, da dejansko ima namen uporabljat 4 grafične kartice? Že SLI/CF konfiguracije z dvema karticama so redke, ne vem če jih je za 1%.
Plošča je še vedno naložena s kupom drugih priključkov, ki so lahko neskončno bolj uporabni, kot 3 dodatni sloti za grafične...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gamez0r ::

Eh ja, recimo tisti ki majo preveč dnarja? Sej n rečem res konc plata samo PCI-eje bi lahko res dal mal bol narazn pa PCI-je med vsakim PCI-e slotom. Pa tud molex bi lahko dal mal bol na vrh:)
WTF!

GargyX ::

In zakaj se ti obremenjuješ s plato, ki si jo videl le na sliki???

LP
Gargy

Gamez0r ::

Zato ki bi jo rad kupil :)
WTF!

dedi542 ::

A najprej da kdo bo to kupu, zdej bi jo pa ti rad. Mislm pravi car :)

PrimozR ::

Če želiš točno to plato zaradi čipseta (in resničnega AM2+), počakaj še malo, da postanejo Phenomi popularni. Takrat bo poplava 790X plat. Med drugim jo dela tudi DFI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411236 (8277) Gapi
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106615 (4709) Volta
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913888 (7867) Buldožer
»

nov sistem - se splača najnovejše zadeve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
584034 (2508) RC14
»

Napajalnik bi rad utišal (vendar ne dokončno)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312215 (1801) frenk

Več podobnih tem